Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Drzwi wewnętrzne

Strzałka w prawo

Drzwi pokojowe

Strzałka w prawo

Drzwi pokojowe

Drzwi pokojowe są nieodłącznym elementem aranżacji swojego mieszkania czy domu. Castorama oferuje szeroką gamę takich drzwi w rozmaitych rodzajach i wariantach. Niezależnie od stylu i koloru, jakie sobie wymarzysz, na pewno znajdziesz w Castoramie odpowiednie drzwi do swojego pokoju.

Filtry

Drzwi pokojowe

Drzwi pokojowe są nieodłącznym elementem aranżacji swojego mieszkania czy domu. Castorama oferuje szeroką gamę takich drzwi w rozmaitych rodzajach i wariantach. Niezależnie od stylu i koloru, jakie sobie wymarzysz, na pewno znajdziesz w Castoramie odpowiednie drzwi do swojego pokoju.

718 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Drzwi wewnętrzne

Wyświetlanie 24 z 718 produktów

Załaduj więcej

Skrzydła drzwiowe do każdego wnętrza


Drzwi wewnętrzne to bardzo ważny element budowlany w każdym obiekcie: czy to prywatnym, czy użyteczności publicznej. Skrzydła są montowane na jednym z ostatnich etapów każdej budowy. W stanie deweloperskim natomiast rezygnuje się z ich montażu ze względu na możliwość wyboru przez potencjalnego kupca określonego wzoru drzwi.

Skrzydło drzwiowe to element, który służy zamknięciu wejścia do pomieszczenia wewnątrz budynku. Jest ono osadzone na zawiasach zamontowanych na ościeżnicy. W ten sposób ostatecznie wykańcza się otwór drzwiowy do pokojów, a także innych pomieszczeń, np. kuchni czy łazienki.

Skrzydła wewnętrzne przeważnie występują jako drzwi jednoskrzydłowe. W większych apartamentach możliwe jest wykorzystanie drzwi dwuskrzydłowych. Oprócz klasycznych modeli uchylnych otwieranych na prawą lub lewą stronę możesz także spotkać się z drzwiami łamanymi i harmonijkowymi. Ciekawym wyborem mogą być też drzwi wewnętrzne przesuwne. Wszystkie te skrzydła pełnią te same funkcje.

Drzwi wewnętrzne przeważnie wykonane są z drewna lub materiałów drewnopochodnych. Zapewnia im to dużą trwałość, wytrzymałość, a także mniejszą wagę niż od np. drzwi stalowych. Rezygnuje się ze stosowania stali w produkcji drzwi wewnętrznych, z której często są wykonane drzwi wejściowe.

Skrzydła wewnętrzne dostępne są w wielu kolorach i wzorach. Z łatwością znajdziesz także drzwi przeszklone ze szkłem przydymionym i mlecznym lub transparentnym. Dodatkowo mogą być to przeszklenia ukształtowane i zamontowane w bardzo różnych konfiguracjach. Alternatywę stanowią drzwi pełne pozbawione jakichkolwiek przeszkleń.

Niektóre drzwi wewnętrzne są przeznaczone do określonych pomieszczeń. Mowa szczególnie o skrzydłach do łazienki. W ich przypadku w dolnym fragmencie drzwi montuje się otwory wentylacyjne lub wykonuje się podcięcie.

Drzwi wewnętrzne – sposób na zapewnienie prywatności w pomieszczeniu


Najważniejszym zadaniem drzwi wewnętrznych jest zapewnienie prywatności w pomieszczeniu. Obejmuje to właściwie każdy rodzaj wnętrza. Nastolatkowe docenią poczucie prywatności we własnym pokoju. Za drzwiami ukryjesz także wnętrze własnej sypialni. Nie wspominając o łazience czy toalecie, w przypadku których montaż drzwi jest obowiązkowy.

Skrzydła z przeszkleniami pełnią przy tym dodatkową funkcję: pozwalają światłu dziennemu rozchodzić się po holu. Mleczne przeszklenia nie pozwalają dostrzec wnętrza pomieszczenia, a równocześnie nie hamują w zbyt dużym stopniu rozchodzenia się światła.

Skrzydła drzwiowe są również często stosowane do tłumienia hałasów. Jeśli chcesz pracować w ciszy w domowym gabinecie lub nie słyszeć telewizora z salonu podczas zasypiania w sypialni, dobre drzwi rozwiążą ten problem.

Jeśli zdecydowałeś się na wydzielenie osobnego pomieszczenia na kuchnię, skrzydło drzwiowe skutecznie powstrzyma rozchodzące się w czasie gotowania zapachy. To również doskonale rozwiązanie dla osób, które podczas gotowania chcą zapewnić sobie prywatność.

Jakie drzwi wewnętrzne sprawdzą się w Twoim domu?


Wybór drzwi wewnętrznych jedynie pozornie wydaje się łatwy. Największą trudność w rzeczywistości sprawa ich ogromny wybór. Czasem dopasowanie wymarzonego skrzydła może nastręczać sporo trudności. Na czym zatem koncentrować się, aby być finalnie zadowolonym z zakupionego produktu?

Przede wszystkim rozmiar. Jeśli urządzasz mieszkanie w stanie deweloperskim, decyzja jest nieco łatwiejsza. Możesz wybrać drzwi pokojowe o dowolnej szerokości, o ile tylko pozwala na to otwór drzwiowy. Do nich dopasujesz ościeżnicę o odpowiednim rozmiarze. Jeśli natomiast remontujesz wnętrze, rozmiar drzwi ogranicza już istniejąca ościeżnica. Jeśli chcesz uniknąć jej wymiany, upewnij się, jaka szerokość skrzydła będzie odpowiednia.

Wzór czy też kolor drzwi wewnętrznych dopasuj do zaplanowanej aranżacji wnętrza. Uwagę natomiast poświęć ewentualnym przeszkleniom. Drzwi przeszklone zapewnią Ci jaśniejszy holl. Równocześnie jednak mogą nie być najlepszym wyjściem w domach z małymi dziećmi. Jeśli zależy Ci na pełnej prywatności i maksymalnym bezpieczeństwie używania danego skrzydła, lepszym wyborem mogą okazać się drzwi pełne. Łatwiej utrzymasz je w czystości. Drzwi pełne sprawdzą się również w obiektach użyteczności publicznej, np. urzędach czy hotelach. Na szczęście wśród nich również nietrudno o bardzo estetyczne modele.

Rodzaj drzwi wewnętrznych dopasuj do charakteru pomieszczenia. Oznacza to, że łazienka wymaga określonego stylu drzwi. Podcięcie zapewnia lepszą wentylację pomieszczenia. Unikniesz w ten sposób nadmiaru wilgoci w łazience i konsekwencji tego zjawiska.

Gdy wybierasz drzwi wewnętrzne, zwróć uwagę, w którą stronę się otwierają. Przeważnie wybiera się skrzydła otwierane do wnętrza pomieszczenia. Kiedy jednak warto postawić na drzwi otwierane na hol? W przypadku łazienki czy też niewielkiego pomieszczenia gospodarczego. W ten sposób korzystanie z wnętrza o małym metrażu będzie dużo bardziej komfortowe.

Materiał wykonania to kolejny aspekt, który powinieneś wziąć pod uwagę. Większość drzwi jest wykonana z materiałów drewnopochodnych. Są wytrzymałe, nie wymagają impregnacji, a przy tym ich ciężar nie wymaga co chwilę regulacji zawiasów. Upewnij się jednak, że zastosowane wykończenie jest odporne na zarysowania, a same drzwi – na uszkodzenia mechaniczne. Jedynie dzięki temu unikniesz szybkiej wymiany skrzydła.