Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Pellet drzewny

Strzałka w prawo

Pellet drzewny

Pellet drzewny to wygodna i ekologiczna forma opału, która zyskuje coraz większą popularność w Polsce i Europie. Pellety drzewne są produkowane z naturalnych, odnawialnych surowców, takich jak trociny, wióry, a nawet słoma lub trzcina cukrowa, co czyni je przyjaznymi dla środowiska.

Filtry

Pellet drzewny

Pellet drzewny to wygodna i ekologiczna forma opału, która zyskuje coraz większą popularność w Polsce i Europie. Pellety drzewne są produkowane z naturalnych, odnawialnych surowców, takich jak trociny, wióry, a nawet słoma lub trzcina cukrowa, co czyni je przyjaznymi dla środowiska.

3 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Materiały opałowe i paliwa

Wyświetlanie 3 z 3 produktów

Pellet drzewny – sposób na efektywne i wygodne ogrzewanie 

Pellet drzewny stosuje się do ogrzewania domów, mieszkań, firm oraz obiektów użyteczności publicznej. Znajduje on szerokie zastosowanie w przemyśle oraz w rolnictwie. Można go spalać w specjalnych piecach oraz kotłach z podajnikiem, które są do tego przystosowane. Paliwo to doskonale nadaje się także do tradycyjnych kominków

Pellet jest obecnie jednym z najpopularniejszych źródeł energii cieplnej stosowanych do ogrzewania domów jednorodzinnych, a jego użytkowanie niesie ze sobą wiele korzyści. Szacuje się, że do ogrzania gospodarstwa jednorodzinnego w sezonie jesienno-zimowym potrzeba od 5 do 8 ton tego paliwa. To bardzo korzystny szacunek w porównaniu do gazu, oleju opałowego czy energii elektrycznej.

Oferowany przez nas pellet drzewny charakteryzuje się wysoką wartością energetyczną, co oznacza, że można osiągnąć bardzo dobre efekty cieplne, stosując mniejsze ilości tego paliwa niż w przypadku innych źródeł energii. Warto zauważyć, że 2 kg pelletu odpowiada jednemu litrowi oleju opałowego.

Użytkowanie pelletu jest bardzo wygodne i komfortowe. Dostępny jest w formie niewielkich granulek o średnicy około 6 mm i spakowany w poręczne worki. Dzięki temu możesz go przechowywać w suchej piwnicy lub składziku oraz bez problemu przewozić. Co ważne, każde opakowanie jest dokładnie oznaczone, co umożliwia oszacowanie ilości zużytego paliwa i zaplanowanie kosztów ogrzewania.

Paliwo to jest bardzo bezpieczne w użytkowaniu, transporcie i składowaniu. W porównaniu do innych źródeł energii pellet drzewny nie jest łatwopalny i nie emituje do atmosfery niebezpiecznych gazów. Ze względu na swoje ekologiczne pochodzenie nie zanieczyszcza środowiska w procesie produkcji. Jego spalanie nie emituje dużych ilości dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji, co przyczynia się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. To nowoczesna, ekologiczna i ekonomiczna alternatywa grzewcza dla tradycyjnych paliw.

Oferowany pellet drzewny do ogrzewania zapewnia najwyższy komfort cieplny w zimnych miesiącach. Dokładna ilość tego paliwa, jaka jest potrzebna do ogrzania domu jednorodzinnego, zależy od wielu czynników, takich jak powierzchnia, izolacja cieplna budynku, sprawność kotła oraz warunki atmosferyczne. Pomimo tych zależności stosowanie go jest bardzo efektywne i pozwala na uzyskanie ciepła w sposób ekonomiczny i ekologiczny.

Pellet drzewny do pieca i do kominka

W tej kategorii prezentujemy wysokiej jakości pellet drzewny do pieca oraz do kominka. To bardzo efektywne źródło energii, którego wartość opałowa wynosi nawet ponad 18 MJ/kg. Paliwo to odznacza niską zawartością wilgoci, dzięki czemu jest o wiele skuteczniejsze w ogrzewaniu niż tradycyjne drewno. 

Oferujemy pellet drzewny do pieca w najlepszej jakościowo klasie A1. Doskonale sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym wyposażonym w piec lub w kocioł z podajnikiem. Składa się z mieszanki drzew iglastych, takich jak sosna, świerk, lub modrzew. "A1" oznacza, że pellet spełnia surowe normy określone przez Unię Europejską. Został wyprodukowany w 100% z drewna bez dodatku jakichkolwiek substancji chemicznych.

Inne zalety tego produktu to bardzo czyste spalanie czy niewielka emisja CO2, co jest wyjątkowo korzystne dla środowiska. Inne atuty pellety drzewnego to wydajność oraz efektywność, które przekładają się na realnie odczuwalne oszczędności. Decydując się na pellet drzewny do pieca z zaufanego źródła, zużyjesz go znacznie mniej niż w przypadku innych rodzajów paliwa.

W kategorii tej znajdziesz także ekologiczny i kaloryczny pellet drzewny do kominka. Nie generuje nieprzyjemnego zapachu, charakteryzuje się niską zawartością popiołu i jest bardzo wydajny. Oznacza to, że możesz liczyć na praktyczne i wydajne ogrzewanie pomieszczeń. Warto wybrać do swojego kominka wysokiej jakości pellet drzewny, dzięki temuzużyjesz go znacznie mniej niż innego paliwa i zyskasz dodatkowe zasoby w swoim budżecie.

Pellet drzewny – najważniejsze parametry

W kategorii tej znajdziesz pellety klasy A1 lub A2. To oznacza, że są one najwyższej jakości i zapewniają efektywne i ekonomiczne ogrzewanie. Paliwo klasy B lub C jest tańsze, ale ma niższą jakość. Przy wyborze warto zwrócić uwagę także na zawartość popiołu, wilgotność, wartość opałową i wymiary opału. 

Oferujemy Ci pellet drzewny, którego wartość opałowa wynosi ponad 18 MJ/kg, a standardowo przyjmuje się, że powinna mieć ona co najmniej 17,5 MJ/kg. Natomiast w przypadku najlepszych jakościowo produktów kształtuje się ona na poziomie 19-20 MJ/kg. Warto zwrócić uwagę na tę wartość, ponieważ to właśnie od niej zależy, ile ciepła można uzyskać z jednostki paliwa. To w sposób bezpośredni wpływa na efektywność i ekonomiczność procesu ogrzewania.

Warto zdecydować się na pellet drzewny do pieca o niewielkiej zawartości popiołu. Wartość ta wpływa na jakość spalania, a także na wydajność kotła lub kominka. Dzieje się tak, ponieważ popiół może się gromadzić i blokować drogi przepływu powietrza i dymu. Wyższa jakość paliwa oznacza zazwyczaj mniejszą zawartość popiołu, co wpływa na wydajność i bezpieczeństwo procesu spalania, a także na jakość powietrza wokół domu lub budynku.

Ważnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest wilgotność opału. Zbyt wysoka może prowadzić do gorszej jakości spalania, a także do powstawania większej ilości dymu, sadzy i szkodliwych substancji. Z kolei zbyt suchy pellet drzewny do kominka może prowadzić do innych problemów w procesie spalania. Jeżeli za szybko się pali, wzrasta ryzyko przegrzania pieca lub kotła. 

Dlatego ważne jest, aby wybierać produkty o właściwej wilgotności, które są odpowiednio przechowywane i transportowane. Zgodnie z normami europejskimi wilgotność w pelletach drzewnych klasy A1 nie powinna przekraczać 10%, a w klasie A2 12%. Taki właśnie opał znajdziesz w naszym asortymencie.

Jaki pellet drzewny do ogrzewania wybrać

Wybór odpowiedniego pelletu drzewnego jest istotny, ponieważ wpływa na efektywność i bezpieczeństwo ogrzewania, a także na wydajność kotła lub kominka. Pod uwagę warto wziąć kilka czynników, takich jak klasa jakości, rodzaj surowca, z którego jest wyprodukowany, renoma producenta, parametry spalania oraz cena. Zwróć także uwagę na przeznaczenie pelletu. W kategorii tej znajdziesz paliwo przeznaczone zarówno do pieców, jak i kominków. Nie każdy pellet można stosować w obu przypadkach. 

Paliwo to może być produkowane z różnych rodzajów drewna: z upraw energetycznych, odpadów, kory, pestek lub słomy. Najbardziej efektywny jest pellet drzewny z naszego asortymentu, który powstaje z resztek poprodukcyjnych z tartaków oraz zakładów stolarskich. Trociny są suszone i prasowane pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu przyjmują formę niewielkich, wygodnych granulek. 

Wybierz paliwo, które pochodziod renomowanego producenta. Dzięki temu zyskasz pewność, że będzie ono miało odpowiednią jakość i parametry techniczne. Zawsze warto też porównać ceny, ale pamiętaj, że lepszy jakościowo pellet, mimo że droższy, na dłuższą metę może okazać się bardziej opłacalny przez swoją wydajność.

Pamiętaj, że dobre paliwo to inwestycja, która pozwoli Ci na bezpieczne, ekologiczne i wydajne ogrzewanie domu lub firmy. Dlatego nie czekaj i wybierz wysokiej jakości pellet drzewny z naszej oferty!