LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Dekoracja wnętrz

Strzałka w prawo

Dekoracja okien

Strzałka w prawo

Karnisze

Strzałka w prawo

Karnisze komplety

Strzałka w prawo

Karnisze komplety

Do zawieszenia zasłon i firanek niezbędne Ci będą odpowiednie szyny sufitowe lub karnisze. Podwójne lub pojedyncze drążki na wspornikach pozwolą Ci w estetyczny sposób osłonić okno i zachować poczucie intymności i prywatności.

Filtry

Karnisze komplety

Do zawieszenia zasłon i firanek niezbędne Ci będą odpowiednie szyny sufitowe lub karnisze. Podwójne lub pojedyncze drążki na wspornikach pozwolą Ci w estetyczny sposób osłonić okno i zachować poczucie intymności i prywatności.

123 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Karnisze

Wyświetlanie 24 z 123 produktów

Załaduj więcej

Okazałe karnisze podwójne do tworzenia stylowych aranżacji

Zanim przejdziesz do wybierania wymarzonych dodatków do nowego mieszkania, musisz przygotować pomieszczenie do ich zastosowania. Urządzenie zaczyna się od przygotowania półek, regałów, na których możesz poustawiać ulubione drobiazgi. Nie inaczej jest z wystrojem okien – gdy wiesz już, jak mają wyglądać Twoje wnęki okienne, przychodzi czas na wyposażenie ich w odpowiednie elementy mocujące.

Do zawieszenia zasłon i firanek niezbędne Ci będą odpowiednie szyny sufitowe lub karnisze. Podwójne lub pojedyncze drążki na wspornikach pozwolą Ci w estetyczny sposób osłonić okno i zachować poczucie intymności i prywatności. Zasłony nie tylko ozdobią Twoje mieszkanie, lecz również zasłonią je przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów i przechodniów.

Jeśli lubisz swobodnie aranżować wystrój wnętrza i łączyć ze sobą różne materiały, odpowiednie dla Ciebie mogą być zarówno karnisze sufitowe, jak i karnisze ścienne. Podwójne modele będą bardziej uniwersalne i pomogą Ci zrealizować najoryginalniejsze plany dekoracyjne.

Podobnie jak te w formie pojedynczej, karnisze podwójne można montować do ścian i do sufitów – jednak to nie jedyny sposób podziału tych produktów. Jako pierwszy rodzaj wyróżnia się klasyczne karnisze zbudowane z poprzecznych wsporników i drążków, na których zawieszane są zasłony i firanki. Jego alternatywą jest nowoczesna szyna sufitowa, z zabudowanym mechanizmem opartym o dwie prowadnice.

Karnisze sufitowe z podwójnym drążkiem to dwa razy więcej możliwości aranżacji. Zarówno w takiej konstrukcji, jak i z wykorzystaniem zabudowanych szyn karnisz podwójny pozwala na zawieszenie materiału w dwóch równoległych płaszczyznach. Z reguły potrzebują przez to nieco więcej miejsca niż ich pojedyncze odpowiedniki.

W tym dziale znajdziesz różnego rodzaju gotowe karnisze podwójne: metalowe, drewniane i z tworzywa. Te produkty umożliwią Ci błyskawiczne stworzenie efektownej dekoracji okiennej bez ograniczeń dla wyobraźni. W opakowaniach zestawów znajdziesz wszystkie potrzebne elementy, takie jak drążki i wsporniki, inne akcesoria montażowe, żabki, a nawet dekoracyjne zakończenia. Wszystkie dodatki możesz też kupić osobno w marketach budowlanych Castorama.

Jeden karnisz podwójny do wielu zastosowań – powieś firanki i zasłony jednocześnie!

Jeśli nie możesz zdecydować, czy chcesz powiesić delikatne firanki, czy ciężkie zasłony, być może wcale nie musisz wybierać – wystarczy odpowiedni karnisz sufitowy. Podwójny system wieszania pozwala na udrapowanie tkaniny firan i zasłonek jednocześnie w wygodny, praktyczny sposób. Drążki lub szyny położone równoległe do siebie tworzą dwie oddzielne płaszczyzny, na których możesz układać dekoracje. W przypadku karniszy pojedynczych jedynym rozwiązaniem byłoby zawieszanie zasłon i firanek po kolei, co niepotrzebnie komplikuje późniejsze użytkowanie.

Poza stylowym wyglądem takiego ułożenia zasłon karnisz podwójny daje także kilka praktycznych możliwości. Dzięki wykorzystaniu dwóch różnych tkanin dostosujesz stopień zaciemnienia pomieszczenia do intensywności światła słonecznego. Odsłonięte zasłony i firanki, tylko firanki czy okno zasłonięte całkowicie – to Ty decydujesz, jak dużo promieni słonecznych chcesz wpuścić do mieszkania. To dlatego karnisze ścienne podwójne są szczególnie przydatne szczególnie latem, kiedy uporczywe słońce przeszkadza w korzystaniu z komputera czy oglądaniu telewizji.

Uniwersalność tego typu karniszy przejawia się nie tylko w ogromnej ilości możliwych zastosowań, ale i dostępnych typów samego produktu. Jeśli tylko zdecydujesz się na karnisze podwójne, bez trudu znajdziesz w sklepach model idealnie dopasowany do wystroju Twojego domu. Do wyboru masz między innymi drążki lub szyny, karnisze podwójne metalowe lub drewniane, ozdobne lub te bardziej minimalistyczne w swojej formie.

Niezależnie od tego, jak urządzone jest Twoje mieszkanie, możesz wybierać różne kolory, materiały i wykończenia karniszy. Jeśli samodzielnie tworzysz zestaw, łącz dowolne elementy, żeby osiągnąć zadowalający efekt. Skorzystaj z naszej oferty ozdobnych zakończeń, kółek i żabek – połącz z nimi klasyczne karnisze drewniane, podwójne szyny lub surowe metalowe drążki. W ten sposób możesz zbudować kompozycję, która wpasuje się w wystrój, ale jednocześnie przyciągnie wzrok interesującym akcentem.

Jeśli jednak nie chcesz własnoręcznie komponować zestawu, z przyjemnością zaproponujemy Ci gotowe karnisze podwójne wraz ze wszystkimi niezbędnymi elementami. W ten sposób masz pewność, że każdy element kompletu pasuje do pozostałych – zarówno wymiarem, sposobem montażu, jak i stylistyką. Zaoszczędzisz czas na dobieraniu drążków, wsporników, zakończeń i kółek niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania karnisza. W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór takich zestawów, dzięki czemu łatwo dopasujesz produkt odpowiedni do Twojego mieszkania.

Jak dopasować idealny karnisz podwójny: sufitowy i ścienny

Choć może się wydawać, że wybór karniszy to drugorzędna kwestia podczas urządzania wnętrza, niekonsekwencja w aranżacji naprawdę rzuca się w oczy. Nawet najbardziej stylowo urządzone wnętrze może popsuć źle dobrany karnisz – podwójny sufitowy drążek w futurystycznym pokoju nie będzie dobrze wyglądać, tak samo jak proste nowoczesne szyny w pełnym przepychu salonie.

Zacznij od wymierzenia wnęki okiennej i zastanów się, jaka forma karnisza podoba Ci się najbardziej. Czy będzie to wersja z drążkami i wspornikami, czy zabudowany system prowadnic? Przy wyborze kieruj się nie tylko własnymi preferencjami, ale i sposobem montażu, jaki możesz zastosować w danym pomieszczeniu. Karnisze podwójne zajmują nieco więcej miejsca niż zwykłe – weź to pod uwagę. Na szczęście możesz zamontować je zarówno na ścianie, jak i suficie. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni model.

Jak zatem zabrać się do zakupu karniszy, gdy wybierzesz już ich formę? Najpopularniejszą metodą jest dopasowanie stylistyki modelu do mocnych akcentów pomieszczenia: lamp, mebli czy innych stałych dekoracji. Wystarczy, że zastanowisz się, co jako pierwsze rzuca się w oczy po wejściu do danego pokoju. Czy jest to elegancka skórzana kanapa lub kamienne wykończenie podłogi? W tym wypadku sprawdzą się karnisze metalowe – podwójne okucia będą spójne z klasycznym wystrojem.

Jeśli w pomieszczeniu dominują biel i jasne drewno, doskonałym wyborem będą karnisze podwójne wykonane właśnie z tego materiału. Kolorystyka drążka dopasowana do odcieni obecnych w pomieszczeniu sprawi, że karnisz stanie się integralnym elementem aranżacji. Zwracaj uwagę na powtarzające się motywy, detale i ogólną atmosferę pokoju. Do kuchni w rustykalnym stylu możesz dołożyć także urocze zazdrostki do okien.

Opisane wyżej przypadki niedopasowania karnisza dotyczą wnętrz o już określonym i widocznym stylu. Gdy jednak chcesz dopiero nadać pomieszczeniu dany charakter, nie wahaj się sięgać po skrajne rozwiązania. Nowoczesne karnisze podwójne mogą stworzyć atmosferę profesjonalizmu w przeciętnym biurze, a bogato zdobione główki karnisza z drążkiem podkręcą styl zwyczajnego pokoju.

Jednym z najbardziej różnorodnych elementów karniszy są ich ozdobne zakończenia. Obowiązuje tu ta sama zasada, co w przypadku kolorystyki: możliwości jest tak wiele, że z pewnością dopasujesz odpowiednią do swojego wnętrza. Karnisze podwójne mogą mieć dwie pary różnych lub takich samych zakończeń. Wśród mnóstwa dostępnych opcji znajdziesz zarówno większe, jak i mniejsze kule, geometryczne bryły z metalu czy kute ornamenty w kształcie liści. Jeśli nie zależy Ci na dekoracyjnych zakończeniach, możesz wymienić je na płaską zaślepkę.