Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Ekogroszek

Strzałka w prawo

Ekogroszek

Ekogroszek to surowiec opałowy pochodzący z węgli brunatnych, który charakteryzuje się wysoką wartością opałową oraz efektywnym spalaniem. Jest to alternatywny, ekologiczny sposób ogrzewania domów i innych obiektów.

Filtry

Ekogroszek

Ekogroszek to surowiec opałowy pochodzący z węgli brunatnych, który charakteryzuje się wysoką wartością opałową oraz efektywnym spalaniem. Jest to alternatywny, ekologiczny sposób ogrzewania domów i innych obiektów.

5 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Materiały opałowe i paliwa

Wyświetlanie 5 z 5 produktów

EKOLOGICZE I WYDAJNE PALIWO DO KOTŁÓW I PIECYKÓW

Instalacja centralnego ogrzewania w domu jest równie ważna, jak inne instalacje. Głównie z tego względu, że w naszym klimacie sezon grzewczy trwa nawet przez połowę roku, eksploatowanie systemu grzewczego jest bardzo wysokie. Musi on składać się z idealnie dobranych i szczelnych komponentów. Największym urządzeniem, które odpowiada za dostarczanie ciepła, jest kocioł o odpowiedniej mocy zasilany przez dedykowany rodzaj paliwa.

W naszej ofercie znajdziesz zarówno popularny od jakiegoś czasu ekogroszek, jak i naftę. Pierwszy rodzaj paliwa przeznaczony jest do nowoczesnych kotłów o funkcjonalnej konstrukcji. Wsypujesz je do podajnika, w który wyposażony jest kocioł stałopalny. Możesz także zaprogramować częstotliwość podawania paliwa oraz temperaturę. W ten sposób Twój dom jest ogrzewany o takich porach, jakich zechcesz. To także doskonałe rozwiązanie, jeżeli chcesz kontrolować zużycie ekogroszku i temperaturę.

Oprócz tego przygotowaliśmy dla Ciebie także ofertę paliwa naftowego, które jest źródłem energii dla popularnych piecyków naftowych. Są to urządzenia przenośne służące do ogrzewania pomieszczeń domowych, warsztatowych oraz biurowych. Wykorzystasz je zwłaszcza w kryzysowych sytuacjach, gdy stacjonarne źródło ciepła nie daje rady z ogrzewaniem bądź nastąpi awaria.

W tej kategorii zgromadziliśmy przeróżne rodzaje materiału opałowego, które różnią się pod względem pojemności oraz konkretnego przeznaczenia. W ten sposób dobierzesz odpowiedni rodzaj groszku kamiennego do swojego kotła oraz piecyka naftowego. Dostępne materiały są ciekawą alternatywą dla tradycyjnego węgla lub drewna.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ EKOGROSZEK LUB NAFTĘ?

Oba wymienione rodzaje przeznaczone są do różnego typu urządzeń. Nafta do piecyka dedykowana jest wyłącznie przenośnym urządzeniom. Ciężko jest ogrzać przy jej pomocy kondygnacyjny dom. Z reguły piecyki mają moc, która wystarcza na ogrzanie do 70 m2 powierzchni. Dostępne paliwo przechowywane jest w wygodnych bańkach o dużej pojemności.

Olej grzewczy jest w pełni odsiarczony, bezwonny i czysty. Delikatny zapach uwalnia się w chwili uruchomienia piecyka, ale zaraz po tym znika. Produkt jest wydajny i ekologiczny, dzięki czemu nie ma wpływu na stan Twojego zdrowia oraz środowisko. Ważne jest to, aby paliwo do piecyków naftowych przechowywać w suchym miejscu, gdzie nie istnieje ryzyko powstawania wilgoci i ognia.

Z kolei korzystając z groszku kamiennego, zyskasz wygodny i funkcjonalny sposób ogrzewania domu. Co prawda kotłownia również musi mieć przeznaczone miejsce na składowanie opału, ale jest to znacznie lepsza opcja niż w przypadku zwykłego węgla, który brudzi pomieszczenie. Ekogroszek workowany jest także suchy i zabezpieczony przed ewentualną wilgocią.

Oprócz tego liczą się także wartość opałowa produktu. Jest on bowiem bardzo kaloryczny. Wysoka wartość opałowa przyczynia się do dużej efektywności ogrzewania. To także ma wpływ na koszty poniesione w związku z zakupem i zużyciem paliwa. Zaprogramowany podajnik dozuje wrzucony ekogroszek tak, by temperatura utrzymywała się na zadanym poziomie.

Nafta i podobnie groszek kamienny nie wytwarzają spalin i popiołu. W ten sposób czyszczenie kotłów i piecyków jest o wiele łatwiejsze i efektywniejsze. To sprawia, że produkty są bardzo ekologiczne. Twoja kotłownia lub schowek również nie będą ubrudzone od luźno przechowywanego opału. Paliwo płynne wlejesz wprost z butelki, natomiast groszek wsypiesz z wygodnego opakowania.

DOBIERZ MATERIAŁ OPAŁOWY DO RODZAJU KOTŁA

Jak dobrać odpowiednie paliwo do kotłów do rodzaju urządzenia? Wbrew pozorom jest to ważna kwestia. Specjalna konstrukcja i budowa piecyka bądź kotła na paliwo stałe nie przyjmuje innego rodzaju opału, niż jest mu dedykowany. Przykładem może być zastosowanie innego rodzaju paliwa ciekłego, które spowoduje uszkodzenia palnika. Równie ważne jest dostosowanie groszku kamiennego o odpowiedniej średnicy tak, by podajnik nie ulegał zapychaniu.

W naszej ofercie znajdziesz ekogroszek o różnej pojemności i parametrach. Każdy z produktów wyróżnia się określoną wartością opałową, która ma również wpływ na cenę za jedno opakowanie. Im większa jest kaloryczność, tym nieznacznie wzrasta cena, ale masz pewność, że efektywność spalania i dostarczania ciepła będzie znacznie lepsza. Ekogroszek również powoduje również efektu zbijania się, a więc nie prowadzi do zatkania komory ani utraty większości materiału.

Pod względem parametrów różni się także paliwo do piecyków, czyli nafta. Dostępne jest w różnych pojemnościach, na przykład 8, 10 lub nawet 20-litrowych. W ten sposób dobierzesz wystarczającą ilość i zrobisz zapas na dłuższy czas. Zanim dokonasz zakupu, sprawdź także ciepło spalania, które wytwarza nafta. Tak jak w przypadku ekogroszku liczy się wartość opałowa. Im większa, tym produkt jest bardziej wydajny. Kaloryczność ma wpływ na cenę, ale również efekt, jaki uzyskasz w postaci ciepła. W naszej ofercie znajdziesz materiał opałowy ściśle dopasowany do urządzenia grzewczego pod każdym względem.