Okna, drzwi i schody

Kategoria "Okna, drzwi i schody" oferuje szeroki wachlarz produktów związanych z wykończeniem wnętrz i budową domów. W skład tej kategorii wchodzą zarówno okna i drzwi zewnętrzne, jak i wewnętrzne, a także schody i poręcze.

Wybierz estetyczne i trwałe okna gospodarcze, pokojowe i nie tylko

Jakie okna gospodarcze lub inne wybrać? Najlepsze będą dopasowane do kształtu pomieszczenia oraz koloru elewacji, a także zapewniające minimalne straty ciepła w pomieszczeniu. Wszystkie te wymagania spełniają okna z naszej oferty. W tej kategorii zgromadziliśmy dla Ciebie okna PVC wykonane w różnych technologiach i o odmiennych sposobach otwierania.

Okna, podobnie jak drzwi, są niezbędnym elementem każdego mieszkania. Oba elementy wyposażenia budynku spełniają bardzo ważne funkcje wpływające na komfort i bezpieczeństwo przebywających w nich osób. Okno to coś więcej niż szyba i rama, to cała konstrukcja o wielu walorach mechanicznych i dekoracyjnych.

W naszej ofercie znajdziesz zarówno okna stałe, jak i takie, które możesz w różny sposób otwierać. Mogą być to również modele pojedyncze, podwójne lub dzielone. Osobną grupę stanowią natomiast okna balkonowe, które są zarazem drzwiami wyjściowymi na balkon lub taras. Sprawdź, jaki asortyment przygotowaliśmy dla Ciebie.

Dlaczego okna w budynku się tak ważne?

Okno to niezbędny element podczas budowy praktycznie każdego obiektu użytkowanego przez ludzi. Dotyczy to zarówno budynków prywatnych, jak i użyteczności publicznej. Okna są także potrzebne w magazynach, halach produkcyjnych czy w wielu innych miejscach. Najważniejszym zadaniem okna jest zapewnienie dostępu światła dziennego do pomieszczenia. Dzięki temu zmniejszysz rachunki za energię elektryczną, którą musiałbyś wykorzystywać na oświetlenie pomieszczenia. Dodatkowo dzienne światło jest znacznie zdrowsze dla oczu, aniżeli jego sztuczny odpowiednik. Z tego powodu większa ilość okien jest jak najbardziej wskazana.

Okna są także w stanie zapewnić dodatkowe ocieplenie budynku, a dokładniej – umożliwiają nagrzanie jego wnętrza. Zauważysz to przede wszystkim w przypadku okien dachowych. Dzięki nim promieniowanie słoneczne ogrzewa wnętrze budynku. To pozwala zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, a równocześnie zapewnia komfort cieplny.

Dzięki oknom będziesz także w stanie zadbać o skuteczną wymianę powietrza w budynku. Wystarczy, że otworzysz okno, a zniknie wrażenie zaduchu. W pewnych sytuacjach otwarcie okna umożliwia także obniżenie temperatury w pomieszczeniu czy zmniejszenie wilgotności powietrza. Możesz przy tym zdecydować się na uchylenie go lub otwarcie na oścież. W zależności od wybranej metody szybciej osiągniesz pożądany efekt.

Jakie okno wybrać do budynku?

Wybór odpowiedniego okna PVC do obiektu nie musi być trudny. Możesz przebierać pomiędzy bardzo różnymi produktami o wielu dostępnych rozmiarach, wzorach, sposobach otwierania czy materiale wykonania. Na co jednak w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę?

Niezależnie czy jest to okno w kuchni, czy okno w salonie, sposób jego otwierania powinien być dopasowany do rozkładu pomieszczenia. W naszym asortymencie znajdziesz okna jednoskrzydłowe, które możesz otwierać na stronę lewą lub prawą. W tym przypadku wybór zależy od Twoich upodobań.

Jeśli okno ma więcej niż jedno skrzydło, może być to klasyczne okno rozwierne lub nowoczesne okno rozwierno-uchylne, które instalowane w coraz większej liczbie domów. Produkt ten jest bardzo wygodny w użyciu. Skrzydła można otwierać całkowicie na przykład w celu przewietrzenia mieszkania, ale i jedynie je uchylić dla wpuszczenia trochę powietrza. Skrzydła można otwierać osobno. Okno wykonane jest z bardzo trwałego polichlorku winylu (znane też jako PVC). Dzięki temu jest odporne na negatywny wpływ czynników atmosferycznych. Takie okna PVC dobrze chronią też mieszkanie przed wiatrem, zimnem i odgłosami z zewnątrz. Produkt ma też funkcję mikrowentylacji dzięki specjalnej pięciokomorowej konstrukcji ramy.

W naszej ofercie znajdziesz również modele, które łączą oba rozwiązania, np. jedno ze skrzydeł się tylko uchylne, a drugie można otworzyć na oścież. To pozwala na dopasowanie okna do potrzeb pomieszczenia. Jeśli czujesz, że w danym pomieszczeniu funkcja rozwierna będzie zbędna, wybierz tylko okna uchylne. Przed wyborem weź pod uwagę, jak często będziesz wietrzył dane pomieszczenie. Pozwoli Ci to wybrać adekwatny produkt do każdego pomieszczenia.

Osobną kategorią są okna stałe. To ten rodzaj produktu, którego nie otworzysz. Raz zamontowane pozostaną takie przez długi czas. Rozwiązania te stosuje się przeważnie w częściach wspólnych zabudowy wielorodzinnej lub w obiektach użyteczności publicznej. Takie okna mają za główne zadanie zapewnienie dostępu światła dziennego do wnętrza pomieszczenia. Przeważnie mają większe rozmiary i są dzielone listwami. Staraj się zrezygnować z tego typu okien w domu prywatnym oraz mieszkaniu. Takie okno nie pozwoli na wygodne wietrzenie budynku.

Kolejną istotną kwestią jest rozmiar samego okna. W tej kategorii dostępne są produkty o standardowych wymiarach, większe modele, a także drzwi balkonowe. Balkon odgrywa współcześnie bardzo ważną rolę w mieszkaniu i życiu domowników. Nie jest więc bez znaczenia, jakie drzwi Cię od niego dzielą. Nasza oferta drzwi balkonowych jest naprawdę bogata. Wypróbuj drzwi rozwierno-uchylne, które, podobnie jak okna tego typu, mogą pełnić dwojaką funkcję. Wychodząc na balkon, możesz zostawić drzwi otwarte na oścież. Jeśli chcesz tylko szybko przewietrzyć pokój, możesz skorzystać z funkcji uchylnej. Drzwi balkonowe występują w wielu odmianach i wzorach. Możesz dopasować je zarówno do wystroju wnętrza pomieszczenia, jak i aranżacji balkonu. Odpowiedni rozmiar drzwi balkonowych zapewni Ci wygodne wychodzenie na balkon.

Nie zapomnieliśmy o małych oknach piwnicznych, gospodarczych i garażowych. W takich pomieszczeniach niezbędny jest dostęp do światła i świeżego powietrza. W piwnicy często gromadzi się wilgoć, co prowadzi do rozwoju grzyba i pleśni. Regularne jej wietrzenie w dużej mierze rozwiązuje ten problem. Wystarczą do tego prezentowane w tej kategorii okna gospodarcze. Jest ono solidnie skonstruowane, wyposażone w system odwadniający. Chroni on produkt przed przedwczesnym zniszczeniem, pozwalając na usunięcie skroplonej pary. Większość modeli okien garażowych wyposażono w system dźwigniowo-uchylny, który pozwala zatrzymać otwarcie okna na jednym z trzech poziomów.

Ten sam produkt możesz bez wahania zastosować w garażu czy innym pomieszczeniu gospodarczym. Okna inwentarskie lub okna garażowe są estetyczne, dobrze się prezentują i nie rzucają w oczy. Występują w kilku wariantach kolorystycznych. Okna, oprócz wielkości, różnią się też parametrami technicznymi. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Kupując okna, zapoznaj się z ich specyfikacją techniczną. Na pewno ważne jest dla Ciebie zatrzymywanie ciepła w mieszkaniu. Pamiętaj więc, że ważnym parametrem jest izolacyjność cieplna, którą określa współczynnik przenikania ciepła. Im niższa jest jego wartość, tym mniej ciepła będzie uciekać przez szybę i ramy. Produkty te są niezwykle szczelne. W oknach PVC izolacyjność cieplna zależy głównie od liczby komór profilu – im jest ich więcej, tym wartość U będzie niższa.

Jeśli mieszkasz w głośnej okolicy, a nie przepadasz za nadmiarem dźwięków i preferujesz ciszę, zwróć też uwagę na parametry akustyczne wybieranych okien. W ofercie znajdziesz wiele produktów, które bardzo dobrze tłumią hałas i zagwarantują Ci ciszę, a co za tym idzie – miejsce na relaks i atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi. Takie okna szczególnie sprawdzą się w sypialni. Zadbasz w ten sposób o spokojny sen niezależnie od hałasu panującego na zewnątrz.

Sklep Castorama oferuje produkty uznanych producentów okien, więc możesz być pewnym słusznego wyboru. Jeśli szukasz okien połaciowych, koniecznie sprawdź kategorię okna dachowe. Znajdziesz tam również praktyczne wyłazy na dach i inne interesujące Cię produkty. Pamiętaj, że dobre okna gospodarcze pozwolą Ci zaoszczędzić naprawdę dużo pieniędzy na ogrzewaniu budynku.

Bardzo ciekawym wyborem mogą być także okna z wywietrznikami. Nawiewniki okienne zapewniają wymianę powietrza i chronią przed gromadzeniem się wilgoci przy oknie. Równocześnie nie musisz otwierać samego okna. Takie rozwiązanie sprawdzi się w salonie, sypialni czy też pokoju dziecka. Wystarczą do tego dobre uszczelki do okien, a zyskasz bardzo skuteczny w działaniu element stolarki budowlanej.