Odpady i segregacja

W asortymencie sklepów Castorama przygotowaliśmy dla Ciebie także kosze do segregacji śmieci, pojemniki na odpady segregowane, kompostowniki i wiele innych. Każdy z tych produktów znacznie podniesie funkcjonalność i jakość użytkowania kuchni i pomieszczeń gospodarczych.

SKŁADOWANIE ODPADÓW ORAZ ICH SEGREGACJA

Codziennie w polskich gospodarstwach domowych powstają odpady komunalne, które są utylizowane, a część z nich podlega recyklingowi. Dzięki temu ilość odpadów oraz ścieków jest zmniejszana, a odpady stanowią pełnowartościowy surowiec wtórny wykorzystywany przy tworzeniu nowych materiałów. Jak w domowych warunkach sprawnie segregować śmieci? Do tego mogą okazać się pomocne pojemniki do segregacji odpadów. W naszej ofercie przygotowaliśmy dla Ciebie wiele modeli o zróżnicowanych parametrach i szeregu funkcjonalnych zastosowań.

W asortymencie sklepów Castorama przygotowaliśmy dla Ciebie także kosze do segregacji śmieci, pojemniki na odpady segregowane, kompostowniki i wiele innych. Każdy z tych produktów znacznie podniesie funkcjonalność i jakość użytkowania kuchni i pomieszczeń gospodarczych. Dodatkowo w łatwiejszy niż dotychczas sposób utrzymasz w swoim gospodarstwie domowym ład i porządek. Wnętrza będą prezentowały się schludnie, a odpady zyskają swoje miejsce i zostaną posegregowane, co umożliwią kosze do segregacji.

ŻYJ EKOLOGICZNIE I SEGREGUJ ŚMIECI

O tym, jak ważna dla przyszłości naszej planety jest segregacja śmieci, wie każdy. Jak usprawnić segregowanie odpadów, aby czynność ta nie zajmowała zbyt wiele czasu i nie była żmudna? Wybór odpowiednich pojemników na odpady będzie idealnym rozwiązaniem. Możesz zaopatrzyć się w pojemniki do segregacji śmieci z różnymi kolorami pokryw, tak by rozdzielanie papieru, szkła oraz tworzyw sztucznych nie sprawiało problemu.

Kontenery są wyposażone w koła, dlatego wygodnie przetransportujesz je pod bramę posesji, tak by zostały odebrane przez służby komunalne. Doskonałą alternatywą dla oddzielnych pojemników jest wykorzystanie potrójnego stojaka. Przenoszenie sypkich lub płynnych materiałów ułatwi Ci ocynkowane wiadro. Ażurowy kosz zaś posłuży przy pracach porządkowych.

Stojaki na worki to produkty, które sprawią, że codzienna segregacja odpadów będzie odbywała się bez jakichkolwiek trudności. Produkty zostały wyposażone w trzy pokrywy w kolorach, które określają rodzaj umieszczanych pod nimi odpadków i są kompatybilne z kolorami worków do recyklingu poszczególnych tworzyw.

Stojak cechuje solidna konstrukcja, która wynika z wykorzystania w procesie jego produkcji stali oraz tworzywa sztucznego, czyli materiałów niezwykle odpornych na uszkodzenia mechaniczne i trudne warunki atmosferyczne. Z tego powodu stojak to produkt, który jest przystosowany także do użytku zewnętrznego. Cechuje go wysoka jakość wykonania i świetny wygląd pomimo nadmiernej i wytężonej eksploatacji.

Kosz do segregacji znajdzie zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym. Ułatwi oddzielenie od siebie metalowych puszek, plastikowych opakowań czy szklanych butelek. Możesz posegregować w nim także makulaturę oraz inne materiały wykonane z papieru. Znacznie podniesie komfort życia codziennego Twojej rodziny, a Ty przekażesz dzieciom dobre, ekologiczne nawyki. Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele modeli koszy w różnych rozmiarach, kolorach i cenach. Sprawdź, jakie produkty czekają na Ciebie w sklepach Castorama.

ZASTOSUJ EKOLOGICZNY RECYKLING

Co robisz z zepsutymi warzywami i owocami, które dopadła pleśń? Z pewnością je wyrzucasz. Do śmietnika najczęściej trafia także zmielona kawa oraz skorupki po jajkach. Możesz jednak efektywniej wykorzystać odpadki z gospodarstwa domowego, tworząc domowy kompostownik. Oprócz produktów pochodzących z domu możesz także kompostować skoszoną trawę, siano, odpady drewniane czy zbierane w czasie jesieni liście. Wykorzystując biodegradowalne odpady, stworzysz pełnowartościowy nawóz organiczny, który świetnie sprawdzi się do nawożenia ogrodu.

JAKI KOMPOSTOWNIK WYBRAĆ?

Miejscem idealnym do założenia kompostownika będzie ogrodowa przestrzeń oddalona od strefy wypoczynkowej. W czym składować odpady organiczne? Warto skorzystać z gotowych pojemników – znajdziesz tutaj kompostowniki zamknięte wykonane z tworzywa sztucznego lub otwarte, mające postać drewnianej skrzynki bez dna.

Pojemniki do segregacji śmieci sprawdzą się również na zewnątrz budynków. Zwłaszcza jeśli w Twoim gospodarstwie domowym produkuje się wiele organicznych odpadów, które mogą ulegać rozkładowi naturalnemu. Kompostownik pomoże Ci się pozbyć resztek, a dodatkowo powstały w procesie rozkładu nawóz możesz wykorzystać do odżywienia i posypania nim krzewów i kwiatów w ogrodzie. Dzięki temu rośliny pozyskają niezbędne do wzrostu składniki mineralne i będą dobrze odżywione.

W ofercie przygotowaliśmy dla Ciebie również preparaty, które wywierają wpływ na skrócenie czasu kompostowania. Znajdują swoje zastosowanie na organicznych odpadach, które pochodzą z gospodarstw domowych, rolnych oraz ogródków działkowych. W wyniku kompostowania uzyskasz organiczny nawóz, który pozytywnie wpłynie na żyzność oraz jakość gleby. Kompostery stanowią mieszankę odpowiednio dobranych enzymów, a także mikroorganizmów, które przyspieszają procesy dojrzewania odpadów. Dodatkowo skraca się czas kompostowania, a to oznacza, że niweluje się także ryzyko powstawania szkodliwych związków.