Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Elektronarzędzia

Strzałka w prawo

Szlifierki i polerki

Strzałka w prawo

Szlifierki taśmowe

Strzałka w prawo

Szlifierki taśmowe

Szlifierki taśmowe to narzędzia wykorzystywane do szlifowania różnego rodzaju powierzchni, takich jak drewno, metal czy tworzywa sztuczne. W sklepie Castorama znajdziesz szeroką ofertę szlifierek taśmowych, które pomogą Ci w dokładnym i efektywnym szlifowaniu.

Filtry

Szlifierki taśmowe

Szlifierki taśmowe to narzędzia wykorzystywane do szlifowania różnego rodzaju powierzchni, takich jak drewno, metal czy tworzywa sztuczne. W sklepie Castorama znajdziesz szeroką ofertę szlifierek taśmowych, które pomogą Ci w dokładnym i efektywnym szlifowaniu.

7 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Szlifierki i polerki

Wyświetlanie 7 z 7 produktów

Szlifierka taśmowa – funkcjonalne urządzenie w Twoim warsztacie

Jednym z etapów prac wykończeniowych jest dopracowanie powierzchni podłogowych oraz meblowych. Aby zadbać o gładką i nieskazitelną fakturę, potrzebujesz odpowiedniego narzędzia. W tej kwestii lepiej niż szlifierka kątowa sprawdzi się szlifierka taśmowa. Spośród dostępnych urządzeń to właśnie ten model cechuje się znacznie ciekawszymi parametrami i technologią. Nowoczesne urządzenie nada się do warsztatu zarówno fachowca, jak i miłośnika majsterkowania.

Szlifierki taśmowe do drewna i metalu wyróżniają się wysoką precyzją działania. Każdy model ma określoną moc, która adekwatnie pozwala na pracę pod większym obciążeniem. Na jakość efektu końcowego wpływ ma także deklarowana przez producenta prędkość. Im jest ona większa, tym efekt wykonanej czynności będzie bardziej widoczny. To pozwoli również na oszczędność czasu oraz zwiększenie żywotności. Dostępne modele są profesjonalne i dostosowane do użytku w gospodarstwie domowym. Stanowią doskonałe uzupełnienie skrzynki narzędziowej, gdy znajduje się w niej już szlifierka kątowa.

Zalety pracy szlifierką

Szlifierki taśmowe są o wiele lepszym rozwiązaniem niż praca ręczna papierem ściernym. Dzięki nim oczekiwany efekt uzyskasz szybciej i przy mniejszym nakładzie sił. Dobrej jakości szlifierka jest wręcz nieoceniona podczas pracy na dużych powierzchniach. Łatwo i precyzyjnie obrobisz nią drewniane blaty oraz podłogi czy lite deski. Materiał może być i surowy, i polakierowany. W zależności od zaawansowania sprzętu, szlifierką obrobisz też skomplikowane drobne kształty czy odlewy. Nadaje się ona również do pracy z twardszym materiałem - w Castoramie znajdziesz także szlifierki taśmowe do obróbki metalu.

Precyzja pracy w dużej mierze związana jest z budową urządzenia. Sprzęt prowadzi się zawsze po prostej linii i w tym samym kierunku. To eliminuje ryzyko pojawienia się np. wyżłobień. Wpływ na dokładność szlifu i tempo pracy ma także prędkość obrotowa sprzętu.

W Castoramie zaopatrzysz się w rozmaite elektronarzędzia przenośne. Nasza oferta obejmuje akcesoria przydatne w trakcie wykonywania większości prac budowlanych oraz remontowych (w tym również właśnie szlifierki taśmowe), a także podczas wykańczania wnętrza domu lub mieszkania. Dostępne w tym dziale urządzenia pracują z dużą mocą – dlatego też wygładzają powierzchnię bardzo precyzyjnie oraz stosunkowo szybko. Proponowane przez nas sprzęty znajdą zastosowanie również w trakcie oczyszczania powierzchni – tym samym nadając jej świeży oraz estetyczny wygląd.

Szlifierka do drewna czy metalu - jak wybrać odpowiedni sprzęt?

Gwarancją zadowalających efektów jest wybór urządzenia adekwatnego do Twoich potrzeb. Nie bez znaczenia jest fakt, że w ofercie znajduje się szlifierka taśmowa do metalu oraz osobne urządzenie do pracy z drewnem. Czym różnią się te sprzęty? Które z nich odpowie na Twoje potrzeby?

Szlifierka taśmowa ręczna ze względu na swoją budowę jest wygodna i łatwa w użyciu. Zróżnicowana powierzchnia pasa taśmowego pozwoli Ci na dotarcie do każdego szczegółu powierzchni. Przeznaczone do drewna urządzenie ułatwi Ci pracę na płytach okleinowanych i lakierowanych lub drewnianych podłogach, wyróżniających się niebywałymi właściwościami. Przy jego pomocy wyrównasz i wygładzisz także powierzchnię boazerii. Wszystkim elementom nadasz odpowiednią grubość oraz przygotujesz podłoże do malowania lub lakierowania. Szlifierka taśmowa do drewna przyda Ci się również podczas renowacji mebli.

Szlifierka taśmowa do metalu pozwoli Ci na dopracowanie tego tak trudnego w obróbce materiału. Podczas jego produkcji i wytapiania na powierzchni powstają różne zgrubienia. Przy pomocy oferowanego urządzenia możesz z łatwością doprowadzić powierzchnię do gładkiej perfekcji. Ponadto szlifierka taśmowa do metalu pomoże Ci oczyścić metal z ognisk rdzy oraz zanieczyszczeń. Wykonując szlif, możesz uzyskać nawet efekt lustra. Błyszcząca powierzchnia będzie stanowiła bazę do dalszej pracy wykończeniowej.

Szlifierka taśmowa – jak wybrać najlepszą?

Każda szlifierka taśmowa do metalu lub do drewna nadaje się do precyzyjnej pracy nad dużymi i mniejszymi powierzchniami. Pozwala w prosty sposób usunąć zgrubne elementy, które przeszkadzają w dalszej obróbce materiału. Zanim jednak dokonasz zakupu, zapoznaj się z kryteriami, które ułatwią Ci wybór odpowiedniego sprzętu. Nie jest ich zbyt wiele, ale wzięcie pod uwagę najważniejszych aspektów znacznie przybliży Cię do trafnego zakupu sprzętu, który posłuży Ci przez długie lata.

Pierwszą z istotnych właściwości szlifierki jest wymiar taśmy. Im jest ona większa, tym bardziej skraca się czas szlifowania. Wpływ na efektywność pracy ma także prędkość obrotowa. Informację o napędzie znajdziesz w każdej specyfikacji. Łatwo zapamiętać, że im większa prędkość obrotowa, tym szlifierka działa efektywniej. W ofercie znajdziesz modele zasilane pneumatycznie, elektrycznie oraz przy użyciu siły własnych rąk. Z dodatkowych czynników, które odpowiadają za funkcjonalność urządzenia, można wymienić system odsysania pyłu. Dzięki temu nie jesteś narażony na wdychanie krążących zanieczyszczeń i masz lepszą widoczność podczas pracy. Wiele modeli ma również opcję wyboru prędkości przesuwu, którą dostosujesz do obrabianego materiału.

Prędkość obrotowa, rodzaj zasilania oraz wymiary taśmy to podstawowe kryteria, które musisz sprawdzić, wybierając sprzęt dla siebie. Warto skontrolować również, czy urządzenie może pracować na mokro. Ważne jest również to, czy napinanie taśmy odbywa się automatycznie, czy ręcznie (z pomocą pokręteł).

Bezpieczeństwo jest niezwykle istotne podczas pracy z elektronarzędziami. Szczególnie tymi, w których elementy kręcą się lub tną ostrzami. Sprawdź specyfikację sprzętu i skontroluj, czy wśród wielu funkcji znajduje się także automatyczna blokada, która nie pozwala zsunąć się taśmie z urządzenia.

Te urządzenia znajdziesz w Castoramie

W ofercie sklepu znajdują się szlifierki z wygodnym uchwytem, który zapewnia komfort użytkowania produktu. Znaczna część oferowanych narzędzi posiada możliwość zewnętrznej wymiany szczotek węglowych, co może okazać się przydatne w przypadku ich częstej eksploatacji. Prędkość obrotowa w większości sprzętów jest regulowana. W Castoramie zaopatrzysz się w szlifierki posiadające kilkumetrowy kabel, pozwalający na ich podłączenie w wybranej części budynku. Część urządzeń jest dostępna w komplecie wraz z workiem na pył oraz pasem bezkońcowym.

Konserwacja urządzenia ma wpływ na jakość pracy. Wykonuj ją regularnie

Zarówno szlifierka taśmowa do drewna, jak i do metalu wymagają odpowiedniej konserwacji i przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Komfortowe korzystanie z urządzenia to przede wszystkim gwarancja dobrze wykonanej pracy. Obecnie dostępne szlifierki cechują się dobrze obudowanym systemem podzespołów, które nie stwarzają zagrożenia podczas codziennego lub okazjonalnego korzystania. Odprowadzanie pyłu ochroni Cię przed nadmiernym wdychaniem zanieczyszczeń. Aby uchronić się przed ewentualnym zerwaniem taśmy, pamiętaj o regularnej wymianie pasów.

Przed każdym użyciem szlifierki sprawdź jej stan. Jeżeli widzisz naderwania i pęknięcia taśmy to znak, że produkt nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Wymiana taśmy będzie także rzutowała na jakość wykonanego szlifu. Zużyty materiał może spowodować zniszczenia na powierzchni drewnianej lub metalowej. Do bardziej niebezpiecznych skutków należy ryzyko iskrzenia lub nawet powstania pożaru, dlatego podczas pracy pamiętaj o podstawowych zasadach BHP.