Nie przegap! LOTERIA URODZINOWA do 16.04! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Maszyny ogrodnicze

Strzałka w prawo

Wertykulatory i areatory

Strzałka w prawo

Wertykulatory i aeratory elektryczne

Strzałka w prawo

Wertykulatory i aeratory elektryczne

Aeratory mają za zadanie poprawienie cyrkulacji powietrza w glebie, tak aby trawnik oraz rabaty lepiej się rozwijały – dzięki jego zastosowaniu zieleń i rośliny będą bardziej odżywione, a tym samym Twój ogród zyska na estetyce.

Filtry

Wertykulatory i aeratory elektryczne

Aeratory mają za zadanie poprawienie cyrkulacji powietrza w glebie, tak aby trawnik oraz rabaty lepiej się rozwijały – dzięki jego zastosowaniu zieleń i rośliny będą bardziej odżywione, a tym samym Twój ogród zyska na estetyce.

5 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Wertykulatory i areatory

Wyświetlanie 5 z 5 produktów

PRACE OGRODOWE Z PRAKTYCZNYMI URZĄDZENIAMI

Własny ogród to nie tylko sielanka w postaci relaksu w letnie wieczory, grillowania ze znajomymi oraz zadowolenia z pięknych roślin. Aby cieszyć się z zielonego i bujnego trawnika, należy włożyć w niego mnóstwo pracy i zabiegów pielęgnacyjnych. Czas na obowiązki przychodzi tuż po zimie, gdy zieleń budzi się do życia. Gleba powoli odzyskuje temperaturę, ale potrzebne są konkretne zabiegi, by ją odświeżyć i umożliwić odpowiednią filtrację wilgoci oraz składników odżywczych.

Do tego rodzaju czynności przydadzą się urządzenia, wśród  których znajdziesz  aerator i wertykulator elektryczny. Ich działanie, budowa i znaczenie mają istotny wpływ na przygotowanie podłoża tuż przed okresem rozwoju roślin. W tej kategorii znajdziesz modele z zasilaniem elektrycznym, Są one godną alternatywą dla ręcznych oraz spalinowych wersji. Co wyróżnia aeratory i wertykulatory? Mimo podobnego zastosowania umożliwiają wykonanie zupełnie różnych czynności.

Aerator elektryczny nie tylko wyróżnia się ciężką do wypowiedzenia nazwą. Jest to sprzęt do zadań specjalnych. Pozwala na to złożona z najczęściej kilku elementów budowa. Solidne stalowe pręty pozwolą Ci na wykonanie precyzyjnych otworów w glebie. Innym rodzajem są ostre blachy ułożone w gwiazdę. Zarówno pierwszy, jak i drugi rodzaj obracają się na wałku. To znacznie usprawnia proces napowietrzania gleby i obsługę nawet elektrycznego urządzenia.

Innym, ale bardzo podobnym rodzajem urządzenia, jest wertykulator zasilany przez energię elektryczną. Ten sprzęt jest nieco bardziej rozbudowany. Również ma silne i specjalne zakończone ostrza, które radzą sobie z bardzo porośniętą powierzchnią trawnika lub twardą glebą. W ofercie znajdziesz także połączenie obu narzędzi.

AERATOR I WERTYKULATOR ELEKTRYCZNY – DO CZEGO CI SIĘ PRZYDADZĄ?

Wykonywanie prac pielęgnacyjnych bez użycia dedykowanych ku temu urządzeń jest trudne i czasami nawet niemożliwe. Zwłaszcza, jeśli do ogarnięcia jest pokaźny teren, a czasu stosunkowo niewiele. W tej sytuacji racjonalnym i praktycznym rozwiązaniem jest skorzystanie z dobrodziejstwa, jakim jest wertykulator aerator elektryczny. Urządzenie łączy w sobie funkcje jednego i drugiego sprzętu. Ponadto przeznaczone jest do wykonania szeregu trudnych zadań, które będą miały swoje efekty, gdy na dobre zagości późna wiosna i lato.

Wertykulatory i aeratory elektryczne znajdą zastosowanie zarówno na terenie prywatnej posesji – na działce lub w ogrodzie – jak i w miejscach publicznych, takich jak tereny rekreacyjne szpitali i szkół, hoteli i pensjonatów oraz w gospodarstwach rolnych. Dzięki dużej mocy doskonale sprawdzą się tam, gdzie teren jest rozległy.

Aeratory mają za zadanie poprawienie cyrkulacji powietrza w glebie, tak aby trawnik oraz rabaty lepiej się rozwijały – dzięki jego zastosowaniu zieleń i rośliny będą bardziej odżywione, a tym samym Twój ogród zyska na estetyce. W zestawieniu są także modele posiadające dwa zastosowania – wertykulator elektryczny z aeratorem wyposażony został w wydajny silnik oraz duży kosz na odpady, który nie wymaga opróżniania przez długi czas.

Dodatkową zaletą jest funkcja regulacji głębokości nacinania, dzięki której zadanie to możesz wykonać z niezwykłą precyzją, pozbywając się chwastów, mchu, obumarłych cząstek traw i innych odpadków. W ofercie sieci sklepów Castorama znajdziesz produkty takich marek jak oraz MacAllister, dzięki czemu nie musisz odwiedzać wielu sklepów, by porównać kilka urządzeń.

WERTYKULATOR I AERATOR ELEKTRYCZNY, KTÓRY SPEŁNI TWOJE OCZEKIWANIA

Skoro już wiesz w jaki sposób możesz skorzystać z funkcjonalności obu urządzeń, możesz zdecydować się na ich zakup. Jak dobrać urządzenie, które będzie spełniało Twoje oczekiwania? Określ najpierw swoje potrzeby. Jeśli w swoim garażu posiadasz już któryś typ urządzenia, zaopatrz się w drugi. W takiej sytuacji znajdziesz aerator i wertykulator w wersji samodzielnej. Praktycznym rozwiązaniem będzie jednak sprzęt, który łączy w sobie funkcje obu narzędzi. Każdy z nich zasilany jest przez energię elektryczną. Zatem jeżeli zajdzie taka potrzeba, aby wydłużyć jego zasięg, konieczne będzie użycie przedłużacza.

Na wybór na znaczenie również moc. Im wyższą wartość deklaruje producent, tym większą możesz mieć pewność, że urządzenie obsłuży przy jednym cyklu większy areał. Oprócz tego sprawdź także inne udogodnienia. Do takich należy pojemność kosza. Do wyboru masz opcje, które sięgają nawet 50 l. Kolejnym parametrem, który odpowiada za wygodne korzystanie jest możliwość regulacji. Niektóre modele umożliwiają wybór nawet pięciu wysokości ustawienia kosza, co znacznie przełoży się na czas i komfort sterowania po niezbyt równym terenie.

Jeśli mieszkasz na terenie gęsto zabudowanym, liczy się także będzie emisja hałasu. Im jest ona mniejsza, tym bardziej odgłosy pracy urządzenia będą znośne dla domowników i sąsiadów. W specyfikacji znajdziesz także deklarowaną szerokość, długości ostrza i głębokość zanurzenia. Te szczegóły pomogą Ci dobrać odpowiedni wertykulator elektryczny. Cena jest również ważnym aspektem i jest uzależniona od powyższych funkcji, w które wyposażony jest dany model.