Strona główna

Strzałka w prawo

Kuchnia

Strzałka w prawo

Meble kuchenne

Strzałka w prawo

Półki kuchenne

Strzałka w prawo

Półki kuchenne wiszące

Strzałka w prawo

Półki kuchenne wiszące

W Castoramie można znaleźć szeroki wybór półek kuchennych w różnych stylach i zróżnicowanej wielkości. Sklep oferuje produkty najlepszych producentów, z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje długie użytkowanie.

Filtry

Półki kuchenne wiszące

W Castoramie można znaleźć szeroki wybór półek kuchennych w różnych stylach i zróżnicowanej wielkości. Sklep oferuje produkty najlepszych producentów, z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje długie użytkowanie.

K_usługa projektowanie kuchniK_usługa projektowanie kuchniK_usługa projektowanie kuchniK_usługa projektowanie kuchni

9 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Półki kuchenne

Wyświetlanie 9 z 9 produktów

Półki kuchenne wiszące – co je charakteryzuje?

Obok szafek stojących bezpośrednio na podłodze, półki kuchenne wiszące są najpopularniejszymi meblami do przechowywania sprzętów w pomieszczeniu kuchennym. Z uwagi na swoją konstrukcję oraz wytrzymałość półki tego rodzaju nadają się do przechowywania rozmaitych naczyń, a także bibelotów, przypraw czy innych niezbędnych rzeczy. Czym jednak różnią się od innych mebli kuchennych i dlaczego są tak rzadko wybierane, choć warto zdecydować się na nie w kuchni?

Półka wisząca kuchenna to mebel pozbawiony frontu. Tym różni się od tradycyjnej szafki. Otwarta budowa ma zarówno wady, jak i zalety, które musisz rozważyć, zastanawiając się nad wyborem wyposażenia do Twojego pomieszczenia. Podstawową jego wadą jest konieczność regularnego czyszczenia – półki kuchenne wiszące mają więcej powierzchni, które mogłyby się brudzić lub zwyczajnie zakurzyć.

Nie każda półka kuchenna wisząca wygląda tak samo. Wręcz przeciwnie – do dyspozycji masz wiele modeli, które wyróżniają się nie tylko szeroką gamą kolorystyczną, ale również nietypowymi kształtami. Nie musisz decydować się na zwykłą pojedynczą płytę. Do Twojej dyspozycji są m.in. półki narożne wiszące do kuchni albo modele zbudowane na planie kwadratu.

Dlaczego warto postawić na półki wiszące do kuchni?

Z zasady w każdej kuchni znajdują się meble wiszące. Przyczyna jest prosta: potrzeba wiele przestrzeni, aby przechować wszystkie rzeczy niezbędne w tym pomieszczeniu. Zazwyczaj jednak nad blaty wybierane są pełne szafki, a nie półki wiszące do kuchni. Argumentem przemawiającym za tymi pierwszymi jest obecność frontu, który chroni zawartość mebla. Nie w każdym przypadku jest to jednak taka duża zaleta.

Półka kuchenna wisząca, nawet najbardziej rozbudowana, zwykle jest o wiele lżejsza od szafki z frontem. A trzeba pamiętać, że wewnątrz znajdzie się jeszcze wyposażenie, np. słoiki z przyprawami, zapasy żywności czy kubki. Wysoka waga mebla czasami może stanowić problem przy jego montażu. Dotyczy to zwłaszcza budownictwa, w którym nie zadbano o jakość komponentów w ścianach. W takim przypadku wiszące półki do kuchni sprawdzają się o wiele lepiej, a często są nawet jedynym wyborem, gdy chodzi o bezpieczne mocowanie w ścianie.

Półki wiszące do kuchni prezentują się niezwykle modnie. Nie tworzą zimnej, jednolitej ściany tak jak fronty w jednym kolorze, lecz wprowadzają pewną różnorodność do pomieszczenia. Otwarta konstrukcja przyciąga wzrok, a przez to staje się doskonałą przestrzenią do ekspozycji cennych rzeczy. Mogą to być np. eleganckie filiżanki z limitowanej kolekcji, ciekawy zbiór przypraw z różnych zakątków świata czy porcelanowa zastawa z poprzedniego stulecia, odziedziczona po babci. Półki do kuchni wiszące równie dobrze sprawdzą się do ekspozycji ładnej, nowoczesnej serii kieliszków do wina, jak i figurek urozmaicających wygląd ściany.

Otwarta budowa bez frontu sprawia, że półka wisząca kuchenna to również świetne miejsce do ustawienia… sprzętu kuchennego! Czasami na blacie brakuje na to miejsca; poza tym blat ma być również powierzchnią roboczą, gotowa do codziennego wykorzystania, a więc należy jak najmniej go zastawiać. Tymczasem właśnie półki kuchenne wiszące umożliwiają wstawienie np. mikrofalówki, która w innych okolicznościach po prostu nie zmieściłaby się do kuchni.

Półki do kuchni wiszące są świetnym rozwiązaniem, jeśli nigdy nie pamiętasz, gdzie stoi dana rzecz. W przypadku szafek tracisz czas na ich otwieranie i przeglądanie zawartości każdej z nich. W przypadku półek masz na widoku wszystkie niezbędne rzeczy. Co więcej, otwarta budowa sprawia, że również Twoi goście wszystko widzą! To może motywować Cię do utrzymania porządku w pomieszczeniu kuchennym!

Ostatnim, choć dla wielu osób istotnym aspektem, jest koszt zakupu i montażu. Półki kuchenne wiszące są zazwyczaj tańsze od szafek. Nie jest to spowodowane ich gorszą jakością czy żadnymi wadami! To efekt zastosowania mniejszej ilości materiału. Z uwagi na brak frontu i często pleców półka kuchenna wisząca jest nierzadko wykonana po prostu niższym kosztem. Niekiedy zdarza się, że z materiałów niezbędnych do złożenia jednej szafki można zrobić nawet trzy nowoczesne półki!

Jak wybrać wiszące półki do kuchni?

Styl, estetyka, kolor – to wszystko istotne cechy, gdy chcesz wybrać odpowiednie półki kuchenne wiszące. Warto jednak skupić się również na aspektach praktycznych. Pierwszym z nich jest wybór odpowiedniego materiału. Jako że półki wiszące do kuchni są narażone na działanie wilgoci, pary wodnej czy zabrudzeń z tłuszczu, najlepiej, jeśli są zrobione z drewna albo płyty pokrytych laminatem. W ten sposób łatwiej zadbasz o ich czystość, a także dłużej pozostaną w dobrym stanie.

Jeżeli masz do zagospodarowania przestrzeń między dwiema ścianami, np. w narożniku, dobrym wyborem mogą okazać się półki narożne wiszące do kuchni. Umożliwiają one zagospodarowanie przestrzeni na prostopadłej ścianie, często z oknem albo drzwiami, która z zasady jest mało wykorzystywana. Co więcej, takie wiszące półki do kuchni stanowią dobry element do wykończenia długiej meblościanki albo zabudowy. Dzięki nim konstrukcja nie będzie wydawała się tak kanciasta.

Masz ładne słoiczki z przyprawami i chcesz je wyeksponować? Półki wiszące na przyprawy do kuchni będą świetnym wyborem! Możesz znaleźć je w wielu formach i modelach. Na szersze słoiki przyda się zwykła półka z estetycznym wspornikiem. Z kolei na małe słoiczki świetnie sprawdzają się po prostu charakterystyczne półki do kuchni wiszące, czyli relingi zabezpieczone w odpowiedni sposób.

Nie wiesz, jakiej szerokości półki wiszące do kuchni wybrać? Zawsze warto, aby cała zabudowa była spójna. Z tego powodu zdecyduj się na taki model, który ma szerokość sprzętu albo mebla stojącego poniżej. Do Twojej dyspozycji są półki kuchenne wiszące o szerokości odpowiadającej np. większości zlewozmywaków. Model mający 40 cm będzie dobrym wyborem np. do wąskiego słupka z szufladami, podczas gdy ten o szerokości 60 cm sprawdzi się idealnie nad standardową szafkę kuchenną.