Ubrania ogrodowe

Na czas pracy w ogrodzie lub sadzie przyda Ci się odzież ogrodnicza. Każdy, kto ma na uwadze dbałość o teren zielony na swojej posesji, wie, jak ważne jest założenie odpowiedniego obuwia, aby zabezpieczyć stopy przed przypadkowym kontaktem z ostro zakończonymi narzędziami i przed wilgocią w czasie podlewania trawnika i zabiegów pielęgnacyjnych przeprowadzanych tuż po deszczu lub na zroszonej trawie.

Ubrania robocze przydatne na budowie i w czasie remontu

Zabezpieczenie ciała przed przypadkowym zranieniem to główne zadanie, jakie spełnia odzież robocza. Dzięki niej nie tylko wzrasta bezpieczeństwo, ale zyskujesz wygodny do noszenia ubiór, w którym znajduje się miejsce na przybory i narzędzia wykorzystywane na tyle często, by ważne było przechowywanie ich pod ręką.

UBRANIA ROBOCZE – OCHRONA I KOMFORT PRACY

Ubrania robocze nie tylko chronią różne części ciała przed przypadkowym zranieniem odłamkami, odpryskami i pyłem, ale sprawiają też, że praca w czasie remontu czy wykonywana w warunkach zewnętrznych jest bardziej komfortowa. Przykładem są tutaj spodnie robocze – umożliwiają one swobodę ruchów, mają kieszenie pomocne w przechowywaniu miarki i innych narzędzi, a ich materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne w stopniu dużo większym niż zwykłe znoszone dżinsy.

JAKIE RĘKAWICE WYBRAĆ DO PRAC REMONTOWYCH, BUDOWLANYCH I OGRODOWYCH?

Szczególnie narażone na zranienie są dłonie. Z tego względu tak obszerny jest wybór rękawic roboczych, których przeznaczenie nie ogranicza się do ochrony skóry rąk przed wysoką temperaturą, jaka panuje na przykład w zasięgu działania opalarki. W naszym asortymencie znajdują się również rękawice gumowe ogrodnicze, rękawice ocieplane i rękawice ochronne, które posłużą np. w czasie malowania pomieszczeń, ponieważ zabezpieczają skórę przed kontaktem ze szkodliwymi preparatami i zabrudzeniem trwałymi barwnikami.

Ubrania robocze w postaci rękawic dostępne są w modelu długim i krótkim. Długie będą niezastąpione podczas przycinania roślin i porządkowaniu ogrodu. Ochronią ręce przez skaleczeniami i zadrapaniami. Zabezpieczą dłonie i przedramiona w trudnych warunkach, również w zimie – przed mrozem i chłodnym wiatrem.

Rękawice krótkie sprawdzą się natomiast przy drobnych pracach ogrodowych. Nadają się do pielenia grządek i przesadzania roślin. W zależności od materiału wykonania, dostępne są modele zwykłe i wodoodporne, które ochronią dłonie przed wilgocią. Rękawice krótkie wykonane są z trwałego materiału, dość odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Zapewniają wygodną i komfortową pracę w ogrodzie.

Część modeli posiada dodatkowe cieplenie wewnętrze, które ochroni dłonie przed mrozem w okresie zimowym. Pokryte są warstwą antypoślizgową, która zapewnia stabilność trzymania narzędzi i ułatwia wykonywanie wszelkich prac ogrodowych. Praktyczny mankiet uniemożliwia zsunięcie się rękawic z dłoni.

ODZIEŻ OCHRONNA W POSTACI NAKOLANNIKÓW – DO PRACY W NIEWYGODNYM POŁOŻENIU

Wiele prac remontowych polega na wykonywaniu czynności w pozycji przysiadu lub klęczącej. Aby odciążyć nieco kolana i nie odczuć bólu na skutek wielogodzinnego przebywania w niewygodnej pozycji, warto zastosować nakolanniki. Dzięki ich założeniu można w dłuższym czasie dokonywać renowacji parkietu, kleić płytki ceramiczne w łazience czy przebywać na minirusztowaniu w czasie kładzenia gładzi na suficie i jego malowania. Odzież ochronna w postaci nakolanników sprawia, że kilkugodzinne układanie glazury lub kostki brukowej w pozycji klęczącej będzie wygodniejsze. Nakolanniki możesz dopasować do szerokości nóg – są regulowane na rzepy.

Innym sposobem zabezpieczenia jest użycie podkładki pod kolana, którą przenosi się każdorazowo do miejsca wykonywania prac remontowych i budowlanych. Podkładka jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Wykonana jest z miękkiego materiału, który zapewni bezpieczeństwo kolan podczas pracy. Podkładka może posłużyć również jako siedzisko.

JAKIE OBUWIE BĘDZIE ODPOWIEDNIE DO PRAC OGRODOWYCH?

Na czas pracy w ogrodzie lub sadzie przyda Ci się odzież ogrodnicza. Każdy, kto ma na uwadze dbałość o teren zielony na swojej posesji, wie, jak ważne jest założenie odpowiedniego obuwia, aby zabezpieczyć stopy przed przypadkowym kontaktem z ostro zakończonymi narzędziami i przed wilgocią w czasie podlewania trawnika i zabiegów pielęgnacyjnych przeprowadzanych tuż po deszczu lub na zroszonej trawie. Warto do wykonywania tych zadań wybrać dopasowane do rozmiaru stopy buty ogrodnicze, kalosze damskie i męskie, a w sezonie jesiennym i zimowym buty gumowo-filcowe.

Ubrania robocze w postaci klapek, wykonanych z lekkiego tworzywa, doskonale sprawdzi się w okresie letnim. Posiadają otwory i wywietrzniki, które zapobiegną poceniu się stóp. Wykonane są z mocnego materiału, dzięki czemu posłużą Ci na długi czas. Nie ograniczają ruchu, są elastyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy, że wytrzesz je z błota wilgotną szmatką. Klapki są wodoodporne, dlatego sprawdzą się na porannej rosie lub chwilę po deszczu.

W okresie jesiennym dobrze sprawdzą się kalosze. Obuwie tego typu oferowane w sklepie Castorama jest wygodne i komfortowe dzięki odpowiedniemu profilowi budowy. Są wykonane z wodoodpornego materiału PCV i sięgają do połowy łydki – doskonale sprawdzą się w oborze lub podczas pracy blisko wody. Z łatwością umyjesz je po pracy mokrą szmatką lub pod bieżącą wodą.

Obuwie jest funkcjonalne, praktyczne i wytrzymałe – posłuży Ci na długie lata pracy. W ofercie znajdziesz również modele przeznaczone na zimę, z ocieplonym wnętrzem. Zapewniają one niezbędną ochronę, ciepło i nieprzemakalność, przez co czynności wykonywane na zewnątrz domu są komfortowe i w pełni bezpieczne.