Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Maszyny ogrodnicze

Strzałka w prawo

Kosiarki i traktorki

Strzałka w prawo

Kosiarki spalinowe pchane

Strzałka w prawo

Kosiarki spalinowe pchane

Oferta produktów dostępnych w Castoramie to szeroka gama kosiarek spalinowych bez napędu, które sprawdzą się doskonale w każdym ogrodzie. Dostępne modele zróżnicowane są pod względem parametrów technicznych i funkcjonalności, co pozwala na wybór urządzenia odpowiadającego indywidualnym potrzebom oraz budżetowi.

Filtry

Kosiarki spalinowe pchane

Oferta produktów dostępnych w Castoramie to szeroka gama kosiarek spalinowych bez napędu, które sprawdzą się doskonale w każdym ogrodzie. Dostępne modele zróżnicowane są pod względem parametrów technicznych i funkcjonalności, co pozwala na wybór urządzenia odpowiadającego indywidualnym potrzebom oraz budżetowi.

3 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Kosiarki i traktorki

Wyświetlanie 3 z 3 produktów

Kosiarki spalinowe pchane – czym się wyróżniają?

Piękny trawnik to wizytówka Twojej posesji. Intensywnie zielona darń stanowi tło dla kolorowych kwiatów i okazałych krzewów. Dbanie o równą trawę ułatwi Ci kosiarka pchana spalinowa.

Urządzenie bez napędu samodzielnie wprowadzisz w ruch. Kierowanie kosiarką jest łatwe ze względu na niską wagę. Jako że to Ty wprawiasz sprzęt w ruch, możesz łatwo wjechać nim w trudno dostępne miejsca. Pracę usprawnia też błyskawiczny rozruch.

Kosiarki spalinowe pchane działają na paliwo. Dzięki temu będzie Ci wygodniej skrócić trawę na działce, która nie ma jeszcze podłączenia do prądu.

Kosiarka pchana spalinowa – zadbaj dzięki nim o trawnik

Równo skoszona trawa sprawia, że cała posesja prezentuje się estetycznie. Kosiarka pchana spalinowa pozwoli Ci szybko osiągnąć zamierzony efekt, nawet jeśli masz przestronną działkę. W naszym asortymencie czekają na Ciebie urządzenia, z którymi łatwo poradzisz sobie z zaniedbanym terenem. Za pomocą urządzenia skosisz nawet wysoką trawę. Skrócisz również wyrastające gdzieniegdzie chwasty. W naszym asortymencie znajdzieszkosiarki, z których możesz skorzystać nawet na nierównym terenie. Wyróżniają się kołami o dużej średnicy.

Kosiarki spalinowe pchane są też pomocne podczas regularnego dbania o przydomowy trawnik. Pozwalają skrócić źdźbła do odpowiedniej wysokości. Co ważne kosiarki bez napędu występują w wersji z regulacją. Dzięki temu łatwo ustawisz sprzęt, aby ścinał trawę na odpowiednią wysokość.

Zaletą spalinowego urządzenia jest brak ograniczającego przewodu. Nie musisz zapewniać dostępu do gniazda elektrycznego. Będziesz wygodnie pracować na całej posesji. Brak zasilania nie musi być problemem także na działkach bez podłączenia do sieci elektrycznej.

Kosiarki bez napędu – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kosiarki spalinowe bez napędu różnią się pojemnością zbiornika na odpady. Zwróć uwagę na ten parametr, szczególnie jeśli masz dużą działkę. Większa pojemność kosza sprawia, że nie będzie trzeba go tak często opróżniać. To natomiast sprawia, że praca przebiega w komfortowych warunkach. W naszym asortymencie znajdziesz kosiarki, których kosz ma pojemność nawet 50 l. Po zakończeniu koszenia z łatwością opróżnisz zbiornik. Niektóre modele występują dodatkowo w wersji z funkcją mielenia trawy lub wyrzucania jej na boczny tor.

Gdy szukasz urządzenia do pielęgnacji trawnika, sprawdź, jaka jest szerokość koszenia. Mniejsza pozwoli Ci dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca. Sprzęty z dużą szerokością koszenia pozwalają natomiast szybciej uporać się z koszeniem terenu o dużych wymiarach. 

Kosiarki spalinowe pchane są dostępne z opcją regulacji wysokości koszenia. Jest ich kilka. Przykładowo możesz skosić trawę na wysokości 25 mm lub zostawić ją wyższą, mającą 75 mm. W przypadku nowo założonego trawnika warto skrócić trawę, która ma 10 cm na wysokość 6 cm, a dopiero za kilka dni przyciąć ją na 4 cm. Trawę strzyże się najczęściej na wysokość od 3 do 6 cm. W dużej mierze zależy to od Twoich preferencji.

Podczas szukania kosiarki bez napędu weź też pod uwagę wielkość jej kół. To szczególnie ważne, jeśli Twoja działka nie jest jeszcze wyrównana. Koła o dużej średnicy ułatwią Ci poruszanie się kosiarką po takim terenie. Ważny jest również uchwyt. W naszym asortymencie czekają na Ciebie modele z ergonomiczną rączką, dzięki której będziesz cieszyć się komfortem podczas pracy.

Kosiarki spalinowe pchane występują w wersji z funkcją mulczowania. To zabieg polegający na rozdrobieniu skoszonej trawy oraz rozsypaniu jej na trawniku. W ten sposób powstaje naturalny nawóz, który dostarcza glebie wartościowe składniki odżywcze. Dzięki temu nie ma potrzeby stosowania sztucznych środków wspierających wzrost trawy.

Mulczowanie ma jeszcze jedną ważną zaletę. Powstała warstwa zmniejsza parowanie wody z ziemi. Możesz więc rzadziej podlewać murawę, co jest ekologiczne i korzystne dla Twojego portfela. To jeszcze nie wszystko! Kosiarki spalinowe bez napędu z funkcją mulczowania pozwalają w ekologiczny sposób pozbyć się pokosu. Nie musisz tworzyć odpadów, które będziesz przechowywać w workach. Co ważne podczas koszenia trawnika nie musisz również tracić czasu na opróżnianie kosza. Dzięki temu prace przebiegają sprawniej. Mulczowanie sprawdza się w przypadku często koszonych traw, ponieważ młode źdźbła szybko ulegną rozkładowi.

Kosiarki spalinowe bez napędu wyróżniają się wysoką mocą. Wydajny silnik urządzenia radzi sobie nawet z wysoką trawą oraz chwastami. Nie musisz obawiać się nagłych przerw podczas pracy.

Podczas szukania urządzenia zwróć też uwagę na jego konstrukcję. W naszej ofercie nie brakuje modeli ze składanym uchwytem. To udogodnienie, dzięki któremu przechowywana kosiarka zajmuje znacznie mniej miejsca. Jest większa szansa, że sprzęt zmieści się nawet w niewielkim garażu. Dostępne u nas urządzenia charakteryzują się solidną konstrukcją. Obudowa kosiarki jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i skutecznie zabezpiecza znajdujące się wewnątrz elementy przed zniszczeniem. To sprawia, że będziesz cieszyć sprawnym działaniem urządzenia przez wiele sezonów.