icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Elektronarzędzia

Strzałka w prawo

Szlifierki i polerki

Strzałka w prawo

Szlifierki do gipsu

Strzałka w prawo

Szlifierki do gipsu

Szlifierki do gipsu to niezbędne narzędzia dla każdego majsterkowicza, który zajmuje się wykończeniami wnętrz. Dzięki nim można wygładzić powierzchnię gipsową, usunąć nierówności i przygotować ją do malowania lub tapetowania.

Filtry

Szlifierki do gipsu

Szlifierki do gipsu to niezbędne narzędzia dla każdego majsterkowicza, który zajmuje się wykończeniami wnętrz. Dzięki nim można wygładzić powierzchnię gipsową, usunąć nierówności i przygotować ją do malowania lub tapetowania.

4 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Szlifierki i polerki

Wyświetlanie 4 z 4 produktów

SZLIFIERKI – PRZYDATNE NARZĘDZIE DO WYGŁADZANIA ŚCIAN

Pośród licznych elektronarzędzi oraz akcesoriów przenośnych w tym dziale przygotowaliśmy dla Ciebie także szeroki wybór szlifierek do gipsu. Proponowane przez nas produkty mogą znaleźć zastosowanie zarówno podczas wznoszenia budynku, jak i w trakcie prac remontowych na terenie posesji lub działki. W tym dziale zaopatrzysz się w szlifierki do gipsu, które charakteryzują się dużą mocą działania – dzięki temu pozwalają na precyzyjne oraz efektowne wyrównanie danej powierzchni.

Dostępne w Castoramie urządzenia radzą sobie z chropowatymi podłożami, które dzięki ich zastosowaniu mogą prezentować się świeżo i atrakcyjnie. Tutaj znajduje się szlifierka żyrafa – wyposażona w długi uchwyt, który pozwala na wygodne wygładzanie w pozycji stojącej. Zarówno długie, jak i krótkie rękojeści zostały specjalnie wyprofilowane, dzięki czemu dobrze układają się w dłoni i zapewniają wysoki komfort użytkowania produktu.

Szlifierka do gipsu to nie jedyne, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tej kategorii. Znajdziesz tutaj również przydatne akcesoria, takie jak linki napędowe oraz pancerze linek. Oferujemy urządzenia cenionych od lat producentów, dlatego jedną z naszych propozycji jest szlifierka do gipsu MacAllister. Oferujemy Ci także elektronarzędzia innych marek, które stawiają na niezawodność oraz komfort użytkowania.

SZLIFIERKA DO GIPSU – URZĄDZENIE BEZ WAD

Szlifierka do gipsu to element, który warto mieć w przydomowym warsztacie, ponieważ przydaje się podczas gruntownych remontów. Jeśli lubisz często eksperymentować i zmieniać wystrój wnętrz, a przy tym kolor ścian, dostępne w naszym asortymencie elektronarzędzie znacząco ułatwi Ci to zadanie. Przy pomocy szlifierki sprawisz, że powierzchnia będzie zupełnie gładka, a tym samym nałożona tapeta czy farba będzie wyglądała o wiele lepiej.

Wiele osób wyrównuje ściany papierem ściernym, jednak ręcznie zajmie Ci to dużo czasu, a efekt końcowy nie będzie tak samo zadowalający. Szlifierka do gładzi ma tę zaletę, że bez trudu wymienisz w niej tarczę, dobierając gradację arkusza do potrzeb. Narzędziem usuniesz resztki tapety bądź farby, ale także pozbędziesz się nierówności. W naszym asortymencie znajduje się także szlifierka – żyrafa, która sprawdzi się podczas wygładzania powierzchni sufitu lub ścian w wyjątkowo wysokich pomieszczeniach. Model bez wysięgnika wykorzystasz także w trakcie prac w ogrodzie – przy jego pomocy wyrównasz podmurówkę.

Szlifierka przyda Ci się, jeśli zamierzasz samodzielnie oddzielić od siebie pomieszczenia przy pomocy płyty gipsowo-kartonowej. Będzie też idealnym elektronarzędziem do wygładzenia powierzchni budynku ocieplonego styropianem.

JAK WYBRAĆ SZLIFIERKĘ DO GIPSU?

Elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest waga urządzenia. Im niższa, tym łatwiej będzie Ci wygładzać powierzchnię nawet przez wiele godzin bez uczucia dużego zmęczenia. To szczególnie ważne przy urządzeniach na wysięgniku – żyrafa do gipsu wymaga często pracy z podniesionymi rękami, co przy dużej wadze elektronarzędzia staje się dość uciążliwe.

Dla komfortu podczas wygładzania zdecyduj się na szlifierkę, która ma specjalne przyłącze do odkurzacza. Podczas pracy będzie powstawało wyjątkowo dużo pyłu – ma on negatywny wpływ nie tylko na porządek w miejscu pracy, ale również na Twoje zdrowie. Regularne pozbywanie się kurzu pomoże Ci uniknąć szkodliwego oddziaływania. Zwróć na ten aspekt szczególną uwagę, jeśli przeprowadzasz remont tylko jednego pomieszczenia i nie chcesz roznosić pyłu po pozostałej części mieszkania – usunięcie go może sprawić naprawdę wiele trudności.

Jeśli zamierzasz używać szlifierki często, na przykład w pracy, sprawdź przed zakupem średnicę tarczy urządzenia. Modele z większą powierzchnią papieru ściernego pozwolą Ci o wiele szybciej wykonać zaplanowaną czynność, a będą tak samo dokładne. Zamierzasz używać elektronarzędzia nieco rzadziej, ale również zależy Ci na komforcie? Sprawdź dodatkowe funkcje, jakie może mieć szlifierka do gładzi gipsowych. Jedną z nich jest stabilizacja prędkości obrotowej i możliwość jej wstępnego ustawienia przy pomocy pokrętła – dzięki nim ustawisz szybkość elektronarzędzia, a jego siłę dostosujesz do obrabianego materiału i na pewno nie uszkodzisz wygładzanej powierzchni.

Musisz zdecydować: szlifierka do gipsużyrafa czy ręczna? Model na wysięgniku z pewnością pozwoli Ci na bardziej komfortową pracę na wysokościach oraz rezygnację z drabiny, co będzie bezpieczniejszym rozwiązaniem. Takie elektronarzędzie sprawdzi się, jeśli remontami zajmujesz się nie tylko we własnym domu, ale również profesjonalnie. Szlifierka do gładzi gipsowych jest Ci potrzebna wyłącznie do samodzielnie przeprowadzanych prac? Zdecyduj się na ręczne elektronarzędzie, które potrafi być tak samo wydajne, a przy tym jest o wiele lżejsze. Urządzenie z wygodną rękojeścią będzie Ci łatwiej prowadzić i dotrzesz nim nawet w trudno dostępne miejsca. Ręczna szlifierka do gipsu zajmuje mniej przestrzeni, dlatego łatwiej będzie Ci ją przechowywać nawet w niewielkim warsztacie.