LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Drzwi wewnętrzne

Strzałka w prawo

Drzwi przesuwne

Strzałka w prawo

Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni w pomieszczeniu. Dzięki temu, że drzwi nie otwierają się tradycyjnym sposobem, ale przesuwają na bok, użytkownik ma więcej miejsca do wykorzystania.

Filtry

Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni w pomieszczeniu. Dzięki temu, że drzwi nie otwierają się tradycyjnym sposobem, ale przesuwają na bok, użytkownik ma więcej miejsca do wykorzystania.

80 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Drzwi wewnętrzne

Wyświetlanie 24 z 80 produktów

Załaduj więcej

Czym są drzwi przesuwne i co różni je od modeli tradycyjnych?

Projektujesz wnętrze tak, aby jak najlepiej wykorzystać każdy jego centymetr? A może szukasz sposobów, dzięki którym pokój stanie się bardziej ustawny? Skorzystaj ze sprytnego rozwiązania i zamiast tradycyjnych drzwi montowanych w futrynie, wybierz modele przesuwne, które są praktyczne i odznaczają się funkcjonalnością. Charakteryzuje je wytrzymałość, a także odporność na uszkodzenia oraz zarysowania. Dzięki mocowaniu na specjalnej, metalowej szynie, sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach. Użyj ich do oddzielenia wnętrz i zamknięcia szafy lub garderoby.

Rozwiązanie idealne do małych pomieszczeń - dlaczego warto z niego skorzystać?

Drzwi przesuwne naścienne pozwolą Ci optymalnie zaaranżować wnętrze biura i mieszkania, nawet jeśli z pozoru wydaje się ono nieustawne. Skutecznie odgrodzisz nimi każde pomieszczenie - od sypialni, po łazienkę - a także zabezpieczysz rzeczy w szafie przed zabrudzeniem i zakurzeniem. Fakt, że prezentowane drzwi są praktycznie równe z murem (odstają zaledwie na kilka centymetrów) i przesuwane równolegle do niego, pozwala oszczędzić miejsce, które normalnie przeznaczyłbyś na otwarcie tradycyjnych drzwi. Uzyskaną w ten sposób dodatkową przestrzeń wykorzystaj na ustawienie mebli, które w innym przypadku nie zmieściłyby się we wnętrzu lub kolidowały z zamknięciem.

Pełne, z przeszkleniami, w całości wykonane ze szkła i wzbogacone o lustro - drzwi przesuwne na szynie mogą mieć zróżnicowany wygląd, dzięki czemu bez trudu dopasujesz je do stylu swojego wnętrza. Poszczególne modele odpowiednio wpływają też na odbiór przestrzeni. Elementy wykonane z drewna i szkła hartowanego przepuszczają dużo światła. Z kolei modele wzbogacone o taflę lustra optycznie powiększają wnętrze. Masz problem z przeciągami? Możesz być pewny, że drzwi przesuwne nie zatrzasną się, ani nie zbiją podczas silnego podmuchu wiatru. Istnieje też nikłe prawdopodobieństwo, że skrzydła na prowadnicy zamkną się z hukiem.

Przesuwne drzwi będą też sporym ułatwieniem dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Łatwość ich otwierania docenią osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, które zapewnią sobie dzięki temu produktowi prywatność i jednocześnie nie utrudnią przemieszczenia się między pomieszczeniami. Przesuwane elementy są lekkie, a brak progów ułatwia przejazd. Montaż takich drzwi powinni rozważyć też rodzice małych dzieci, które bez trudu otworzą je samodzielnie i to dużo wcześniej, niż dorosną do klamki, aby ją nacisnąć.

Czym kierować się podczas wyboru drzwi przesuwnych?

Szeroki wybór materiałów pozwoli Ci łatwo dopasować zamknięcie mocowane w prowadnicy do Twojego wnętrza. Dostępne drzwi przesuwne odznaczają się trwałością, wysoką jakością wykonania i elegancką kolorystyką. Doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym, industrialnym, rustykalnym czy klasycznym. Modele dostępne są w różnych rozmiarach i kilku rodzajach.

Drzwi przesuwne naścienne z powodzeniem zamontujesz w każdym pomieszczeniu. Przegrodzisz nimi przejście między pokojami, zapewnisz sobie intymność w łazience, a także zamkniesz gabinety w biurze. Doskonale nadają się do zabezpieczenia ubrań i przedmiotów w szafie oraz zasłonięcia wnęki. Żeby dobrze dopasować drzwi przesuwne wewnętrzne, zwróć uwagę i na styl pomieszczenia, i na funkcję, jaką będzie pełniło zamknięcie. Sprawdź wymiary oraz materiały użyte do ich wykończenia (mogą na przykład nie być odporne na wilgoć, co jest istotne w łazience). Skontroluj też, czy ściana, na której chcesz je zamontować, udźwignie ciężar.

Jakie rodzaje drzwi przesuwnych masz do wyboru? Jeśli zależy Ci na prywatności, sięgnij po modele pełne, bez szklanych czy metalowych elementów. Wyjątkowo lekko prezentują się drzwi pokojowe. Światło przenika przez nie dzięki mlecznym przeszkleniom różnej wielkości. Takie modele nadają się do przegrodzenia wnętrz i zasłonięcia szafy. Jeśli masz w domu małe dzieci, zamontuj takie drzwi w pomieszczeniach sanitarnych - światło świecące przez szyby będzie sygnałem, że są one zajęte. Do wyboru masz także drzwi w pełni przeszklone.

Lubisz wielofunkcyjne rozwiązania? Zamontuj w szafie wnękowej lub garderobie drzwi z lustrem. Szklana tafla wypełnia przesuwny element w całości i pozwala swobodnie przejrzeć pełną sylwetkę - od stóp do głów. Zalety takiego rozwiązania? Nie musisz już montować kolejnego lustra na ścianie. Dodatkowo powierzchnia odbija całe wnętrze, dzięki czemu wydaje się ono większe.

Jak dobrać odpowiednie prowadnice?

Modeli przesuwnych nie zamontujesz w klasycznej framudze i na zawiasach. Do ich otwierania i zamykania niezbędna jest odpowiednio dobrana prowadnica, zrobiona z wytrzymałej stali. Szyna z mechanizmem może pozostać widoczna na ścianie lub zostać subtelnie zamaskowana płytą MDF.

Odpowiednią prowadnicę wybierz, kierując się stylem swojego wnętrza oraz rodzajem wybranych drzwi - innych potrzebujesz do drewnianego skrzydła, a innych do tego zrobionego ze szkła. Systemy przesuwne są już skompletowane, a więc zawierają wszystkie niezbędne elementy. Do wyboru masz także gotowe zestawy składające się z drzwi i dopasowanego do nich mechanizmu.