Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Elektronarzędzia

Strzałka w prawo

Szlifierki i polerki

Strzałka w prawo

Akcesoria do szlifierek

Strzałka w prawo

Krążki do szlifierek

Strzałka w prawo

Krążki do szlifierek

W poniższej kategorii znajdują się akcesoria do szlifierek i polerek – krążki ścierne. Są to elementy, które stanowią niezbędne wyposażenie podczas prac polerskich i szlifierskich.

Filtry

Krążki do szlifierek

W poniższej kategorii znajdują się akcesoria do szlifierek i polerek – krążki ścierne. Są to elementy, które stanowią niezbędne wyposażenie podczas prac polerskich i szlifierskich.

53 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do szlifierek

Wyświetlanie 24 z 53 produktów

Załaduj więcej

Krążki ścierne do szlifierek

W poniższej kategorii znajdują się akcesoria do szlifierek i polerek – krążki ścierne. Są to elementy, które stanowią niezbędne wyposażenie podczas prac polerskich i szlifierskich. W zestawieniu prezentowane są produkty mające różne zastosowanie. Przeznaczone są do różnego typu materiałów, dzięki czemu z łatwością skompletujesz zestaw dopasowany do swoich elektronarzędzi.

Jednym produktów jest krążek ścierny wykonany z połączenia żywicy syntetycznej oraz elektrokorundu. Znajdzie on zastosowanie we wszelkiego typu pracach warsztatowych. Będzie też idealnym dopełnieniem wyposażenia majsterkowicza.

Oprócz tego znajdziesz tu również krążki przydatne do obróbki gipsu, tynku oraz farb. Zbudowane są z grubego papieru samoprzylepnego, który charakteryzuje się dużą trwałością. Dzięki temu zapewniają bezawaryjną pracę przez długi czas. W kategorii tej dostępne są także produkty służące do szlifowania ceramiki, marmuru oraz granitu. 

CZYM JEST PAPIER ŚCIERNY?

Papier ścierny to niezastąpiony produkt przy obróbce wszelkich materiałów. Usuwa zbędną warstwę powierzchni, sprawiając że przedmiot przybiera pożądany kształt. Krążki ścierne to jeszcze większe udogodnienie, gdyż świetnie współpracują ze szlifierkami. Przyśpieszają pracę i redukują zmęczenie użytkownika.

Konstrukcja papieru ściernego jest bardzo prosta. Składa się ze sztywnego nośnika, do którego przymocowane są ziarna ścierne. Tarcie ziaren o obrabiany materiał usuwa wszelkie nierówności, pozostawiając efekt gładkiej powierzchni.

Jednak papier ścierny dostępny w sklepach Castorama jest ściśle dostoswany do różnego rodzaju materiałów. Dlatego przed zakupem upewnij się, do czego tak właściwie go potrzebujesz.

JAKI PAPIER ŚCIERNY WYBRAĆ?

Ze względu na rodzaj obrabianego materiału wyróżnia się papier ścierny do tworzyw sztucznych, drewna, metalu, a także papier uniwersalny.

Sprawdź, czy wybrany model nadaje się tylko do pracy na sucho, czy także pod wodą. Pierwszy z nich szybko rozmięknie i rozpadnie się pod wpływem wody, tracąc swoje właściwości. Natomiast drugi zachowa je, ale nie sprawdzi się do pracy na sucho.

Papier ścierny na szlifierkę

Krążki ścierne na rzep znacznie ułatwią Twoja pracę ze względu na to, że świetnie współpracują ze szlifierkami. Za jej pomocą poradzisz sobie z obrobieniem twardszych materiałów i nie zmęczysz się tak szybko.

Jednak jeśli chcesz pracować ze szlifierką, musisz dopasować do niej wielkość krążka. W ofercie sklepów Castorama znajdziesz najpopularniejsze rozmiary, czyli krążki ścierne 125 oraz krążki ścierne na rzep 225.

Kształt, jaki przybierze papier ścierny – krążki, prostokąty lub nieregularne kształty, nie powinien więc pozostawać kwestią przypadku. W sklepach Castorama znajdziesz modele w kształcie krążków o różnej wielkości, które dopasujesz do parametrów swojej szlifierki. Sprawdź sam, co dla Ciebie przygotowaliśmy!