Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Maszyny ogrodnicze

Strzałka w prawo

Rozdrabniacze

Strzałka w prawo

Rozdrabniacze

Rozdrabniacze są niezbędnym sprzętem dla każdego, kto chce zadbać o swój ogród. Te urządzenia są odpowiedzialne za rozdrabnianie pozostałości roślinnych, takich jak gałęzie, liście czy trawy, dzięki czemu można łatwiej pozbyć się ich z terenu ogrodu.

Filtry

Rozdrabniacze

Rozdrabniacze są niezbędnym sprzętem dla każdego, kto chce zadbać o swój ogród. Te urządzenia są odpowiedzialne za rozdrabnianie pozostałości roślinnych, takich jak gałęzie, liście czy trawy, dzięki czemu można łatwiej pozbyć się ich z terenu ogrodu.

7 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Maszyny ogrodnicze

Wyświetlanie 7 z 7 produktów

Rozdrabniacze do gałęzi niezbędne podczas prac ogrodniczych

Rozdrabniacz jest urządzeniem, bez którego trudno będzie Ci przeprowadzić prace porządkowe w Twoim ogrodzie lub na działce. Rozdrabniacz najczęściej służy do mechanicznego usuwania gałęzi z posesji. Większe gałęzie jest w stanie zamienić w drobne fragmenty, które znacznie łatwiej usuniesz ze swojego ogrodu lub z działki.

Rozdrabniacz do gałęzi pomoże Ci usunąć stosy drobnych wyschniętych gałązek, zdrewniałych pędów roślin i pozostałości po przycinaniu krzewów. Urządzenie rozdrabnia gałęzie, które następnie możesz umieścić w kompostowniku.

W ofercie sklepów Castorama znajdziesz rozdrabniacze o różnych sposobach zasilania. Bardzo wydajne i o dużej mocy są rozdrabniacze spalinowe. Możesz także zdecydować się na cichsze i bardziej ekologiczne modele elektryczne.

Wśród dostępnych w sklepach modeli znajdziesz zarówno rozdrabniacze nożowe, jak i niejeden rozdrabniacz do gałęzi frezowy. W zależności od Twoich potrzeb masz także do wyboru modele nożowe, nożowe z napędem silnikowym oraz wałkowe z wałkami frezującymi.

Rozdrabniacz ma koła, co umożliwi Ci jego łatwe przemieszczanie po terenie działki lub ogrodu. Ma to szczególnie znaczenie ze względu na dużą wagę tych urządzeń.

Rozdrabniacz przyda Ci się szczególnie wtedy, gdy ścinasz sporo gałęzi – możesz wykorzystać go z powodzeniem w tartaku, w sadzie lub jeśli świadczysz usługi profesjonalnego przycinania krzewów i drzew. Maszynę możesz również wykorzystać w swoim warsztacie oraz ogrodzie przydomowym, gdzie na ziemi może znajdować się sporo gałęzi, które spadły na skutek porywistego wiatru. Rozdrabniacze do gałęzi znacznie ułatwiają pracę zapalonym działkowiczom oraz gospodarzom domu i ogrodu. Świetnie sprawdzą się w przypadku prac porządkowych i pielęgnacyjnych zarówno na posesjach prywatnych, jak i miejskich.

Do czego wykorzystasz rozdrabniacze do gałęzi?

Jesienne prace ogrodowe możemy skrócić i ułatwić ich przeprowadzenie za pomocą przydatnych maszyn. Jedną z nich jest właśnie rozdrabniacz do gałęzi, dzięki któremu nie tylko skutecznie pozbędziesz się fragmentów konarów i innych części roślinnych, ale także przygotujesz wartościowy nawóz i ściółkę do wysypania pod drzewami i na alejkach.

Rozdrabniacz gałęzi służy do drobnego szatkowania gałązek na wióry, których możesz ponownie użyć lub przechować w pojemniku na kompost. Rozdrabniacze stanowią ważne wyposażenie ogrodów i zielonych przestrzeni publicznych – dzięki nim łatwo zachowasz porządek na posesji. Maszyny te sprawią, że będziesz mógł w prosty i szybki sposób rozdrobnić gałęzie na drobne cząstki, których użyjesz później na rozpałkę, ściółkę rabatową czy do innych celów.

Rozdrabniacze cicho i szybko mielą konary na niewielkie ścinki, które swobodnie możesz spakować do worka czy pojemnika na odpady biologiczne. Za pomocą tego sprzętu szybko pozbędziesz się odpadów, a na posesji ponownie zapanuje porządek.

Rozdrabniacze charakteryzuje również łatwy dostęp do nożyc tnących. Dzięki temu bez trudu usuniesz zalegające w maszynie gałęzie. Aby zapewnić bezpieczeństwo i nie dopuścić do kontaktu ręki z elementem tnącym, rozdrabniacz jest wyposażony w długi kanał albo przykrywę z otworem, przez który wprowadza się gałęzie. Zapewnia to użytkownikowi najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz ergonomię podczas prac ogrodniczych.

W sieci sklepów Castorama znajdziesz rozdrabniacze takich marek, jak AL-KO czy Performance Power.

Jaki rozdrabniacz do gałęzi wybrać?

Rozdrabniacz do gałęzi to szybki i łatwy sposób na przemielenie starych gałęzi lub roślin – tym samym uzyskujesz naturalną ściółkę lub opał. Urządzenie przeważnie jest wyposażone w koła. Zapewnia mu to mobilność i sprawia, że jest łatwe w transporcie. Rozdrabniacz ma również pojemny kosz, w którym zmieści się duża ilość przemielonego drewna. To cechy charakterystyczne dla niemalże wszystkich modeli rozdrabniaczy. Czym się jednak kierować podczas ich wyboru? Jak najlepiej dopasować urządzenie do swoich potrzeb?

Sposób zasilania to bardzo istotny aspekt tego urządzenia. W pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na to, jak zasilany jest rozdrabniacz. Od tego zależy jakość jego pracy, poziom hałasu, a także ekologiczność pracy.

Bardzo popularne są modele zasilane prądem. Rozdrabniacz elektryczny jest maszyną, którą często można spotkać w ogrodach. Wykorzystasz ją podczas przycinania krzewów oraz gałęzi drzew w sadzie. Urządzenie szybko rozdrobni niewielkie gałązki, elementy krzewów, cienką korę lub trawę, tworząc pełnowartościowy nawóz, który wykorzystasz w swoim ogrodzie. Oprócz wymienionego wcześniej kosza do rozdrabniacza może być dołączony pojemny worek.

Przykładem takiego urządzenia jest rozdrabniacz gałęzi MacAllister 2800 W. Przyda się wszystkim ogrodnikom podczas sezonowych porządków. Służy on do rozdrabniania drobnych gałązek, zbutwiałych pędów i innych pozostałości po przycinaniu krzewów. Po szatkowaniu roślinne odpady możesz łatwiej umieścić w kontenerze, dodać je do kompostownika lub użyć ponownie do pielęgnacji ogrodu. Urządzenie ma mechanizm blokady zbiornika, który zapobiega przypadkowemu uruchomieniu. Atutem rozdrabniacza jest możliwość uruchomienia tylko w przypadku, gdy pojemnik jest zamontowany. Silnik szeregowy zapewnia dłuższą żywotność produktu.

Rozdrabniacz do gałęzi 2500 W ma silnik o dużej mocy. W prosty sposób usprawni porządki w Twoim ogrodzie lub na działce. Pozwoli pozbyć się niepotrzebnych gałęzi drzew i krzewów, efektywnie je rozdrabniając, dzięki czemu możesz je następnie wykorzystać jako nawóz. Produkt jest lekki, dzięki czemu wygodnie się nim manewruje.

Silniki mogą być również zasilane paliwem płynnym. MacAllister 2500 W to bardzo skuteczny rozdrabniacz do gałęzi spalinowy. To przydatne urządzenie, które znajdzie zastosowanie na działce i w przydomowym ogrodzie. Za jego pomocą poradzisz sobie z pozostałościami po gałązkach, roślinach oraz pracach polegających na przycinaniu krzewów. Rozdrobnione gałęzie możesz wykorzystać jako kompost.

Rozdrabniacz do gałęzi 2500 W poszatkuje odpady organiczne, które na ogół zalegają na Twojej działce po sezonie. Należą do nich gałęzie, zdrewniałe pędy roślin oraz pozostałości po przycinaniu krzewów. Urządzenie jest wyposażone w koła, dzięki czemu łatwo nim manewrować w ogrodzie. Ma ponadto system bębna nożowego oraz wyłącznik termiczny gwarantujący bezpieczeństwo użytkowania. Natomiast silnik indukcyjny zapewnia dłuższą żywotność.

Który model rozdrabniacza będzie zatem lepszy? Spalinowe rozdrabniarki dobrze radzą sobie z grubymi gałęziami, a przy tym są bardzo wydajne. Dobrze sprawdzą się na większych powierzchniach i przy większej ilości pracy. Z kolei elektryczna rozdrabniarka do gałęzi jest przyjazna dla środowiska. Pracuje cicho i dobrze radzi sobie z mniejszymi gałęziami. Sprawdzi się zatem w mniejszych ogrodach i na działkach rekreacyjnych.

W rozdrabniaczach najważniejszym elementem jest element tnący. Wśród nich dostępne są urządzenia nożowe. To najtańsze modele, które nadadzą się tylko do najcieńszych gałęzi. Rozdrabniacze nożowe z elementem ślimakowym natomiast nadają się do cięcia większych i twardszych gałęzi. Z najgrubszymi odpadami poradzą sobie doskonale urządzenia wałkowe z wałkami frezującymi. Wykorzystasz je podczas pracy przy szczególnie twardych i starych gałęziach.

Podczas wyboru rozdrabniacza, zwróć także uwagę na dodatkowe funkcje. Nie wszystkie modele je mają. Warto jednak szukać urządzenia, które ma dodatkowe zabezpieczenia lub funkcje ułatwiające pracę. Do jednych z nich należy wciąganie gałęzi. Ułatwia to pracę osobie podającej gałęzie. Urządzenie wciąga je w głąb maszyny, co wymaga użycia mniejszej siły własnej. Przyspiesza to również pracę. Na pewno docenisz to podczas pracy z większą liczbą gałęzi.

Inną praktyczną funkcją jest wsteczny bieg. W przypadku zapchania urządzenia nie musisz się z nim siłować. Wystarczy, że włączysz wsteczny bieg. O bezpieczeństwo urządzenia zadba również wyłącznik przeciążeniowy. Samoczynnie wyłączy urządzenie w przypadku zablokowania z powodu zbyt dużej ilości gałęzi.