LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Maszyny ogrodnicze

Strzałka w prawo

Kosiarki i traktorki

Strzałka w prawo

Kosiarki akumulatorowe

Strzałka w prawo

Kosiarki akumulatorowe

Kosiarki akumulatorowe to idealne urządzenia dla właścicieli ogródków, którzy cenią sobie wygodę i mobilność podczas koszenia trawnika. Dzięki akumulatorom o wysokiej pojemności, użytkownik może swobodnie poruszać się po całym ogródku, bez uciążliwego przeciągania kabla z zasilaniem.

Filtry

Kosiarki akumulatorowe

Kosiarki akumulatorowe to idealne urządzenia dla właścicieli ogródków, którzy cenią sobie wygodę i mobilność podczas koszenia trawnika. Dzięki akumulatorom o wysokiej pojemności, użytkownik może swobodnie poruszać się po całym ogródku, bez uciążliwego przeciągania kabla z zasilaniem.

21 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Kosiarki i traktorki

Wyświetlanie 21 z 21 produktów

Wygodne kosiarki akumulatorowe – idealny wybór do mniejszego ogrodu

Marzysz o estetycznej, zielonej murawie na przydomowej działce? Chcesz zadbać o swój ogród w taki sposób, aby był wizytówką Twojego domu, a także cieszył oko wszystkich domowników? Kosiarki akumulatorowe ułatwią Ci pielęgnację trawnika. Są świetnym wyborem do mniejszych ogrodów oraz działek, gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej. Kosiarka akumulatorowa z napędem ma delikatne wspomaganie, które wyczujesz podczas prac ogrodowych. Świetnie sprawdzi się podczas regularnej pielęgnacji trawnika. Jednocześnie kosiarka akumulatorowa z napędem gwarantuje płynną pracę bez konieczności robienia częstych przerw. Konstrukcja jest ergonomiczna, a łatwe prowadzenie łączy się także z brakiem konieczności podłączenia do prądu. To oznacza, że nawet jeśli jesteś z daleka od gniazdka elektrycznego, możesz liczyć na wydajną pracę urządzenia.

W tej kategorii znajduje się także idealna kosiarka bezprzewodowa, która jest nowoczesnym rozwiązaniem sprawdzającym się w wielu gospodarstwach domowych. Świetnie spełni swoją funkcję przed biurem czy firmą. Ty zajmujesz się swoimi obowiązkami, a sprzęt samodzielnie porusza się po trawniku. Nowoczesna kosiarka bezprzewodowa może być sterowana za pomocą urządzenia mobilnego, np. tabletu czy też telefonu. Zobacz koniecznie dostępne modele, które sprawdzą się do wielogodzinnego koszenia trawy.

W tym dziale sklepów Castorama zgromadziliśmy dla Ciebie modele kosiarek na akumulator. Pochodzą one od sprawdzonych producentów. Bez problemu dopasujesz model do swoich potrzeb, czyli wielkości trawnika czy też indywidualnych preferencji. Bez obaw zajmiesz się terenem przed domem czy firmą. Dotrzesz także do trudno dostępnych miejsc. Kosiarka akumulatorowa z napędem ma też wiele dodatkowych funkcji, dlatego to urządzenia o szerokim zastosowaniu. Jakie są ich zalety? Na co zwracać uwagę przy kupnie takiej kosiarki?

Kosiarki akumulatorowe, czyli wygodne źródło zasilania urządzenia

Kosiarka akumulatorowa jest urządzeniem, dzięki któremu zadbasz o swój ogród. Modele te są przeznaczone do przycinania trawnika na terenie o różnym ukształtowaniu i o różnej powierzchni. Co jednak wyróżnia modele akumulatorowe? Zasilanie, a tym samym poziom generowanego hałasu.

Kosiarka na akumulator zasilana jest zamontowanym wewnątrz urządzenia akumulatorem. Ten natomiast przechowuje energię elektryczną, która jest mu dostarczana podczas ładowania. Kosiarka nie potrzebuje zatem ciągłego dostępu do sieci energetycznej. Wystarczy naładować ją odpowiednio wcześnie, aby była gotowa do pracy. Czas działania urządzenia na jednym ładowaniu to zazwyczaj 30–50 minut nieustannego koszenia w normalnych warunkach.

Modele z akumulatorem dostępne są w kilku wariantach. Najbardziej podstawowe urządzenia wymagają użycia własnej siły do prowadzenia kosiarki. Możesz jednak sięgnąć po kosiarki akumulatorowe z napędem. Ciekawą alternatywą jest także kosiarka samojezdna, która nie wymaga od Ciebie zbyt dużego nakładu pracy i siły.

Plusy akumulatorowej kosiarki

Kosiarki akumulatorowe zapewniają przede wszystkim bardzo duży komfort pracy. Przede wszystkim jesteś niezależny od źródła zasilania. Możesz oddalać się od gniazdka elektrycznego na znaczną odległość bez ryzyka, że kabel zaplącze się między rabatkami czy jego długość nie będzie wystarczająca. Ta swoboda często jest argumentem, który decyduje o wyborze modeli z akumulatorami.

Modele akumulatorowe charakteryzują się dużo cichszą pracą niż ich spalinowe odpowiedniki. Do tego nie emitują spalin, które szkodzą uprawom i domownikom. Bezpieczeństwo stosowania i ochrona środowiska są dobrymi powodami, aby zainteresować się modelami z akumulatorami.

Kosiarka bezprzewodowa – jakie ma zalety?

Alternatywą dla tradycyjnej kosiarki są modele samojezdne. Na rynku dostępne są świetnie wyposażone urządzenia, które mają m.in. alarmy bezpieczeństwa, czujniki deszczu i podnoszenia czy też funkcję mulczowania. To wszystko przekłada się na to, że kosiarka bezprzewodowa sprawdzi się w wielu gospodarstwach domowych. Jednocześnie jest prosta w użytkowaniu. Do sterowania z reguły wystarczy łatwa w obsłudze aplikacja, którą włączysz w dowolnym miejscu z dostępem do internetu.

Jeśli kosiarka bezprzewodowa zostanie podniesiona albo zacznie padać deszcz, dostaniesz taką informację prosto na swój telefon lub tablet. Różnica pomiędzy takim modelem a tradycyjnym polega również na jej działaniu. Dzięki specjalnym funkcjom sprzęt dociera nawet do ciasnych i trudno dostępnych miejsc. Tradycyjna kosiarka w takich miejscach radzi sobie nieco gorzej.

Kosiarka na akumulator – co warto o niej wiedzieć?

Większość kosiarek ma akumulator litowo-jonowy. Taka bateria zapewnia zwykle czas pracy wystarczający do skoszenia małego ogrodu. Do niektórych urządzeń należy dodatkowo dokupić akumulator – warto wybrać baterię, która może obsługiwać też inne maszyny ogrodnicze tego samego producenta, na przykład pilarkę. Akumulator po zakończeniu pracy wymaga naładowania, aby znów był gotowy do działania.

Wybierając kosiarkę akumulatorową, sprawdź czas ładowania. Niektóre akumulatory wymagają bowiem nawet szesnastu lub większej liczby godzin ładowania. To więcej niż cała noc oczekiwania na sprawne urządzenie. Równie ważnym parametrem jest czas pracy na jednym ładowaniu. Zazwyczaj nie przekracza on godziny. To normalna wartość dla wielu kosiarek akumulatorowych. Jednak im większy jest Twój ogród, tym dłuższy powinien być czas pracy naładowanego urządzenia.

Kosz, wysokość i szerokość koszenia

Kosiarki akumulatorowe różnią się parametrami technicznymi. Przy wyborze modelu do swojego ogrodu zwróć uwagę na szerokość koszenia oraz możliwość ustawiania wysokości, na których ostrza ścinają trawę. To pozwoli Ci decydować o wyglądzie murawy.

Jeśli cenisz sobie wygodę pracy, rozejrzyj się za kosiarką z koszem, w którym gromadzi się ścięta trawa – nie trzeba dzięki temu jej grabić. Zwróć też uwagę na pojemność i czas pracy akumulatora. To pozwoli Ci oszacować, czy czas pracy kosiarki na jednym ładowaniu będzie wystarczający do skoszenia ogródka.

Kosiarka z napędem, samojezdna czy manualna?

Kosiarki akumulatorowe dzielą się najogólniej na trzy typy: modele, które do ruchu potrzebują Twojej siły, urządzenia z dodatkowym napędem, a także kosiarki samojezdne. Wbrew pozorom, wybór wcale nie jest tak prosty. Modele, które wymagają popychania, pracują dłużej, bo energia nie jest wykorzystywana na napęd. Tym samym ich eksploatacja jest znacznie tańsza. Niestety dla Ciebie praca z tymi urządzeniami jest bardziej męcząca. Ponadto niekiedy ukształtowanie terenu zdecydowanie nie ułatwia koszenia.

Kosiarki z napędem są „popychane” dzięki układowi zasilanemu elektrycznością. Wymagają jednak użycia większej ilości prądu, a tym samym ich eksploatacja jest droższa niż w przypadku poprzedniego typu urządzenia.

Kosiarka akumulatorowa samojezdna natomiast to idealne rozwiązaniem dla osób ceniących sobie wygodę. Kosiarka sama pokonuje kolejne metry kwadratowe Twojego ogrodu. Uważaj jednak na nią, jeśli cenisz sobie swój projekt zagospodarowania terenu zielonego. Precyzja tych urządzeń pozostawia nieco do życzenia, nawet jeśli korzystasz z pilota. Jakie jest zatem najlepsze dla nich zastosowanie? Otwarte przestrzenie i płaski teren pokryty jedynie trawą.

Szukasz kosiarek elektrycznych lub spalinowych? W dziale maszyny ogrodnicze znajdziesz wszystkie urządzenia, które pozwolą Ci utrzymać trawnik w idealnym stanie.