Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Maszyny ogrodnicze

Strzałka w prawo

Wertykulatory i areatory

Strzałka w prawo

Wertykulatory i aeratory spalinowe

Strzałka w prawo

Wertykulatory i aeratory spalinowe

W tej kategorii znajdziesz wertykulatory i aeratory spalinowe. Przeznaczone są do pielęgnacji murawy, rabat kwiatowych oraz grządek warzywnych. Znajdą swoje zastosowanie zarówno w przestrzeni ogrodu, jak i działki, gospodarstwa rolnego oraz miejsc reprezentacyjnych, takich jak parki, tereny rekreacyjne i inne ozdobne obszary krajobrazu.

Filtry

Wertykulatory i aeratory spalinowe

W tej kategorii znajdziesz wertykulatory i aeratory spalinowe. Przeznaczone są do pielęgnacji murawy, rabat kwiatowych oraz grządek warzywnych. Znajdą swoje zastosowanie zarówno w przestrzeni ogrodu, jak i działki, gospodarstwa rolnego oraz miejsc reprezentacyjnych, takich jak parki, tereny rekreacyjne i inne ozdobne obszary krajobrazu.

1 produkt

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Wertykulatory i areatory

Wyświetlanie 1 z 1 produktów

Wertykulatory i aeratory spalinowe – co to jest?

Aeratory i wertykulatory ułatwiają pielęgnację trawnika. Wykonane tymi urządzeniami zabiegi sprawią, że dojdzie do napowietrzenia i rozluźnienia podłoża. Pobudzą trawę do krzewienia się i zagęszczania. Dzięki temu będziesz cieszyć się intensywnie zieloną murawą przez cały sezon.

Aeratory spalinowe to urządzenia przeznaczone do nakłuwania darni przy pomocy kolców. Działają na niezbyt dużej głębokości. Aeratory spalinowe mają za zadanie pobudzić źdźbła do wzrostu. Zabieg wykonany przy użyciu tego urządzenia jest też pomocny w walce z chwastami. Jednocześnie nie uszkadza korzeni trawy.

Wertykulator ma natomiast silniejsze działanie za sprawą tnących noży. Tworzą one pionowe nacięcia, niszczą mech oraz chwasty. Urządzenie przydaje się po zimie. Jeśli śnieg długo leżał na ziemi, to mogła powstać próchnica powierzchniowa. Wertykulator pomaga ją skutecznie usunąć.

Aerator i wertykulator spalinowy – zadbaj dzięki nim o estetyczny trawnik!

Aeratory spalinowe służą do napowietrzania gleby. Podczas stosowania urządzenia dochodzi do nakłuwania ziemi. Prowadzi to do zwiększenia ilości powietrza, które trafia do korzeni trawy. 

Zabieg z wykorzystaniem aeratora jest szczególnie potrzebny, gdy ziemia jest często użytkowana i ubita. Niedostateczna ilość powietrza dostarczana do korzeni murawy sprawia, że wygląd trawy z dnia na dzień się pogarsza – usycha, a jej zielony kolor szybko traci intensywność i staje się żółta.

Aeracja pomoże Ci sprawnie poprawić strukturę gleby. Woda będzie w nią łatwiej wnikać, a to również sprawi, że wygląd trawy znacznie się poprawi. Dodatkowo nawozy będą miały szansę świetnie zadziałać na murawę. Aeratory spalinowe mogą być stosowane nawet kilkakrotnie w sezonie. Wiele zależy od stanu murawy. Spalinowy model ułatwi Ci pracę na dużej działce. Przy pomocy takiego urządzenia sprawniej poradzisz sobie z aeracją niż przy pomocy nakładek z kolcami na buty. Sprzęt na paliwo pozwoli Ci działać nie tylko szybciej, lecz także z mniejszym wysiłkiem.

Wertykulator spalinowy to kolejne przydatne urządzenie. Pomoże Ci sprawnie pokonać warstwę złożoną ze starych, zaschniętych źdźbeł czy opadłych z drzew liści. Sprawiają one, że powietrze, woda oraz składniki pokarmowe nie docierają w odpowiedniej ilości do trawy. To z kolei przekłada się na znacznie słabszy wzrost darni, która rośnie nierównomiernie, a jej kolor jest daleki od intensywnej zieleni.

Idealny czas na wertykulację to początek wiosny, gdy trawa regeneruje się po zimie. Za sprawą zabiegu woda i substancje odżywcze będą w odpowiedniej dawce docierać do korzeni. Wykonanie wertykulacji w tym czasie pozwoli Ci cieszyć się piękniejszym trawnikiem w letnim sezonie. Późnym latem lub wczesną jesienią również możesz przeprowadzić zabieg. Trawnik będzie miał jeszcze nieco czasu, żeby odbudować się po wertykulacji przed zimą.

Wertykulację zastosujesz również, żeby pozbyć się jednorocznych chwastów. Usunięcie ich sprawi, że nie będą już zabierać wody i światła murawie. Porastające trawnik chwasty są przeciwnikiem w dostępie do składników pokarmowych, a poza tym po prostu nieestetycznie wyglądają.

Podobnie jak w przypadku aeratora wertykulator spalinowy pozwoli Ci znacznie szybciej poradzić sobie z zabiegiem nawet na bardzo dużej działce. Dotrzesz w każde miejsce, ponieważ nie będzie ograniczała Cię długość przewodu. Duża pojemność kosza na odpadki sprawi, że częste opróżnianie go nie będzie potrzebne. Brak wielu przerw podczas pracy znacznie przyspieszy wykonanie zabiegu.

Wertykulatory i aeratory spalinowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kiedy wybierasz aerator spalinowy, zwróć uwagę na jego szerokość roboczą. To od niej zależy, jak duży będzie pas, który uda Ci się poddać aeracji po jednym przejechaniu. Możesz napowietrzyć jednocześnie pas o szerokości nawet 40 czy 50 centymetrów. Dzięki temu prace na działce przebiegną sprawniej.

Aeratory spalinowe różnią się także głębokością, na jakiej są w stanie pracować. Może ona wynosić od kilku do kilkudziesięciu milimetrów. W przypadku niektórych urządzeń spotkasz się z niezwykle łatwą regulacją głębokości roboczej. Dokonasz jej przy pomocy jednego pokrętła.

Wertykulator spalinowy podobnie jak aerator będzie różnić się szerokością roboczą. Zwróć na ten parametr szczególną uwagę, jeśli masz bardzo dużą działkę. Ważna jest również długość ostrzy, która decyduje o głębokości, na jakiej wertykulator będzie pracował.

Wertykulator i aerator 2 w 1 spalinowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wertykulatory i aeratory spalinowe występują oddzielnie. Możesz jednak zdecydować się na urządzenie, które łączy te dwa sprzęty. Wertykulator i aerator 2 w 1 spalinowy to świetne rozwiązanie, jeśli brakuje Ci miejsca na przechowywanie sprzętów ogrodowych, a każdy z nich jest Ci potrzebny.

Aerator wertykulator spalinowy to urządzenie, które podobnie jak pojedyncze urządzenia może mieć różną szerokość roboczą. Duża, na przykład 40 cm, pozwoli Ci sprawnie poradzić sobie z napowietrzeniem murawy na dużej działce. Sprawdź też, jaką głębokość roboczą ma wertykulator i aerator 2 w 1 spalinowy. Często może być regulowana.

Podczas zakupu urządzenia zapoznaj się z informacją dotyczącą kosza na odpady. Ważna jest jego pojemność. To od niej zależy, jak często będzie trzeba opróżniać zbiornik podczas pracy. Mniej przerw w pracy na działce przyspieszy wykonywanie zabiegu.

Aerator wertykulator spalinowy ma wiele zalet. Urządzenie jest łatwe w obsłudze. Wystarczy, że zmienisz wałek, żeby wykorzystać inną funkcję. W naszym asortymencie znajdziesz modele z kołami ułatwiającymi szybkie poruszanie się po terenie. Wygodna rączka również usprawnia pracę na wyznaczonym obszarze. Dostosujesz ją idealnie do swojego wzrostu, żeby zadbać o komfort. Pozwoli Ci na to wygodna regulacja uchwytu.

Podczas szukania urządzenia zwróć też uwagę na sposób regulowania głębokości. W naszym asortymencie znajdziesz wertykulator i aerator 2 w 1 spalinowy z centralną regulacją. Dzięki niej przy pomocy jednego pokrętła ustawisz potrzebną głębokość pracy.

Aerator wertykulator spalinowy ma tę zaletę, że pozwoli Ci na pracę w dużej odległości od budynku. Nie musisz martwić się dostępnością gniazda elektrycznego. Urządzenie nie ma kabla.

W naszym asortymencie czekają na Ciebie urządzenia, które odznaczają się mocnym silnikiem. Charakteryzują się też wytrzymałą konstrukcją. Dzięki temu masz pewność, że to sprzęt, który posłuży Ci przez wiele sezonów.

Urządzenie 2 w 1 ułatwi Ci dbanie o trawnik. W razie potrzeby napowietrzysz go lub pozbędziesz się starej warstwy darni. Dzięki temu woda, składniki pokarmowe oraz światło będą miały ułatwiony dostęp do korzeni traw. Ponadto przestaną rozwijać się grzyby. Regularne przeprowadzanie aeracji i wertykulacji sprawi, że darń będzie gęsta i równa. Poza tym będzie wyróżniała się intensywnie zielonym kolorem. Trawnik jest tłem dla roślinności i wizytówką Twojej posesji, dlatego warto o niego zadbać. Wertykulatory i aeratory spalinowe znacznie Ci to ułatwią!