icon
Najbliższa niedziela 4.06 jest niedzielą niehandlową
icon
Najbliższa niedziela 4.06 jest niedzielą niehandlową

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Odpady i segregacja

Strzałka w prawo

Kosze na śmieci

Strzałka w prawo

Filtry

Kosze na śmieci

Zadbaj o porządek w przestrzeni, w której przebywasz. W kategorii koszy na śmieci prezentowana jest szeroka gama produktów. Znajdziesz tu kosze uniwersalne, które wpasują się w każdą przestrzeń.

46 prod.

Zobacz więcej Odpady i segregacja

Wyświetlanie 24 z 46 produktów

Załaduj więcej

Domowe kosze do segregacji śmieci

Segregowanie śmieci to obecnie obowiązek. Znacznie ułatwią to odpowiednio oznaczone kosze do segregacji odpadów, dzięki którym nie pomylisz się i wrzucisz nieczystości do odpowiedniego pojemnika. Oferujemy modele różnej pojemności, dzięki czemu dobierzesz produkt odpowiedni dla Twojej rodziny.

Kosze do segregacji odpadów to pojemniki niezbędne w każdym domu. To do nich trafiają niemal wszystkie nieczystości. Kosze na śmieci przystosowane są zarówno do czasowego przechowywania odpadków organicznych, jak i suchych, wykonanych z tworzyw sztucznych. Współcześnie większość pojemników na śmieci ma standardowe rozmiary, do których dopasowane są dostępne w sklepach worki na odpady.

Kosz na śmieci może służyć do przechowywania odpadków zmieszanych oraz do segregacji. W ten sposób w każdym pojemniku przetrzymywane są śmieci z innych materiałów, co później ułatwia ich wyrzucenie do odpowiedniego kontenera. W efekcie dzięki segregacji odpadów przyczyniasz się do dbania o środowisko.

Kosz na śmieci – niezbędny niemal wszędzie

Choć może tego nie zauważasz, pojemnik na śmieci jest elementem wyposażenia wnętrz, który spotyka się prawie na każdym kroku. W kuchniach, zarówno domowych, jak i restauracyjnych czy firmowych, kosze na odpadki służą do usuwania łatwo psujących się resztek przygotowywanego jedzenia.

Dzięki dobranemu pojemnikowi ograniczysz nieprzyjemny zapach śmieci, ale też zadbasz o względy estetyczne. Kosze na śmieci w łazienkach podnoszą higienę i sprawiają, że większość zabiegów kosmetycznych i zdrowotnych staje się dyskretna. Ograniczają też kontakt osób trzecich z materiałem, który może być zanieczyszczony.

Z kolei domowe kosze na odpady pomogą Ci zachować porządek, będą służyły wyrabianiu dobrych nawyków przez dzieci oraz ułatwią segregację.

O segregację śmieci warto dbać nie tylko w domu, lecz także w czasie wyjazdu. Pomoże Ci w tym pojemnik na odpady w formie zestawu toreb segregacyjnych. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w kamperze. Torby po złożeniu nie zajmują wiele miejsca. Tego typu pojemnik na śmieci z łatwością utrzymasz w czystości, ponieważ jest wykonany z tworzywa sztucznego. Torby segregacyjne charakteryzują się również wytrzymałością – możesz używać ich wielokrotnie.

Jak wybrać kosz na śmieci?

Kosz na śmieci powinien być wybierany według konkretnych parametrów. Jedną z najistotniejszych rzeczy jest jego rozmiar. Oprócz tego ważny jest również kształt pojemnika, zwłaszcza tam, gdzie ilość wolnego miejsca jest znacznie ograniczona. Kosze na śmieci mogą mieć pokrywki bądź być ich pozbawione; otwarte pojemniki, choć wygodniejsze, nie wszędzie sprawdzą się równie dobrze.

Choć nie tak bardzo istotna, to jednak równie ważna jest estetyka pojemnika, zwłaszcza gdy będzie stał w odsłoniętym czy wyeksponowanym miejscu. Pamiętaj, aby dobierając kosz, zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Niektóre zastosowania mogą wykluczyć pojemnik na odpady o konkretnej budowie czy stworzony z danego materiału.

Jeśli wybierasz kosz na śmieci do kuchni, oceń najpierw, jaka pojemność jest Ci potrzebna. Gdy segregujesz odpady, wybierz kilka pojemników dopasowanych kolorami do rodzaju śmieci. Możesz też zakupić pojemniki w takim samym kolorze i opatrzeć je nalepkami informacyjnymi. Jeśli chcesz ustawić kosz na śmieci w szafce – albo kilka pojemników obok siebie – wybierz te o prostokątnym kształcie. Dzięki temu lepiej wykorzystasz miejsce.

Ciekawym rozwiązaniem jest podwójny czy potrójny kosz na śmieci. Segregacja jest wówczas o wiele wygodniejsza. Pamiętaj jednak, że zazwyczaj tego rodzaju opakowania mają niezbyt dużą pojemność.

Pojemnik na odpady kuchenne, czyli organiczne, zazwyczaj powinien być zamknięty, co ograniczy wydobywanie się z niego nieprzyjemnych zapachów. Jeśli posiadasz kompost w przydomowym ogródku, część śmieci możesz zbierać do otwartego wiaderka, które pod koniec dnia po prostu opróżnisz. Pamiętaj, aby pojemnik na śmieci organiczne był odpowiednich rozmiarów.

Jeśli wybierzesz zbyt duży kosz, może się okazać, że śmieci zalegają w nim zdecydowanie za długo, co będzie powodować pojawienie się nieprzyjemnego zapachu. Zazwyczaj dla małej rodziny, która segreguje dodatkowo inne odpadki, kosz na śmieci 40 l będzie wystarczający na jeden do dwóch dni. W ten sposób resztki nie zdążą zacząć uprzykrzać pobytu w kuchni, a Ty zaoszczędzisz czas i nie będziesz musiał wyrzucać śmieci nawet dwa razy dziennie.

Wybór kosza zależny jest w dużej mierze od pomieszczenia, w którym go ustawiamy. Pojemnik na śmieci do łazienki powinien być niewielki, aby nie zajmować niepotrzebnie zbyt wiele przestrzeni. Zazwyczaj kosze na odpady z pokrywkami sprawdzą się lepiej, bo są bardziej dyskretne i higieniczne. Pamiętaj, aby wybrać w takiej sytuacji pojemnik wyposażony w pedał umożliwiający podnoszenie pokrywki bez jej dotykania.

Z kolei do gabinetu czy pokoju dziecięcego, gdzie wyrzucane są przede wszystkim śmieci suche takie jak makulatura, wybierz kosz otwarty. Może być ażurowy, wykonany z metalu – będzie bardziej wytrzymały, a przy tym estetycznie się prezentuje. Do mniejszych pomieszczeń albo tam, gdzie śmieci wyrzucane są co jakiś czas i nie wydobywa się z nich żaden zapach, kosz do segregacji śmieci 20 l będzie wystarczający pod względem pojemności.

Wybór między koszami plastikowymi i metalowymi często jest po prostu uznaniowy. Oba te rozwiązania mają swoje zalety i wady. Plastikowe kosze na odpady są lżejsze, występują w różnych wersjach kolorystycznych i zwykle są stosunkowo tanie. Zazwyczaj wyposażone są w pokrywkę z klapką. Ich minusem jest dość niska trwałość, a także podatność na niszczenie po kontakcie z niektórymi substancjami organicznymi. Plastikowe kosze do segregacji odpadów mogą również zmieniać swoją strukturę wskutek ekspozycji na promieniowanie UV.

Z kolei metalowe kosze na śmieci mają trwałą budowę i są często bardziej higieniczne, zwłaszcza gdy posiadają wyjmowany, wymienny wkład. Są nieco cięższe i droższe, jednak rekompensują to wytrzymałością. Kosz do segregacji śmieci musisz jednak wybrać spośród ograniczonej liczby wersji kolorystycznych.

Ułatw sobie segregację śmieci dzięki odpowiednim koszom

W naszym asortymencie znajdziesz kosz do segregacji odpadów. Oferujemy między innymi modele z dwiema komorami, których zastosowanie dobierzesz według własnych potrzeb.

Zestaw okaże się wygodniejszy niż kosz do segregacji śmieci. Składa się on z kilku pojemników, które są ustawiane obok siebie oraz jedne na drugich w zależności od kompletu. Taki kosz do segregacji odpadów prezentuje się estetycznie, dlatego może stać, na przykład z boku wyspy kuchennej.

Zestawy zawierają między innymi pojemniki szufladowe. Są wygodne, ponieważ możesz ustawić na nich specjalny, niewielki kosz do segregacji odpadów z kuchni, na przykład obierek, które później wykorzystasz w ogrodzie. Zestawy zawierają też pojemniki z klapami. Komplety występują w różnych wersjach – różnią się przede wszystkim liczbą i rodzajem koszy. Nie musisz się obawiać nieprzyjemnych zapachów z zestawu pojemników stojących w pomieszczeniu – są tak skonstruowane, że zapobiegają wydobywaniu się nieprzyjemnej woni.

Potrzebny jest Ci kosz do segregacji śmieci na zewnątrz? W tym celu najlepiej sprawdzą się stojaki z pokrywami. Możesz przymocować do nich foliowe worki o potrzebnej Ci wielkości.