Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Odpady i segregacja

Strzałka w prawo

Preparaty do kompostowania

Strzałka w prawo

Preparaty do kompostowania

Preparat do kompostowania znajdzie zastosowanie na każdej działce, gdzie produkowane są odpady organiczne. Nawóz do kompostownika przyda się, jeśli zależy Ci na przyspieszeniu procesu powstawania kompostu. Ponadto wzbogaci jego skład.

Filtry

Preparaty do kompostowania

Preparat do kompostowania znajdzie zastosowanie na każdej działce, gdzie produkowane są odpady organiczne. Nawóz do kompostownika przyda się, jeśli zależy Ci na przyspieszeniu procesu powstawania kompostu. Ponadto wzbogaci jego skład.

5 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Odpady i segregacja

Wyświetlanie 5 z 5 produktów

NAJLEPSZE PREPARATY DO KOMPOSTOWANIA

Czy wiesz, że najlepszym nawozem dla roślin ogrodowych jest kompost? Wcale nie musisz go kupować – łatwo przygotujesz go samodzielnie, korzystając z dostępnych w naszej ofercie preparatów do kompostowania. Wypróbuj je na własnej działce!

Preparat do kompostowania znajdzie zastosowanie na każdej działce, gdzie produkowane są odpady organiczne. Nawóz do kompostownika przyda się, jeśli zależy Ci na przyspieszeniu procesu powstawania kompostu. Ponadto wzbogaci jego skład. Środek przyspieszający kompostowanie sprawi, że nawóz powstały po jego aplikacji odżywi rośliny i dostarczy brakujące im minerały i składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego wzrostu. Środek do kompostownika niweluje i eliminuje przykre zapachy, które mogą powstawać w procesie rozkładu odpadów organicznych.

KOMPOST – JAK GO OTRZYMAĆ?

Skoszona trawa, opadłe liście czy odpady organiczne pochodzące z Twojego domu to idealny materiał na kompost. Aby jednak wytworzyć ten naturalny nawóz, potrzebny jest czas – w odpowiednich warunkach gotowy do zastosowania kompost można otrzymać najwcześniej po kilku miesiącach. Możesz jednak znacznie przyspieszyć proces rozkładu materii, stosując dostępne w naszej ofercie preparaty. Proponowane produkty są gotowe do natychmiastowego zastosowania i bardzo proste w użyciu – mają sypką postać, więc wystarczy posypać nimi pryzmę kompostową. Znajdziesz je w opakowaniach różnej wielkości, dopasowując ilość do swoich potrzeb.

Nawóz kompostujący wykorzystasz w ogrodzie, gdzie umożliwi odpowiednie odżywienie roślin i zapewni im prawidłowy wzrost. Natomiast każdy preparat do kompostownika, który znajdziesz w ofercie sklepów Castorama, jest w pełni ekologiczny i nie będzie stanowił zagrożenia dla pożytecznej fauny glebowej.

JAK DZIAŁA KOMPOSTER?

Komposter jest preparatem zawierającym mikroorganizmy w postaci wysuszonych kultur bakterii oraz grzybów. To właśnie one odpowiadają za rozpad odpadów organicznych, jednocześnie wspierając proces przekształcania ich w pełnowartościowy nawóz. Zastosowanie kompostera pozwala na ograniczenie czasu przygotowania kompostu, skracając go nawet do 3 tygodni. W naszej ofercie dostępne są także nawozy kompostujące, w których składzie znajduje się spora ilość azotu. Nie tylko przyspieszają powstawanie kompostu, ale również wzbogacają go w cenne składniki.

WYKORZYSTAJ KOMPOSTER, BY PRZYGOTOWAĆ DARMOWY KOMPOST

Kompostery i nawozy przyspieszające kompostowanie przydadzą się tym, którzy chcą utrzymać rośliny ogrodowe w doskonałej kondycji, a jednocześnie starają się stosować naturalne preparaty. Mieszanka kompostowa przygotowana przy użyciu tego typu produktów jest bogata w łatwo przyswajalne dla roślin związki, doskonale poprawia strukturę gleby oraz – co bardzo ważne – jest w pełni bezpieczna. Możesz stosować ją w dowolnym sezonie i w dowolnej ilości, bez obawy o ryzyko przenawożenia. Już teraz wybierz komposter do swojego ogrodu i korzystaj z darmowego, pełnowartościowego nawozu, jakim jest samodzielnie wytworzony kompost. Zapraszamy!