Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Sprzęt budowlany

Strzałka w prawo

Wyciągarki

Strzałka w prawo

Wyciągarki

Wyciągarka to urządzenie, które znacząco usprawnia przenoszenie przedmiotów o wadze nawet do 4 ton. W tej kategorii znajdziesz różnorodne narzędzia, do których należą wyciągarka linowa, wyciągarka łańcuchowa i wciągarka elektryczna.

Filtry

Wyciągarki

Wyciągarka to urządzenie, które znacząco usprawnia przenoszenie przedmiotów o wadze nawet do 4 ton. W tej kategorii znajdziesz różnorodne narzędzia, do których należą wyciągarka linowa, wyciągarka łańcuchowa i wciągarka elektryczna.

6 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Sprzęt budowlany

Wyświetlanie 6 z 6 produktów

Wyciągarka budowlana – wygodny transport ciężkich elementów 

Prace budowlane i remontowe niejednokrotnie mogą wiązać się z przenoszeniem niezwykle ciężkich przedmiotów. Należą do ich elementy konstrukcyjne, maszyny, materiały budowlane. Jak przetransportować je bez szkód i trudności? Z pomocą przychodzi Ci wyciągarka budowlana. 

Wyciągarka to urządzenie, które znacząco usprawnia przenoszenie przedmiotów o wadze nawet do 4 ton. W tej kategorii znajdziesz różnorodne narzędzia, do których należą wyciągarka linowa, wyciągarka łańcuchowa i wciągarka elektryczna.

Wyciągarka linowa składa się ze stalowej liny oraz korby lub uchwytu. Udźwig (czyli inaczej nośność) sprzętu wynika ze średnicy oraz długości zastosowanej liny. Wielką zaletą urządzenia jest, że nie wymaga od Ciebie użycia siły, a sterowanie nie sprawi Ci problemu. 

Kolejną z opcji jest wyciągarka łańcuchowa. Jej zasada działania opiera się na solidnym łańcuchu oraz stalowych hakach, które zapobiegają wyślizgnięciu się ładunku podczas pracy. W naszej ofercie znajdziesz modele o nośności od 1 do 3 ton. 

Wciągarka elektryczna to urządzenie, które wymaga stałego dostępu do źródła zasilania. Sterowanie nią jest niezwykle łatwe - pomaga w tym dołączony do zestawu pilot. Z kolei wciągarka elektryczna godna uwagi alternatywa dla urządzeń sterowanych ręcznie.

Wyciągarka przydatna na budowie i w magazynie

Jeżeli chcesz wyposażyć swój garaż w wyciągarkę, sprawdź zalety wyciągarki linowej. Dzięki niej możesz bez wysiłku umieścić ciężkie przedmioty na pace samochodu dostawczego lub na przyczepie. Przyda Ci się także do wyciągania silników z pojazdów. 

Często wybieranym przez naszych klientów modelem jest wyciągarka łańcuchowa. Znajduje ona zastosowanie w podobnych sytuacjach co wyciągarka linowa. Jest szczególnie popularna w warsztatach i magazynach. Posłuży Ci podczas pionowego przenoszenia przedmiotów oraz w czasie prac blacharsko-dekarskich na wysokich budynkach. Bardzo łatwo jest utrzymać w nich ładunek w wybranej pozycji. Zastosowanie solidnego łańcucha sprawia, że narzędzie to jest niezwykle wytrzymałe. Wyróżnia się także odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie substancji chemicznych.

Wciągarka elektryczna, jak sama nazwa wskazuje, potrzebuje do działania dostępu do prądu. Dlatego sprawdzi się wyłącznie w pobliżu źródeł energii elektrycznej i należy zapewnić jej odpowiednio długi i niezawodny przewód. Najczęściej stosowana jest w przemyśle, magazynach oraz warsztatach samochodowych. 

Wyciągarka budowlana - jak wybrać odpowiednią?

Wyciągarka to popularny i stosunkowo niedrogi sprzęt. Na rynku jest dostępnych wiele modeli. Jak wybrać tę, która najlepiej będzie odpowiadać Twoim oczekiwaniom? Przede wszystkim zwróć uwagę nie tylko na teraźniejsze potrzeby, ale także w czym wyciągarka miałaby Ci pomóc w przyszłości. Na przykład jeśli czekają Cię prace z dala od źródeł prądu, wybierz model ręczny - linowy lub łańcuchowy. Pamiętaj jednak, że transport ładunku łatwiej przeprowadzić, jeśli możesz nieprzerwanie znajdować się w pobliżu urządzenia. W tym przypadku przewagę zyskują wyciągarki elektryczne. 

Na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji? Jeżeli potrzebujesz wyciągarki ręcznej, sprawdź wybór przełożeń. Co prawda nie zmienia to działania samego urządzenia, ale ma duży wpływ na Twoją wygodę podczas pracy. Ponadto warto, by wybrana wyciągarka linowa miała wyłącznik krańcowy zwinięcia i rozwinięcia liny. Dodatkowo wyposażenie w odpowiednie zblocze umożliwia znaczne zwiększenie maksymalnego udźwigu.

Bezpieczeństwo to podstawa. Koniecznie wybieraj modele wyposażone w mechanizmy, które uchronią Cię przed skutkami ewentualnej awarii. Jednym z najbardziej popularnych jest mechanizm zapadkowy, który zabezpieczy ładunek przed uszkodzeniami i zapobiegnie groźnemu w skutkach wypadkowi.

Wyciągarka budowlana powinna być łatwa w montażu i demontażu. Często przekłada się ją z miejsca na miejsce i mocuje do różnych ładunków, dlatego ta cecha jest wyjątkowo przydatna podczas przeprowadzania prac budowlanych i remontowych. Wyciągarka łańcuchowa może być zainstalowana na ramie, więc jej mobilność ma drugorzędne znaczenie. Bardzo istotne jest, by wybrać model niezawodny i trwały, który posłuży Ci przez wiele lat. Zwróć uwagę na materiał wykonania korpusu oraz jego szczelność - plac budowy to miejsce dużego zapylenia, a praca na świeżym powietrzu wiąże się z dużą wilgotnością.

Czytaj uważnie oznaczenia naniesione na wyciągarce. Zaznaczony tam maksymalny udźwig oznacza wytrzymałość samego urządzenia. Jeżeli zdarzy się, że w toku użytkowania zmienisz linkę na taką z materiału gorszej jakości lub o mniejszym przekroju, wytrzymałość prawdopodobnie ulegnie zmniejszeniu. 

Wyciągarka o odpowiednich parametrach jest już w Twoim koszyku? Nawet, jeżeli jesteś przekonany o wysokiej jakości wybranego modelu, bądź przygotowany na jego niespodziewaną awarię. Już przed zakupem sprawdź dostępność części eksploatacyjnych.  Uchroni Cię to przed kosztownymi i nieprzyjemnymi niespodziankami. Dobrej jakości wyciągarka budowlana powinna ponadto posiadać odpowiednie certyfikaty, na przykład ISO.