Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Materiały budowlane

Strzałka w prawo

Zaprawy budowlane

Strzałka w prawo

Pigmenty do betonu

Strzałka w prawo

Pigmenty do betonu

Kategoria "Pigmenty do betonu" oferuje szeroki wybór barwników używanych do farbowania betonu. Dostępne są różne odcienie, które pozwolą Ci uzyskać pożądany efekt. Bez względu na to, czy potrzebujesz klasycznego szarego betonu, czy chcesz stworzyć coś w zupełnie innym kolorze, oferowane przez Castoramę pigmenty do betonu pomogą Ci w osiągnięciu zamierzonego celu.

Filtry

Pigmenty do betonu

Kategoria "Pigmenty do betonu" oferuje szeroki wybór barwników używanych do farbowania betonu. Dostępne są różne odcienie, które pozwolą Ci uzyskać pożądany efekt. Bez względu na to, czy potrzebujesz klasycznego szarego betonu, czy chcesz stworzyć coś w zupełnie innym kolorze, oferowane przez Castoramę pigmenty do betonu pomogą Ci w osiągnięciu zamierzonego celu.

3 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Dodatki do zapraw budowlanych

Wyświetlanie 3 z 3 produktów

Pigmenty do betonu – szybki sposób na ciekawe wnętrze

Dodatki budowlane to bardzo duża grupa specjalnie opracowanych produktów, które wyróżniają się unikalną formułą i tym, jak wpływają na prace budowlane. W celu poprawy właściwości zapraw i betonu – a także zmniejszenia kosztów budowy – należy stosować odpowiednie plastyfikatory. Dzięki nim można znacznie poprawić urabialność oraz trwałość materiału, a także umożliwić prowadzenie robót – nawet przy niskich temperaturach.

Niektóre plastyfikatory pozwalają również na zastąpienie wapna, co znacząco ułatwia i przyspiesza pracę podczas układania murowania i tynkowania.

Plastyfikatory doskonale nadają się także do wylewek w miejscach, gdzie zastosowano ogrzewanie podłogowe. Jeśli już zadbaliśmy o właściwości materiału, warto także pomyśleć o jego estetyce. W Castoramie znajdziesz pigmenty do betonu, które pozwolą Ci odpowiednio zabarwić masę, a tym samym uzyskać zaskakujące efekty.

Pigmenty do betonu to substancje coraz częściej stosowane w budownictwie oraz w procesie urządzania wnętrz. Są elementem, który pozwala zupełnie odmienić klasyczny wygląd betonowej masy. Z ich pomocą możesz uzyskać strukturę betonu w odcieniu, który najbardziej Ci się podoba oraz idealnie pasuje do Twojej wizji nowego domu czy też wnętrz po remoncie.

Barwiony beton znajdzie zastosowanie zarówno na wewnętrznych ścianach, jak i jako elewacja budynków. Jego uniwersalne zastosowanie pozwala uzyskać doskonałe efekty wizualne bez pogorszenia wytrzymałości oraz trwałości masy betonowej. To bezpieczne z konstrukcyjnego punktu widzenia rozwiązanie, które dodaje estetyki każdej budowli.

Przygotowaliśmy dla Ciebie bogatą ofertę pigmentów, dzięki którym zabarwisz beton na wybrany kolor. Czarny, czerwony, brązowy, czy może żółty? W prosty i niskobudżetowy sposób możesz odmienić charakter domu, biura lub warsztatu. Oprócz tego w ofercie znajdziesz żywice epoksydowe, które będą dodatkową ochroną powierzchni.

Dlaczego warto stosować barwniki do betonu?

Pigment do betonu pozwala w łatwy sposób stworzyć nietuzinkowo wyglądające pomieszczenia oraz całe domu. Jego zastosowanie rozpowszechniło się wraz z popularyzacją modnego wciąż stylu industrialnego. Jeśli podoba Ci się taka stylistyka, zdecydowanie musisz wziąć pod uwagę barwienie betonu. Możesz dodać go do betonu architektonicznego, czyli używanego do wykańczania wnętrz, oraz do betonu odciskanego, wykorzystywanego do tworzenia ciekawych wzorów na ścianie czy posadzce.

Takich betonowych mieszanek możesz również użyć, jeśli tworzysz ozdobne ornamenty lub płaskorzeźby. Dzięki temu Twoja ściana będzie wyglądać doskonale za każdym razem, a Ty nie będziesz musiał martwić się o dobór dodatkowych dekoracji.

Pigment do betonu możesz również dodać do fug. Dzięki temu z łatwością stworzysz idealne połączenie pomiędzy płytkami ceramicznymi w łazience czy kuchni. Będzie ono nie tylko trwałe, ale również doskonale dopasowane kolorystycznie. W ten sposób zaoszczędzisz też wiele czasu potrzebnego na szukanie odpowiedniej fugi i od razu zajmiesz się układaniem płytek.

Barwienie betonu to też sposób na doskonale wyglądającą elewację. Dzięki niemu możesz dokładnie zaplanować wygląd Twojego domu, ale nie tylko. Połączenie barwnika z betonem stemplowanym pozwoli Ci stworzyć wymarzoną kostkę brukową wyglądającą niczym z kamienia naturalnego. Barwniki są więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie dopracowany i nietuzinkowy wygląd domu czy mieszkania. Są łatwe w użytkowaniu, dzięki czemu bez trudu wykonasz pracę i uzyskasz zadowalający efekt.

Jak wybrać najlepszy pigment do betonu?

Jeśli już zdecydowałeś się, że pigment do betonu to produkt, który ułatwi budowę, możesz rozpocząć poszukiwania odpowiedniego koloru. Na tym jednak nie koniec. Barwniki mają różne zastosowanie i właściwości. Poniżej podpowiadamy Ci, na co zwrócić uwagę, aby pigment spełnił wymogi stawiane przed nim wymogi.

Wybranie odpowiedniego produktu do barwienia betonu może przysporzyć trudności. Jeśli jednak poznasz podstawowe parametry, wybór ten okaże się znacznie prostszy. W pierwszej kolejności zastanów się, czy potrzebujesz barwnika, który będzie dodawany do betonu wykorzystywanego do pokrycia zewnętrznej części domu czy też do ozdabiania wnętrz.

Ten pierwszy musi wyróżniać się większą wytrzymałością oraz odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Drugi może być trochę mniej trwały ze względu na mniej agresywne środowisko.

Następnie zastanów się nad interesującym Cię sposobem barwienia. W ofercie znajdziesz pigmenty do betonu barwiące w masie lub powierzchniowo. Te pierwsze pozwalają w bardziej równomierny sposób rozprowadzić kolor, są odporniejsze na blaknięcie lub ścieranie. Te drugie to natomiast ekonomiczniejsze rozwiązanie. Przed zakupem sprawdź też parametry logistyczne, które określają wybrany pigment do betonu. Zawsze dopasuj wielkość opakowania do zaplanowanego zużycia.

Do przydatnych produktów należą również żywice epoksydowe, które służą do impregnacji świeżego betonu. Dzięki nim powierzchnia jest dodatkowo wzmocniona i odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz trudne warunki takie jak wilgoć, pleśń i zmiana temperatur.