Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Elektronarzędzia

Strzałka w prawo

Szlifierki i polerki

Strzałka w prawo

Szlifierki kątowe

Strzałka w prawo

Szlifierki kątowe

Szlifierki kątowe to urządzenia, które umożliwiają szybką i skuteczną obróbkę różnego rodzaju powierzchni. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i obejmuje takie branże jak budownictwo, metalurgia, przemysł drewniarski czy motoryzacyjny.

Filtry

Szlifierki kątowe

Szlifierki kątowe to urządzenia, które umożliwiają szybką i skuteczną obróbkę różnego rodzaju powierzchni. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i obejmuje takie branże jak budownictwo, metalurgia, przemysł drewniarski czy motoryzacyjny.

34 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Szlifierki i polerki

Wyświetlanie 24 z 34 produktów

Załaduj więcej

SZLIFIERKI KĄTOWE – URZĄDZENIE WARTE UWAGI

W naszym bogatym asortymencie znajdziesz szlifierki kątowe, które zastosujesz podczas remontu lub na budowie. Będą nadawać się do drobnych prac naprawczych w gospodarstwie domowym. Sprzęt przyda się zarówno profesjonaliście, jak i majsterkowiczowi. Dzięki zastosowaniu tego elektronarzędzia szybko i sprawnie przetniesz różnego rodzaju materiały i uzyskasz gładką powierzchnię.

W naszej ofercie znajdziesz szlifierki o różnej mocy, z tarczami o rozmaitych średnicach i z wieloma przydatnymi funkcjami. Dzięki temu z łatwością wybierzesz odpowiedni sprzęt, który najlepiej sprawdzi się do wykonywanego przez Ciebie rodzaju pracy. W zależności od powierzchni przeznaczonej do obróbki możesz wybierać pomiędzy szlifierkami wyposażonymi w tarcze do kamienia lub innych twardych materiałów budowlanych, na przykład betonu.

W naszym asortymencie odnajdziesz elektronarzędzia najpopularniejszych i cenionych producentów. Jedną z propozycji jest szlifierka kątowa Bosch – jej wybór jest gwarancją wieloletniego użytkowania. Przygotowaliśmy także produkty marek, które stawiają na nowoczesne rozwiązania, w tym specjalne systemy tłumienia drgań. Przykładem jest szlifierka kątowa Makita – producenta zajmującego się elektronarzędziami od wielu lat.

SZLIFIERKA KĄTOWA – PRZYDATNE ELEKTRONARZĘDZIE W TWOIM WARSZTACIE

Szlifierka kątowa przyda Ci się do wielu prac, dlatego warto mieć ją w przydomowym warsztacie. Elektronarzędzie wykorzystasz do przecięcia twardych materiałów, na przykład kostki brukowej, z której ułożysz ścieżkę w ogrodzie. Urządzenie pozwoli Ci także na docięcie profili do ścianek działowych – dzięki nim stworzysz dwa pomieszczenia z jednego.

Szlifierka kątowa okaże się przydatna również przy obrabianiu blachy, z której wykonasz pokrycie dachowe altanki. Urządzenie zastąpi bruzdownicę – wykonasz nim rowki na przewody w ścianach. Jeśli do elektronarzędzia dokupisz odpowiednie tarcze, wykorzystasz je do usunięcia rdzy z balustrady. Dzięki temu przygotujesz element na przyjęcie nowej farby, która zaprezentuje się wyjątkowo estetycznie. Tarczą o podobnej gradacji usuniesz rdzę z ramy roweru i w ten sposób odnowisz swój ulubiony jednoślad. Szlifierka kątowa może Ci także pomóc w docinaniu płytek ceramicznych, z których ułożysz równą podłogę. Wiesz już, że to elektronarzędzie ma wyjątkowo wiele zastosowań. Zdecydowanie się na jego zakup znacząco ułatwi Ci przeprowadzenie wielu prac remontowo-budowlanych.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ SZLIFIERKĘ KĄTOWĄ?

Pierwszym elementem, na który musisz zwrócić uwagę, wybierając szlifierkę kątową, jest moc urządzenia. Jeśli zamierzasz pracować na wyjątkowo twardych materiałach, skieruj swoją uwagę w stronę urządzeń, które wyróżniają się dużą siłą i poradzą sobie nawet z kostką brukową. Szlifierka kątowa 230 o mocy przekraczającej 2000 W sprawdzi się w tym celu doskonale. Potrzebujesz narzędzia wyłącznie do drobnych prac remontowo-naprawczych? Wystarczy Ci szlifierka kątowa 125 o mocy od 450 do 900 W.

Kolejnym ważnym aspektem jest sposób zasilania elektronarzędzia. Szlifierka kątowa akumulatorowa nie wymaga od Ciebie gniazdka elektrycznego w miejscu pracy. Podczas obrabiania nią materiałów nie musisz myśleć o kablu, który często utrudnia prowadzenie urządzenia. Jeśli decydujesz się na taki model, dokup do niego dodatkowy akumulator – pozwoli Ci to na o wiele dłuższą pracę. Szlifierki zasilane prądem również mają swoje zalety – nie musisz pamiętać o konieczności naładowania baterii. Sprawdzą się, jeśli zamierzasz pracować w swoim warsztacie, gdzie masz łatwy dostęp do gniazdka elektrycznego. Decydując się na taki model, koniecznie sprawdź długość kabla, która ma ogromny wpływ na późniejszy komfort pracy.

Pamiętaj również o dodatkowych funkcjach, które może mieć urządzenie do przecinania i wygładzania powierzchni. W naszym asortymencie znajduje się szlifierka kątowa z regulacją obrotów. Dzięki niej dobierzesz prędkość urządzenia do obrabianej powierzchni, co zapewni Ci estetyczny efekt na każdym materiale. Jeśli zależy Ci na zwiększonej żywotności elektronarzędzia, zwróć uwagę na modele ze specjalną technologią, która chroni szlifierkę przed przegrzaniem. Jeśli urządzenie wykryje zbyt duży wzrost temperatury, zasilanie samo się wyłączy, żeby nie doprowadzić do zniszczenia silnika.

Na komfort pracy wpływa także rękojeść. Jeśli jest przekładana, zapewni wygodę zarówno leworęcznym, jak i praworęcznym osobom. Świetnie, jeśli w urządzeniu zastosowano system antywibracyjny. Znacząco ograniczy on odczuwanie ruchów elektronarzędzia, co przełoży się na zwiększony komfort i mniejsze zmęczenie dłoni. Wygodę zapewni Ci także system łagodnego startu – dzięki niemu unikniesz silnego szarpnięcia tuż po włączeniu szlifierki.

Beznarzędziowa regulacja osłony to kolejna funkcja, na którą warto zwrócić uwagę. Ma ją między innymi szlifierka kątowa MacAllister – praca nią będzie dzięki temu znacznie wygodniejsza. Ze względu na blokadę wrzeciona założysz tarczę przy pomocy tylko jednego klucza. Decydując się na elektronarzędzie do szlifowania i przecinania, sprawdź, czy ma osłonę tarczy – odpowiada ona za chronienie Cię przed odpryskami.