Strona główna

Strzałka w prawo

Materiały budowlane

Strzałka w prawo

Zaprawy budowlane

Strzałka w prawo

Wylewki i zaprawy betonowe

Strzałka w prawo

Wylewki i zaprawy betonowe

Kategoria Wylewki i zaprawy betonowe obejmuje szeroki asortyment produktów wykorzystywanych w budownictwie oraz przemyśle. Produkty te służą do wykonywania różnych rodzajów wylewek betonowych, zapraw murarskich, tynków oraz innych prac związanych z budową.

Filtry

Wylewki i zaprawy betonowe

Kategoria Wylewki i zaprawy betonowe obejmuje szeroki asortyment produktów wykorzystywanych w budownictwie oraz przemyśle. Produkty te służą do wykonywania różnych rodzajów wylewek betonowych, zapraw murarskich, tynków oraz innych prac związanych z budową.

40 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Zaprawy budowlane

Wyświetlanie 24 z 40 produktów

Załaduj więcej

CZYM JEST WYLEWKA BETONOWA?

Wylewka betonowa, jastrych, szlichta – pod tymi nazwami kryje się materiał, który wylewa się na podłoża w celu ich wygładzenia, zaizolowania i wyrównania. Dzięki temu zyskasz idealną płaszczyznę, na której możesz układać następnie podłogę, deski tarasowe, a nawet ścieżki i chodniki.

Wylewki betonowe wykorzystywane są również do wyrównywania stropów. Należy jednak pamiętać, aby sprawdzić, czy wybrana wylewka betonowa nadaje się do zastosowania w danej sytuacji – w różnych warunkach konieczne może okazać się użycie innych mieszanek. Np. do układania podłóg pływających najlepiej wybrać wylewkę samopoziomującą, która zapewni idealnie równe podłoże posadzki.

WYLEWKI BETONOWE – NIEZBĘDNE NA BUDOWIE I PRZY REMONCIE

Jesteś w trakcie remontu mieszkania? A może właśnie wykańczasz taras lub planujesz wykonać podjazd? W każdym z tych przypadków przyda Ci się wylewka betonowa. Dzięki niej przygotujesz podłoże w taki sposób, że będzie ono gotowe do kładzenia materiałów wykończeniowych. Już teraz sprawdź zgromadzone w tym dziale produkty i wybierz ten, który jest Ci najbardziej potrzebny!

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE WYLEWKI BETONOWEJ?

Wybierając odpowiednią wylewkę betonową, sprawdź jego zastosowanie. Zobacz, czy nadaje się np. do stosowania paneli podłogowych lub posadzek cementowych w takich miejscach jak piwnica czy garaż. Jeśli chcesz zastosować ogrzewanie podłogowe w domu podczas jego budowy lub remontu, zobacz czy wylewka betonowa będzie przewodzić ciepło. Dzięki temu zyskasz komfort, a wylewka będzie odpowiednia do Twojego podłoża. Ponadto produkt powinien być odporny na niskie temperatury, jeśli chcesz go zastosować na zewnątrz budynku.

W miejscach takich jak łazienka czy kuchnia zastosowane wylewki betonowe muszą doskonale radzić sobie z wilgocią. Jeśli zależy Ci na czasie, sprawdź także, jak szybko możesz wchodzić na posadzkę. Wylewka betonowa powinna być wytrzymała na ściskanie, zginanie oraz odporna na ścieranie.

JAKIE CECHY MA WYLEWKA BETONOWA?

Dobrze dopasowana wylewka betonowa jest odporna zarówno na intensywne użytkowanie, jak i na zmiany temperatury. To doskonały materiał budowlany, który można zastosować podczas drobnych remontów, a także budowania pomieszczeń od podstaw. Jego uniwersalny charakter to gwarancja szerokiego rodzaju zastosowania. Wylewka betonowa sprawdzi się jako podkład pod podłogi drewniane, parkiet lub płytki ceramiczne.

Funkcjonalna wylewka betonowa będzie również odpowiednia do zastosowania w pomieszczeniach gospodarczych, piwnicy czy kotłowni. Jest dostępna w postaci suchej mieszanki, a swoje właściwości wodoodporne oraz mrozoodporne zyskuje po stwardnieniu. Dzięki temu jest odporna na uszkodzenia oraz intensywne użytkowanie.

WYLEWKA BETONOWA – JAK UŻYWAĆ?

Wylewki betonowe dostępne są w postaci suchych mieszanek, które należy połączyć z wodą. Najpierw sprawdź proporcje zalecane przez producenta, a następnie przygotuj szlichtę w taki sposób, aby jej konsystencja pozwoliła na jej wygodne rozprowadzenie. Ważne jest tutaj dokładne połączenie komponentów, co wpływa na trwałość wykonywanych konstrukcji. Najlepiej do tego celu wykorzystać betoniarkę, która umożliwi przygotowanie większej ilości materiału naraz.

BETON SZYBKOWIĄŻĄCY – JAKIE MA CECHY?

Beton szybkowiążący to doskonały materiał ze względu na wytrzymałość oraz szybkość schnięcia. To rodzaj błyskawicznej wylewki. Najczęściej stosuje się go do lżejszych prac remontowych oraz budowlanych. Niektóre wylewki betonowe dostępne w sklepach Castorama możesz nałożyć i użytkować z posadzki już po kilku godzinach. Tego rodzaju zaprawa betonowa nadaje się zarówno do prac na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, dlatego zastosujesz ją np. na tarasie lub w pomieszczeniach nowo budowanego domu. Świetnie radzi sobie z niskimi temperaturami, dlatego bez problemu może być stosowany na zewnątrz, właśnie ze względu na odporność na mróz.

POSADZKA CEMENTOWA – DO CZEGO WYKORZYSTAĆ?

Posadzka cementowa to uniwersalna wylewka, którą możesz zastosować pod płytki ceramiczne, panele podłogowe czy parkiety. Funkcjonalna wylewka cementowa jest bardzo wydajna i mrozoodporna. Bez problemu połączysz ją z ogrzewaniem podłogowym. Materiał na bazie cementu z łatwością nałożysz na czystą powierzchnię, która jest zwarta. Posadzkę cementową wykorzystasz nie tylko podczas remontu pomieszczeń wewnątrz budynku. Wzorowo spełni swoje zadanie jako podkład schodów lub stropów.

WYLEWKI BETONOWE W SKLEPACH CASTORAMA

W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje wylewek betonowych. Beton szybkowiążący, posadzki cementowe i podkłady posadzkowe pozwolą Ci dopasować odpowiedni materiał do wykonywanych prac. Większość wylewek betonowych oferowana jest w dużych opakowaniach, lecz przygotowaliśmy także mniejsze do poprawek lub na mniejsze powierzchnie.

Wylewki betonowe w sklepach Castorama mają szeroki zakres zastosowania, dlatego z łatwością wybierzesz taki produkt, który wykorzystasz do prac remontowych lub budowlanych. Potrzebujesz wylewki na taras lub do piwnicy? A może remontujesz dom wewnątrz? Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepszą wylewkę betonową!