Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Zabawki i akcesoria drewniane

Strzałka w prawo

Zabawki i akcesoria drewniane

Urządzając pokój dziecięcy, należy pamiętać o zagospodarowaniu przestrzeni przeznaczonej do zabawy. Drewniane gadżety nie tylko są bezpieczne, ale przede wszystkim pobudzą twórczość i kreatywność Twojej pociechy, co pozytywnie wpłynie na jej rozwój. Zobacz, jakie zabawki dla dzieci zgromadziliśmy w tym dziale!

Filtry

Zabawki i akcesoria drewniane

Urządzając pokój dziecięcy, należy pamiętać o zagospodarowaniu przestrzeni przeznaczonej do zabawy. Drewniane gadżety nie tylko są bezpieczne, ale przede wszystkim pobudzą twórczość i kreatywność Twojej pociechy, co pozytywnie wpłynie na jej rozwój. Zobacz, jakie zabawki dla dzieci zgromadziliśmy w tym dziale!

3 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Ogród i otoczenie

Wyświetlanie 3 z 3 produktów

Zabawki do ogrodu – uprzyjemnij czas na świeżym powietrzu

Szczególnie w okresie wiosennym i letnim dzieci chętnie przebywają na zewnątrz. Jeśli do tego dysponujesz własnym przydomowym ogrodem, możesz zamienić go w wyjątkowe miejsce dla swoich dzieci. Niewiele trzeba, aby chciały spędzać całe dnie na świeżym powietrzu. Nie wymaga to ani dużych nakładów finansowych, ani ogromnej ilości miejsca.

Zabawki do ogrodu to zazwyczaj niewielkie przedmioty, które są przeznaczone do stosowania na zewnątrz budynków. Sprawdzają się na miejskich placach zabaw, a także w przydomowych ogrodach lub na działkach rekreacyjnych. Takie zabawki do ogrodu są w stanie zająć dziecko nawet na wiele godzin. Wystarczy, że będą odpowiednio dobrane do układu samego ogrodu, a także wizualnie będą odpowiadały Twoim pociechom.

Zabawki do piaskownicy to tylko niektóre z dostępnych produktów. Oprócz wiaderek, łopatek i foremek możesz także zdecydować się na inne formy zabawy. Atrakcyjne będą drewniane zabawki ogrodowe dla dzieci. Wszelkiego rodzaju samochodziki, kolejki czy popychacze nie uszkodzą się, gdy między koła dostanie się piasek lub trawa. Takie zabawki możesz bez obaw zabierać na zewnątrz.

Zabawki ogrodowe dla dzieci są również sposobem na skłonienie maluchów do zabaw na świeżym powietrzu. Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, korzystaj z ogrodu lub placu zabaw. Przyniesie to wiele korzyści dla Twojego dziecka. Zapewni Ci także chwilę odpoczynku, gdy maluch będzie zajęty w piaskownicy lub na trawniku.

Silikonowe czy plastikowe zabawki do piaskownicy

Jeszcze do niedawna zabawki do piaskownicy były dostępne wyłącznie z plastiku. Ich niska cena, a także duży wybór ułatwiały zakupy. Obecnie jednak możesz sam wybrać materiał, z którego są wykonane zabawki do piasku.

Silikonowe zabawki do piasku mają wiele zalet. Są łatwe do umycia, miękkie, a tym samym bezpiecznie dla maluchów. Nie musisz obawiać się, że przypadkowo na nich staną i stracą równowagę. Takie zabawki są dostępne w wielu kolorach oraz wzorach.

Silikonowe zabawki do piasku w postaci wiaderek do składania to również duża oszczędność miejsca. Wiaderko takie możesz z łatwością złożyć. Dzięki temu nie będzie zajmowało wiele miejsca czy to w domu, czy podczas transportu. Na pewno będą to rekomendowane zabawki do ogrodu dla 3 latka, który ma już pewne wyczucie siły. Równocześnie zabawki te zapewnią mu bezpieczną zabawę. Nie musisz obawiać się ich połamania. Dzięki temu żadna ostra krawędź nie skaleczy Twojego dziecka.

Zabawki do ogrodu dla 2 latka niekoniecznie powinny być wykonane z silikonu. Wynika to z mniejszej sztywności zabawek tego typu. Dwulatek ma jeszcze małe wyczucie własnej siły. Innymi słowy, dla niego korzystanie z silikonowych foremek może być zbyt trudne. Z jednej strony łatwiej usunie z nich piasek. Z drugiej jednak zbyt mocny nacisk na foremkę spowoduje zepsucie otrzymanego wzoru.

Nie wszystkie ogrodowe zabawki mogą być wykonane z silikonu. Grabki i łopatki są dostępne wyłącznie z tworzywa sztucznego. Aby móc z nich korzystać, wymagana jest od nich pewna twardość. Tę natomiast nie zapewniłby silikon. Z tego materiału nie mogą być również wykonane małe konewki do zabawy.

Jakie zabawki do piaskownicy będą najlepsze?

Zabawki do ogrodu przeznaczone do stosowania w piaskownicy obejmują ogromny wybór dostępnych rodzajów przedmiotów. Wiaderka, foremki, łopatki i grabki to tylko niektóre rodzaje. Jak w takim razie wybrać modele odpowiednie dla Twojego dziecka?

W przypadku starszych dzieci wystarczy zapytać je o ich preferencje. Niekoniecznie jednak sprawdzi się to w przypadku mniejszych pociech, dlatego też podczas wyboru kieruj się pewnymi uniwersalnymi zasadami. Przede wszystkim dla maluchów atrakcyjne są zabawki w jasnych kolorach. Nie tylko ułatwiają one odszukanie foremek pośród piasku. Przede wszystkim takie zabawki do piaskownicy przyciągają spojrzenia najmłodszych. Dzięki temu maluchy chętnie się nimi bawią.

Kolorystyka to nie wszystko. Stawiaj na różnorodne pod względem kształtów foremki do piasku. Dobrze, jeśli przypominają one coś, czym dziecko jest szczególnie zainteresowane. Dlatego dla młodszych maluchów atrakcyjne będą zabawki do piasku w kształcie misiów lub samochodów. Starsze pociechy mogą być zafascynowane kształtami dinozaurów, zamków księżniczek lub wieloma podobnymi.

Foremki to tylko część przedmiotów wykorzystywanych w piaskownicy. Obowiązkowe jest wiaderko, w którym można przenosić piasek lub wodę. Równie ważna jest odpowiednia łopatka. Ułatwia ona usypywanie piasku do foremki lub wiaderka. Grabki również stanowią pożądane przez dzieci przedmioty.

Jeśli nie masz nic przeciwko zabawie w błocie, mała konewka także będzie ciekawym wyborem. Zdecydowana większość dzieci uwielbia przelewać z niej wodę. Może posłużyć do podlewania kwiatów lub tworzenia fosy w piaskownicy.

Dobrym rozwiązaniem będzie gotowy zestaw do piaskownicy. Taki zestaw ułatwi Ci zadanie, jeśli nie wiesz, jakie zabawki kupić. W zależności od jego ceny może zawierać większą lub mniejszą liczbę elementów. Wszystkie jednak będą do siebie pasowały. Szczególnie sitko zakładane na wiaderko.

Zabawki do piasku mogą być również dostępne w bardzo dużych zestawach. Znajdziesz w nich przyczepy lub wywrotki. Młodzi wielbiciele budownictwa na pewno docenią taki prezent. Tobie natomiast może to ułatwić transport zabawek, a także ich przechowywanie.

Jeżdżące zabawki ogrodowe

Zabawki do ogrodu to nie tylko produkty przeznaczone do piasku. Wśród dostępnych modeli znajdziesz również ciekawie wykonane pociągi i samochodziki. Czym różni się od modeli przeznaczonych do stosowania wewnątrz budynków? Przede wszystkim są bardziej wytrzymałe, a także odporne na wpływ piasku.

Zabawki do ogrodu nie uszkodzą się, jeśli piasek dostanie się w okolicy kół. W przypadku samochodów do użytku wewnętrznego takie coś może spowodować zupełne zepsucie się zabawki lub konieczność jej długiego czyszczenia.

Zabawki do ogrodu dla 4 latka jak najbardziej mogą być właśnie samochodzikami lub pociągami z drewna. Takimi zabawkami będzie mógł bawić się zarówno na trawie, jak i w piaskownicy. Dobrym wyborem mogą być także zabawki dla dzieci do ogrodu na sznurku. Chodzące pociechy będą je za sobą ciągnąć. Taka forma zabawy skłoni je do ruchu.

Zwróć uwagę na przestrzeń i wiek dziecka

Zabawki do ogrodu muszą być zawsze dostosowane do wieku Twojego dziecka. Zbyt skomplikowane w obsłudze zabawki ogrodowe nie staną się atrakcyjne dla malucha. Co więcej, mogą być nawet dla niego niebezpieczne. Dlatego też zawsze kieruj się wiekiem dziecka, gdy wybierasz zabawki do ogrodu dla dzieci.

Drugą istotną kwestią jest także przestrzeń, na której maluch będzie się bawił. Zabawki dla dzieci do ogrodu muszą być dostosowane do tych elementów ogrodu, które masz. Innymi słowy, jeśli nie masz piaskownicy, zapomnij o foremkach. Nie da się nimi bawić normalną ziemią ogrodową. Na szczęście z łatwością można zaopatrzyć się w plastikowe piaskownice w niewielkim rozmiarach. Dokupisz także do niej specjalny piasek.