Strona główna

Strzałka w prawo

Dekoracja wnętrz

Strzałka w prawo

Dekoracja okien

Strzałka w prawo

Rolety i żaluzje

Strzałka w prawo

Żaluzje

Strzałka w prawo

Żaluzje

Żaluzje są świetnym sposobem na osłonięcie mieszkania przed spojrzeniami sąsiadów. Ochronią wnętrze również przed nadmiernym nagrzewaniem – wystarczy je zasłonić.

Filtry

Żaluzje

Żaluzje są świetnym sposobem na osłonięcie mieszkania przed spojrzeniami sąsiadów. Ochronią wnętrze również przed nadmiernym nagrzewaniem – wystarczy je zasłonić.

91 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Rolety i żaluzje

Wyświetlanie 24 z 91 produktów

Załaduj więcej

Żaluzje – funkcjonalna i estetyczna osłona okna

Jedną z form funkcjonalnego osłonięcia okna jest powieszenie żaluzji – ten element umożliwia swobodne decydowanie o ilości wpadającego do pomieszczenia światła. Żaluzje zebrane w tym dziale sklepów Castorama występują w różnej postaci. Przede wszystkim różnią się materiałem, z którego zostały wykonane. Możesz wybrać żaluzje drewniane – doskonale będą prezentować się w skandynawskich wnętrzach domowych, ale również w minimalistycznych lub industrialnych biurach. Jeśli szukasz lżejszych modeli w różnych kolorach lub po prostu klasycznej bieli, wybierz produkty wykonane z PCV. Odporne na uszkodzenia będą również aluminiowe żaluzje nowoczesne. Subtelne przepuszczanie światła i wrażenie lekkości uzyskasz dzięki modelom wykonanym z poliestru.

DLACZEGO WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA ŻALUZJE?

Żaluzje są świetnym sposobem na osłonięcie mieszkania przed spojrzeniami sąsiadów. Ochronią wnętrze również przed nadmiernym nagrzewaniem – wystarczy je zasłonić. Dzięki żaluzjom zyskasz prywatność, a jednocześnie zapewnisz sobie komfortowe warunki do pracy w gabinecie. Promienie słoneczne nie będą Cię oślepiały ani wpływały na widoczność elementów wyświetlanych na monitorze komputera. Żaluzje są także świetnym sposobem na ozdobienie wnętrza – duża różnorodność kolorów i wzorów pozwala Ci dobrać odpowiedni model do swojego pomysłu na aranżację.

Oprócz preferencji dotyczących wyglądu żaluzji przyjrzyj się jeszcze ich metodzie wieszania, a także opcjom wymiarowym. Umieszczając je na ramie okiennej, zwróć uwagę, aby osłaniały dokładnie szybę, inaczej będą wpuszczały światło. Żaluzje dają dużą swobodę, jeśli chodzi o metody ich stosowania. Możesz je całkiem podciągnąć, aby odsłoniły okno, a możesz również tak je ustawić, aby w pomieszczeniu było całkiem ciemno. Ważny zatem jest sposób operowania żaluzją – powinien być maksymalnie wygodny, intuicyjny i niezawodny.

DREWNIANE, ALUMINIOWE, KLASYCZNE, NOWOCZESNE – JAKIE ŻALUZJE WYBRAĆ?

Jedną z dostępnych u nas propozycji są żaluzje z drewna. Wyróżnia je wysoka odporność na uszkodzenia oraz zarysowania – te modele na długo zachowają swój atrakcyjny wygląd. W naszym asortymencie znajdziesz je zarówno w jaśniejszych, jak i ciemniejszych wersjach kolorystycznych. Drewniane żaluzje dzień/noc doskonale sprawdzą się w klasycznie urządzonych wnętrzach, w których przeważają meble i dodatki utrzymane w beżowej i brązowej kolorystyce. Przesłony okienne z naturalnego materiału doskonale zaprezentują się także w skandynawskiej aranżacji – skomponujesz je bez trudu z szarościami. Jeśli chcesz ozdobić drewnianymi roletami nowoczesny wystrój wnętrza, postaw na białe modele. Je także znajdziesz w naszej ofercie – będą świetnie prezentowały się w połączeniu z antracytowymi ościeżnicami.

Oferujemy Ci także rolety aluminiowe, które są lepszą wersją modeli znanych sprzed wielu lat. Zdecyduj się na nie, jeśli okna w pomieszczeniu wychodzą na południe i masz często problem ze zbyt nagrzanym pomieszczeniem. Aluminium doskonale poradzi sobie z odbijaniem promieni słonecznych, co zapewni Ci nieco niższą temperaturę w domu nawet w upalny dzień. Jeśli zechcesz jednak rozjaśnić wnętrze naturalnym światłem, ustawisz w wybrany sposób kąt nachylenia lameli. Dzięki temu ochronisz się przed spojrzeniami przechodniów, a jednocześnie zyskasz delikatne rozświetlenie wnętrza promieniami słonecznymi. Ze względu na nieco surowy wygląd żaluzje aluminiowe rewelacyjnie sprawdzą się w industrialnie urządzonym mieszkaniu – jeśli lubisz ten styl, postaw na model w czarnym kolorze. Przesłony te sprawdzą się również w nowoczesnym i minimalistycznym wnętrzu, do którego pasować będą produkty w szarym i białym odcieniu.

W naszym asortymencie odnajdziesz także plisy, które doskonale sprawdzą się jako żaluzje do okien plastikowych. Ich dużą zaletą jest bezinwazyjny sposób montażu – poradzisz sobie z nim bez trudu. Na plisy zdecyduj się, jeśli nie masz możliwości wiercenia w oknach, na przykład ze względu na wynajmowane mieszkanie. Zapewnią Ci one prywatność, a jednocześnie sprawią, że promienie słoneczne rozjaśnią w delikatny sposób mieszkanie.

Pośród wielu rodzajów żaluzji można odnaleźć także modele pionowe. Są odpowiednie na wysokie okna, czasem stanowią sposób na oddzielenie od siebie dwóch stanowisk pracy w biurze. Żaluzje pionowe najlepiej sprawdzają się w hotelach, restauracjach i gabinetach. Możesz nimi kierować, co daje Ci szansę na wpuszczenie do pomieszczenia wybranej ilości światła słonecznego, a jednocześnie ukrycie się przed spojrzeniami przechodniów.

Właściwie wszystkie modele – i żaluzje drewniane i aluminiowe oraz wykonane z tworzyw sztucznych – mogą być montowane inwazyjnie lub bezinwazyjnie. Samodzielnie zdecyduj, czy wolisz, żeby były zawieszone na ramie okiennej bardziej lub mniej trwale. Eleganckie i odporne na eksploatację żaluzje drewniane i aluminiowe muszą być z reguły zamocowane inwazyjnie ze względu na swoją wagę, jednak spotkasz modele, które da się powiesić również bez konieczności wiercenia.