Strona główna

Strzałka w prawo

Kuchnia

Strzałka w prawo

Meble kuchenne

Strzałka w prawo

Korpusy szafek kuchennych

Strzałka w prawo

Korpusy wiszące

Strzałka w prawo

Korpusy wiszące

Korpusy wiszące szafek kuchennych to najlepsze rozwiązanie do niewielkiej kuchni. Dzięki nim wykorzystasz każdą dostępną przestrzeń w pomieszczeniu.

Filtry

Korpusy wiszące

Korpusy wiszące szafek kuchennych to najlepsze rozwiązanie do niewielkiej kuchni. Dzięki nim wykorzystasz każdą dostępną przestrzeń w pomieszczeniu.

58 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Korpusy szafek kuchennych

Wyświetlanie 24 z 58 produktów

Załaduj więcej

Korpusy wiszące mebli kuchennych – dopasuj półki do swoich potrzeb

Kuchnie bardzo często charakteryzują się niewielkim metrażem. Dlatego tak istotne jest wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni. W tym pomogą Ci korpusy wiszące mebli kuchennych.

To bryły wykonane z płyty meblowej lub innego wytrzymałego materiału. Korpusy mają trzy ściany i są otwarte z jednej strony. W to miejsce możesz wstawić front lub zostawić je wolne, by stworzyć szafkę otwartą.

W optymalnym wykorzystaniu dostępnego miejsca pomogą Ci odpowiednie szafki kuchenne. Korpusy wiszące skutecznie wypełnią przestrzeń nad blatem. Ich montaż wymaga użycia wiertarki. Same korpusy możesz wypełnić innymi elementami meblowymi. Najlepiej sprawdzają się półki. Zapewniają dużą wygodę podczas wyciągania przedmiotów. Równocześnie znacznie zwiększają powierzchnię do przechowywania.

Na dobrze zorganizowaną przestrzeń w kuchni mają przede wszystkim wpływ odpowiednio zaprojektowane szafki kuchenne wiszące. Pozwalają one maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce. Dostępne korpusy to świetna opcja, jeśli chcesz samodzielnie rozmieścić je w pomieszczeniu. Wystarczy do tego dobrać modne fronty, a kuchnia z pewnością posłuży Ci przez wiele lat. Szafki w formie korpusów są przeznaczone zarówno do dużych, jak i mniejszych pomieszczeń.

W tej kategorii znajdziesz szafki kuchenne wiszące, które różnią się przede wszystkim parametrami technicznymi, czyli wielkością, głębokością i liczbą zamontowanych półek. Tak duża różnorodność pozwoli Ci stworzyć doskonały system do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy. Szafki kuchenne wyróżniają się świetną jakością wykonania i estetyką. Dzięki temu na pewno posłużą Ci przez wiele lat.

Więcej miejsca do przechowywania zapewnią Ci wiszące korpusy

Korpusy wiszące szafek kuchennych to najlepsze rozwiązanie do niewielkiej kuchni. Dzięki nim wykorzystasz każdą dostępną przestrzeń w pomieszczeniu. Nie musisz nawiercać wielu otworów, aby je zamontować. Tym różnią się od półek, które potrzebują osobnych otworów. Tymczasem za jednym razem powiesisz korpus szafki kuchennej, która może zawierać nawet kilka półek.

Szafki kuchenne nie tylko zapewniają szybki montaż. Zwiększają również powierzchnię do przechowywania. Im więcej półek w nich umieścisz, tym więcej przedmiotów zdołasz pomieścić. Co więcej, półki będą ułożone symetrycznie. Nie będziesz musiał obawiać się, że zostaną krzywo zamontowane, szczególnie jeśli w korpusie nawiercono już otwory.

W wiszących szafkach możesz trzymać niemal wszystko. Pojemniki na żywność, kubki lub szklanki, a nawet… mikrofalówkę – również model, który nie jest przeznaczony pod zabudowę. Wystarczy, że rozmiary szafki dopasujesz do wymiarów urządzenia.

Gotowe korpusy, czyli szafki kuchenne wiszące, to świetna i korzystniejsza cenowo alternatywa dla zabudowy meblowej. Jeśli szukasz takich rozwiązań, na pewno się nie zawiedziesz. W tym przypadku również możesz samodzielnie określić, jak będzie wyglądało wnętrze, jeżeli chodzi o rozmieszczenie. Szafki wiszące do kuchni wymagają jedynie zastosowania frontów, które również znajdziesz w sklepie Castorama.

Kolejną zaletą gotowych korpusów modułowych jest ich szybki montaż. Nie musisz tu mocować dodatkowych półek, co znacznie skróci czas pracy. W ofercie znajdą się również szafki narożne, dzięki czemu wykonasz konstrukcję w kształcie litery L. To najszybszy sposób na to, by odmienić lub wyposażyć swoją kuchnię.

Istotne parametry korpusów wiszących

Jak wybrać odpowiednie szafki kuchenne wiszące? Wybór korpusów jest niezwykle duży, dlatego podpowiadamy, na czym powinieneś skupić swoją uwagę. Od tego, jaki asortyment znajdzie się w Twojej kuchni, zależy wygoda użytkowania na kolejnych wiele lat. Zatem jest to inwestycja, nad którą warto naprawdę dobrze się zastanowić.

Gdy wybierasz korpusy wiszące mebli kuchennych, musisz wziąć pod uwagę dwie kwestie: estetykę i funkcjonalność. Estetyczny wygląd korpusów wynika głównie z tego, że pewne ich elementy są dobrze widoczne podczas codziennego użytkowania kuchni. Dotyczy to szczególnie spodów szafek. Dlatego upewnij się, że korpus pasuje kolorystycznie do pozostałych elementów wyposażenia Twojej kuchni.

Kwestie praktyczne to również bardzo istotny element podczas meblowania kuchni. Chociaż wiszące korpusy do szafek kuchennych nie są obciążone tak bardzo jak elementy stojące, to nadal musisz szukać mebli wykonanych z wytrzymałych i trwałych materiałów. Dzięki temu płyty nie będą się wyginały. Nie nasiąkną również wilgocią. Ma to szczególnie duże znaczenie właśnie w kuchni – pod szafkami może parować woda z czajnika lub garnka. Gorąca para może uszkadzać korpusy wiszące mebli kuchennych!

Gdy wybierasz korpus, upewnij się także, czy nawiercono w nim otwory pod półki. Im ich więcej, tym większa możliwość dopasowania rozstawu półek do Twoich potrzeb. Innymi słowy: zapewnią Ci większą swobodę podczas aranżowania wnętrza korpusu.

Stwórz praktyczny zestaw z szafek, które będą przede wszystkim inwestycją na długie lata. Aby ułatwić Ci aranżację kuchni, w tej kategorii przygotowaliśmy model, którym jest szafka narożna wisząca – niezwykle przydatna w wielu pomieszczeniach.

Szafki będą dekoracją pomieszczenia, dlatego weź pod uwagę to, jak będą prezentowały się w pomieszczeniu. Do najpopularniejszych należą białe korpusy, które dają naprawdę wiele możliwości, jeśli chodzi o dopasowanie frontów. Szukasz czegoś innego? Polecamy szafki w naturalnym odcieniu drewna, które będą pasowały do klasycznych wnętrz lub takich, w których stawiasz na naturalne materiały.