Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Gaz do kuchenek i zapalniczek

Strzałka w prawo

Gaz do kuchenek i zapalniczek

Gaz do zapalniczek to popularny produkt, który znajdzie zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym. Nie musisz każdorazowo kupować nowej zapalniczki. Wystarczy użyć gazu, który jest prosty w użytkowaniu i wystarczy na kilka napełnień.

Filtry

Gaz do kuchenek i zapalniczek

Gaz do zapalniczek to popularny produkt, który znajdzie zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym. Nie musisz każdorazowo kupować nowej zapalniczki. Wystarczy użyć gazu, który jest prosty w użytkowaniu i wystarczy na kilka napełnień.

6 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Materiały opałowe i paliwa

Wyświetlanie 6 z 6 produktów

Gaz do kuchenek i zapalniczek – praktyczne paliwo dla każdego typu płomienia

Kuchenki turystyczne, a także zapalniczki działają wyłącznie wtedy, gdy mają dostęp do niezbędnego dla nich paliwa. Jest nim gaz różnego typu. Od jego rodzaju zależy skuteczność działania tych urządzeń. Tymczasem trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek wyprawę bez działającej kuchenki lub bez funkcjonującej w prawidłowy sposób zapalniczki. Dzięki nim możesz rozpalić ogień, a także ugotować ciepły posiłek czy przygotować herbatę bez dostępu do prądu. Na szlaku czy biwaku zatem gaz do kuchenek turystycznych staje się absolutną koniecznością.

Gaz do kuchenek i zapalniczek może być używany w różnego typu urządzeniach. Zasila także zapalniczki, a coraz więcej z nich jest skonstruowanych w ten sposób, aby ich ponowne napełnienie było bardzo łatwe. Dodatkowo gaz w postaci kartuszy możesz zabrać ze sobą na szlak. Doskonale nada się do zasilenia niewielkiej kuchenki turystycznej.

Gaz do kuchenek i zapalniczek jest dostępny również w dużych butlach. Takie pojemne zbiorniki możesz wykorzystać w samochodach typu kamper. Zwykle znajdują się w nich kuchenki, pod które możesz podłączyć zdecydowanie mniej mobilną, ale bardzo pojemną butlę.

Gaz do kuchenek i zapalniczek jest tym samym praktyczny i funkcjonalny. To paliwo, które zapewnia bardzo dobre efekty grzewcze. Doskonale nadaje się do kulinarnych zastosowań. Dodatkowo taki gaz jest oferowany w ekonomicznych opakowaniach, które możesz zabrać ze sobą wtedy, gdy tego potrzebujesz.

Wkłady gazowe do kuchenek turystycznych i pojemniki do zasilania zapalniczek

Gaz jako paliwo znajduje wiele zastosowań. Może posłużyć ci do zasilenia urządzeń przydatnych szczególnie podczas spędzania czasu na łonie natury. Wszystko zależy jednak od wybranej metody podróżowania. Dlatego też gaz jako paliwo jest oferowany w kilku rodzajach pojemników.

Duże butle gazowe możesz wykorzystać tylko jeśli podróżujesz samochodem. Co więcej, sprawdzają się one w domkach letniskowych. Mniejsze butle oraz kartusze są idealne w czasie pieszych wypraw i przy wędrowaniu po szlaku. Nie zajmują wiele miejsca i ważą stosunkowo mało. Takie kartusze są zatem idealnym dodatkiem do plecaka podróżnika, który zapewni gaz do kuchenki turystycznej.

Do zasilania zapalniczek możesz natomiast wykorzystać gaz dostępny w niewielkich puszkach. Zajmują mało miejsca, a przy tym są w stanie przynajmniej kilka razy zasilić zapalniczkę.

W tych pojemnikach znajdziesz różne rodzaje gazu. Zazwyczaj stosowaną mieszanka jest propan-butan. Wynika to z jego względnie niskiej ceny i dobrych właściwości spalania. Kartusze i butle zawierają także czysty propan oraz czysty butan. Wszystkie typy butli znajdziesz w naszym bogatym asortymencie.

Duże butle gazowe – rozwiązanie do domków letniskowych i kamperów

Uwielbiasz spędzać czas poza domem i wyruszyłeś w podróż kamperem? A może dysponujesz własnym domkiem letniskowym, w którym chcesz dłużej pomieszkać? W obu sytuacjach powinieneś zatroszczyć się o możliwość przygotowania ciepłego posiłku. Umożliwi Ci to gaz do kuchenki turystycznej.

Duże butle gazowe pozwalają na zasilanie kuchenek zamontowanych na stałe w określonym miejscu. Waga tych pojemników waha się od 8 do 11 kilogramów. Ich przenoszenie jest zatem uciążliwe i mało komfortowe. Jeśli jednak chcesz podłączyć butlę w samochodzie lub w domku letniskowym, jak najbardziej możesz pokusić się o taki rozmiar i wagę.

Butle o tej pojemności przeważnie napełnia się propanem-butanem. Ten gaz do kuchenek i zapalniczek charakteryzuje się niższą ceną od czystego butanu. Równocześnie zapewnia dobre efekty cieplne podczas spalania. Nie powinien być jednak stosowany w temperaturach poniżej zera.

Takie butle gazowe są wyposażone w zawór bezpieczeństwa. Dzięki temu możesz w dowolny momencie zakręcić gaz i odłączyć butlę.

Butle do kuchenek turystycznych

Dla wielbicieli podróży na szlaku butle o dużej wadze nie będą dobrym wyborem. Przede wszystkim ich ciągłe noszenie potrafi dać się we znaki nawet najbardziej zaprawionemu w bojach podróżnikowi. Dlatego do kuchenek turystycznych zaleca się stosowanie butli o wadze nie większej niż 5 kilogramów. Przy średnio intensywnym użytkowaniu gaz dokuchenek i zapalniczek wystarcza na wiele dni.

Do kuchenek turystycznych stosuje się również kartusze, czyli wkłady gazowe do kuchenki. To niewielkie puszki wypełnione gazem. Zazwyczaj jest to mieszanka propanu-butanu, jednak na rynku można znaleźć również sam butan. Takie wkłady gazowe do kuchenek turystycznych mogą być bardzo różne. Kartusze przebijane narusza się palnikiem. Raz przebity kartusz nie może być ściągnięty i powtórnie wykorzystany.

Wkłady gazowe do kuchenki z gwintem natomiast działają na podobnej zasadzie co butle. Innymi słowy, możesz je w dowolnym momencie zakręcić. W ten sposób oszczędzasz gaz i nie narażasz się na dodatkowe koszty.

Gaz do zapalniczek

Minęły czasy, gdy zapalniczki były jednorazowymi przedmiotami. Obecnie coraz większa ich liczba może być powtórnie napełniania gazem. Dotyczy to szczególnie dużych zapalniczek, których żal wyrzucać po ich wyczerpaniu się. Często taki gaz do zapalniczek jest oferowany w komplecie z końcówkami do napełniania różnych zapalniczek. Gaz do zapalniczki to propan-butan.