Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Drzwi wewnętrzne

Strzałka w prawo

Drzwi harmonijkowe

Strzałka w prawo

Drzwi harmonijkowe

Drzwi harmonijkowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić przestrzeń w swoich domach czy mieszkaniach. Dzięki temu typowi drzwi można w prosty sposób podzielić pomieszczenie na mniejsze części, bez potrzeby instalowania ścianek działowych.

Filtry

Drzwi harmonijkowe

Drzwi harmonijkowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić przestrzeń w swoich domach czy mieszkaniach. Dzięki temu typowi drzwi można w prosty sposób podzielić pomieszczenie na mniejsze części, bez potrzeby instalowania ścianek działowych.

11 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Drzwi wewnętrzne

Wyświetlanie 11 z 11 produktów

Drzwi harmonijkowe – praktyczna alternatywa dla klasycznych drzwi

Stolarka drzwiowa to standardowe wyposażenie każdego budynku użytkowanego przez ludzi – bez względu na jego przeznaczenie. Producenci skrzydeł drzwiowych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i tworzą rozwiązania, które pozwalają w funkcjonalny sposób zaaranżować nawet bardzo niewielkie pomieszczenia, które zdarzają się w budynkach biurowych i mieszkalnych. Drzwi harmonijkowe zdecydowanie ułatwią Ci zagospodarowanie wnętrz, które są trudne w planowaniu i zapewniają niewielką ilością miejsca na niezbędne wyposażenie.

Skrzydła łamane są obecnie atrakcyjniejsze niż tradycyjne drzwi. Różnią się przede wszystkim sposobem użytkowania oraz budową. Drzwi składane skonstruowane są z kilku lub kilkunastu paneli, które w szybki sposób składają się w harmonijkę. Poszczególne panele są ze sobą w sposób stały połączone i ustawiają się pod kątem prostym podczas składania skrzydła. Tego typu drzwi harmonijkowe pomimo niecodziennej budowy, wcale nie zmniejszają komfortu podczas ich otwierania i zamykania. Wręcz przeciwnie, znacznie ułatwią poruszanie się w pomieszczeniu, gdzie nie masz możliwości zamocowania klasycznych drzwi.

W naszym sklepie znajdziesz różne drzwi składane łamane, które różnią się przede wszystkim wymiarami, stroną montażu oraz stylem wykonania. Mogą być także wykonane z różnych materiałów. Na uwagę zasługuje duża różnorodność tych produktów. Obok pełnych drzwi łamanych występują eleganckie drzwi harmonijkowe z przeszkleniami lub ażurowe. Do tego wszystkie są dostępne w szerokiej ofercie kolorystycznej.

Proponujemy Ci interesujące serie skrzydeł, które dopasujesz do każdej wnęki. Każdy z dostępnych modeli został wyprodukowany z trwałych materiałów i cechuje się wysoką estetyką wykonania. Zapraszamy Cię do zapoznania się asortymentem znajdującym się w tej kategorii.

Funkcjonalne drzwi harmonijkowe do Twojego domu

Małe lub zaprojektowane w niecodzienny sposób pomieszczenia wymagają nieszablonowych rozwiązań podczas wyboru wyposażenia. Dotyczy to również drzwi, które niejednokrotnie stanowią największy problem podczas planowania otworu wejściowego. Z pomocą przychodzą funkcjonalne drzwi harmonijkowe, które są sposobem na wszystkie trudne sytuacje aranżacyjne. Mogą być zastosowane wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na montaż klasycznych drzwi.

Największą zaletą tego typu drzwi jest to, że zajmują naprawdę niewiele miejsca. Nie ma przy tym znaczenia, w jakiej pozycji się znajdują. Wypełniają tylko i wyłącznie przestrzeń w otworze, a po otwarciu ściśle przylegają do ościeżnicy. Co najważniejsze, wcale nie zmniejszają komfortu korzystania z pomieszczeń, dzięki czemu nie musisz trudzić się za każdym razem przy otwieraniu i zamykaniu skrzydła. Drzwi składane łamane zbudowane są z wąskich paneli. W praktyce oznacza to, że nie wystają nadmiernie poza krawędzie samej ościeżnicy. Dzięki temu pozostaje Ci wiele miejsca w wąskim przedpokoju lub małym pokoju na dodatkowe meble lub inne dodatki aranżacyjne.

Drzwi harmonijkowe to świetny sposób, jeśli chcesz zadbać o lepszą wentylację pomieszczenia. Planujesz zamknąć schowek, garderobę lub spiżarnię, ale zależy Ci na właściwej wymianie powietrza w tych miejscach? Drzwi łamane pozwolą Ci jednocześnie zakryć wnętrze i umożliwią skuteczną wymianę powietrza, dzięki której produkty spożywcze nie ulegną szybkiemu zepsuciu. Ta dodatkowa wentylacja ma duże znaczenie, jeśli miejsce nie zostało wyposażone w okno i nie ma możliwości na wykonanie systemu wentylacyjnego. Jak konstrukcja drzwi wpływa na ten aspekt? Drzwi składane mają szczelinami na górze i dole, dzięki czemu powietrze będzie swobodnie się mieszało. Stosując ten rodzaj skrzydła, bez problemu unikniesz przykrych zapachów czy zaduchu w pomieszczeniu.

Drzwi harmonijkowe nadają się do zamknięcia pomieszczeń, w których pracujesz lub się uczysz. Doskonale sprawdzą się nie tylko w mieszkaniu, ale i pomieszczeniach biurowych. Zaletą jest także to, że konstrukcja uniemożliwia trzaskanie skrzydłem. Problem głośnego zamykania drzwi zniknie wraz z montażem tego wariantu.

Wybierz idealne drzwi harmonijkowe

Czym wyróżniają się drzwi przesuwne harmonijkowe? Ich zakup gwarantuje, że skrzydło będzie służyło Ci przez wiele lat i tego właśnie oczekuje każdy klient, który decyduje się wybór tego modelu drzwi. Najczęściej można spotkać skrzydło wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego. Oba materiały cechują się konkretnymi właściwościami, mają swoje wady i zalety. Podczas wyboru modelu drzwi harmonijkowych, w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane.

Drzwi wyprodukowane z tworzywa są nie tylko lżejsze, ale także łatwiejsze do montażu i wygodne w użytkowaniu. Na uwagę zasługuje bardzo duży zakres dostępnych kolorów, a także wzorów tych drzwi. Tworzywo sztuczne często jest wykończone trwałą okleiną lub folią wykończeniową. Może ona imitować również nowoczesne faktury takie jak cement. Równocześnie drzwi przesuwne harmonijkowe mają atrakcyjniejszą cenę. Ich lekkość z kolei sprawia, że korzystanie z tych drzwi staje się dużo łatwiejsze. Równocześnie w przypadku przeciągu drzwi te mają większą tendencję do wyginania się, a także generowania hałasu. Dotyczy to również ich odsuwania. Uderzające o siebie panele z tworzywa mogą być uciążliwe szczególnie w godzinach nocnych.

Jakie cechy mają drzwi harmonijkowe drewniane? Ich wyróżnikiem jest przede wszystkim wysoka estetyka i jakość wykonania. Skrzydła są też cięższe, ale ich użytkowanie nie sprawia trudności. Większy ciężar sprawia, że drzwi te są odporniejsze na wyginanie pod wpływem wiatru. Zapewniają tym samym większą stabilność. Dodatkowo drzwi z drewna znacznie łatwiej poddać ewentualnemu odrestaurowaniu. Uszkodzoną warstwę lakieru z paneli możesz z łatwością odnowić. Nie zrobisz tego natomiast w przypadku modeli z tworzywa sztucznego. Jeśli zatem cenisz sobie wieloletnią trwałość, lepszym wyborem są drzwi harmonijkowe drewniane.

W naszej ofercie znajdziesz także modele w całości zabudowane lub eleganckie drzwi harmonijkowe z przeszkleniami. Do pomieszczeń mieszkalnych, takich jak pokoje świetnie sprawdzą się skrzydła z przeszkleniami, które dodatkowo wpuszczą do wnętrza światło. Nie spowodują również zaciemnienia holu lub przedpokoju. Dodatkowo takie modele prezentują się estetyczniej. Nadal też mogą zapewniać prywatność, jeśli tylko szkło będzie mleczne lub przydymione. Z kolei do biura, spiżarni lub schowka proponujemy drugi z wymienionych typów, czyli skrzydła pełne, które skutecznie oddzielają przestrzeń. Są dyskretniejsze i bardziej stonowane, a przy tym w dalszym ciągu bardzo dobrze spełniają swoją główną funkcję. Zapewniają prywatność osobom przebywającym w danym pomieszczeniu.

Drzwi harmonijkowe na wymiar są często dostępne w formie modułowej. Samodzielnie możesz dobrać ilość paneli, która będzie wystarczająca, aby wypełnić wnękę drzwiową. Pod tym względem zdecydowanie przodują drzwi rozsuwane z tworzywa sztucznego. Połączenie takich paneli ze sobą jest bardzo łatwe i szybkie. Do tego samo łączenie może obejmować praktycznie dowolną liczbę paneli. Nieco inaczej przedstawia się kwestia drzwi drewnianych. Są to przede wszystkim gotowe modele, które odznaczają się różnymi wymiarami. Bez problemu dopasujesz je nawet do najbardziej niestandardowego otworu w ścianie. Łączenia między nimi mogą być wykonane z tkaniny, która jest przyklejona do dwóch sąsiadujących paneli. Bez wątpienia jest to też trwalsze łączenie, które minimalizuje ryzyko uszkodzenia skrzydła. Takie drzwi harmonijkowe na wymiar będą idealne do eleganckich wnętrz.

Ważnym kryterium jest także szerokość paneli. Im ten wymiar będzie większy, tym możesz liczyć się z cichszą pracą skrzydła, ale i tym, że po złożeniu będzie zajmowało więcej miejsca i odznaczało się na tle ościeżnicy. Oczywiście szerokość paneli ma również wpływ na ich ilość. Jeśli zatem zależy Ci na mniejszej liczbie łączeń, wybieraj drzwi przesuwne z szerszymi panelami. Przeznacz na nie jednak więcej miejsca w korytarzu i w samym pokoju. Estetyczniejszy wygląd bez wątpienia zapewnią drzwi harmonijkowe dopasowane idealnie do szerokości ościeżnicy. Węższe panele natomiast dużo łatwiej dopasować do nawet niestandardowych wymiarów szerokości wnęki drzwiowej.