Strona główna

Strzałka w prawo

Materiały budowlane

Strzałka w prawo

Zaprawy budowlane

Strzałka w prawo

Zaprawy murarskie

Strzałka w prawo

Zaprawy murarskie

Zaprawy murarskie to produkty, które są stosowane w celu montażu i łączenia elementów budowlanych, takich jak cegły, bloczki, płyty i kamienie. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie trwałości i wytrzymałości konstrukcji.

Filtry

Zaprawy murarskie

Zaprawy murarskie to produkty, które są stosowane w celu montażu i łączenia elementów budowlanych, takich jak cegły, bloczki, płyty i kamienie. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie trwałości i wytrzymałości konstrukcji.

12 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Zaprawy budowlane

Wyświetlanie 12 z 12 produktów

ZAPRAWA MURARSKA – PODSTAWOWY PRODUKT PODCZAS BUDOWY

Zaprawa murarska to mieszanina piasku, cementu, wapna oraz składników mineralnych i innych domieszek. W sieci marketów budowlanych Castorama znajdziesz zaprawę, do której wystarczy dodać wodę i staje się ona gotowym materiałem do łączenia murów. Mieszanka przejdzie w stan stały i dokładnie scali elementy, które tworzą mur czy ścianę. Zaprawa murarska jest bardzo popularna w budownictwie i stosowana zarówno przez ekipy budowlane, jak i przez amatorów. Ściana staje się stabilna dzięki doskonałym właściwościom mieszaniny.

KIEDY WYKORZYSTASZ ZAPRAWĘ MURARSKĄ?

Jeśli chcesz zbudować mur lub ścianę, ważny jest wybór odpowiedniego produktu. Zaprawa murarska to jeden z podstawowych produktów używanych podczas budowy domu. Stosuje się ją do murowania ścian oraz osadzania stalowych elementów, a także do łączenia prefabrykatów.

Zaprawa murarska umożliwia wznoszenie kondygnacji nadziemnych, ścian, piwnic i fundamentów. Produkt tego typu jest przeznaczony do łączenia różnych materiałów budowlanych – cegieł ceramicznych, pustaków, bloczków silikatowych, betonowych, gazobetonowych, keramzytowych i innych. Właśnie dlatego jeśli zaczynasz budowę domu, podstawowym produktem okaże się zaprawa murarska. Cena jest rozsądna, zwykle w granicach od kilku do kilkunastu złotych, przy sporej wydajności materiału.

GOTOWA ZAPRAWA MURARSKA – CZYM SIĘ CHARAKTERYZUJE?

Gotowa zaprawa murarska zapewnia wygodę oraz gwarantuje zawsze takie same proporcje składników, co przekłada się na solidność całej budowy. Zaprawa cementowo–wapienna charakteryzuje się dobrą urabialnością, co wpływa na wygodę podczas prac budowlanych. Ponadto gotowe mieszanki są często odporne na mróz i inne niesprzyjające warunki atmosferyczne, dzięki czemu można kontynuować prace w różnych okolicznościach.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS WYBORU ZAPRAWY MURARSKIEJ?

Jeśli wybierasz zaprawę murarską, zwróć uwagę na powierzchnię, do jakiej możesz ją wykorzystać. Ważnym parametrem jest także maksymalne obciążenie oraz wydajność. W ten sposób z łatwością ocenisz, ile zaprawy murarskiej potrzebujesz do konkretnego miejsca. Podczas planowania budowy muru z cegły ważny jest także parametr czasu schnięcia. Zwróć na to uwagę – pomoże Ci to rozplanować pracę. Ważne jest także, aby zaprawa murarska była dobrana do miejsca – wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Jeśli chcesz zastosować ją na elewację, musi być odporna na każde warunki pogodowe.

JAKIE SĄ ZALETY ZAPRAW MURARSKICH?

Zaprawy murarskie są produktem, który można bardzo szybko wykorzystać do murowania cegieł czy pustaków. Mieszanki mają dużą wytrzymałość i plastyczność. Duża siła łącząca to gwarancja, że mury przetrwają lata. W Castoramie znajdziesz zaprawy murarskie, które pochodzą od znanych, światowych producentów. Dzięki temu masz pewność, że są stabilne, a ich parametry doskonale nadają się do prac budowlanych.

Co więcej, zaprawy murarskie są bardzo funkcjonalne. Można je zastosować do wznoszenia ścian z cegieł, pustaków, a także wykorzystać do tynkowania. Ważne jest także to, że produkty są bardzo łatwe w aplikacji. Nakładanie nie powinno sprawić nikomu problemu, niezależnie od tego, czy to ściana, sufit czy elewacja.

JAKIE WŁAŚCIWOŚCI MA ZAPRAWA MURARSKA?

Zaprawa do murowania ma odpowiednie właściwości, aby mur był stabilny oraz przetrwał wiele lat. Mieszanka jest plastyczna, a także ma wysoką odporność na mróz oraz warunki atmosferyczne. Jej odpowiedni skład powoduje, że przyczepia się do podłoża i umożliwia utrzymywanie wody. Warto jednak zwrócić uwagę, że zdolność mieszanki do kontaktu z mrozem bez problemów nie oznacza, że można ją nakładać w niskiej temperaturze. Zaprawa do murowania jest odporna na mróz, co oznacza, że jej właściwości nie zmienią się, jednak lepiej nie nakładać jej podczas zimy.

ZAPRAWY MURARSKIE – JAKI SKŁAD ZNAJDZIESZ W MIESZANCE?

Zaprawa murarska może być cementowa, czyli składająca się z wody, piasku oraz cementu. Dzięki takiej mieszance możesz być pewny, że będzie odporna na działanie wody. Właśnie dlatego najczęściej stosuje się ją do murowania całych konstrukcji. Istnieją także zaprawy wapienne, na które składa się wapno lub ciasto wapienne, a także piasek i woda. Ten rodzaj dłużej staje się twardy i możesz go zastosować podczas tynkowania wewnątrz pomieszczenia.

Najbardziej popularne są zaprawy cementowo-wapienne, które można z łatwością nałożyć na wybraną powierzchnię. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością, a także szybkim czasem twardnienia. Wystarczy je wymieszać, odczekać około pięciu godzin, a następnie wykorzystać do połączenia muru.

ZAPRAWA MURARSKA A OGRZEWANIE PODŁOGOWE

Chcesz wykorzystać zaprawę w miejscu, w którym będzie zamontowane ogrzewanie podłogowe? Zwróć uwagę na specyfikację produktu. Właściwie wybrana zaprawa murarska będzie przewodzić ciepło oraz nie pęknie podczas użytkowania. Wybierz zaprawę murarską, która jest odporna i zapewni Ci komfort. W ten sposób zaoszczędzisz czas i pieniądze.