Szafki lustrzane – kiedy się sprawdzą?

Wybór mebli łazienkowych powinien być podyktowany zarówno ich funkcjonalnością, jak i estetyką. Szafki z lustrem spełniają oba kryteria i stanowią godne uwagi rozwiązanie do małej i dużej łazienki. Jakie modele mamy do wyboru i kiedy warto po nie sięgnąć?

lustrzane szafki w łazience

Szafka łazienkowa z lustrem – praktyczne rozwiązanie

Jeśli chodzi o meble łazienkowe, szafka lustrzana jest zawsze dobrym wyborem. Wynika to z faktu, że spełnia funkcję tradycyjnego mebla, a dodatkowo zastępuje również samodzielnie lustro. Możemy więc wykorzystać ją i do przechowywania kosmetyków czy przyborów łazienkowych, i do przeglądania się w wieńczącym jej front zwierciadle.

Szafki z lustrem stanowią dziś różnorodną gamę produktów, które z łatwością dopasujemy do naszych wymagań. Przede wszystkim różnią się rozmiarami – nie tylko szerokością, ale i wysokością oraz głębokością. Ponadto mogą być wyposażone w pojedyncze, podwójne, a nawet potrójne drzwiczki – w nowoczesnych modelach posiadają one system cichego domyku, który zapobiega ich głośnemu zatrzaskiwaniu się. Kolejnym udogodnieniem jest również oświetlenie znajdują się na obwodzie lustrzanej powierzchni lub w górnej części mebla, na specjalnej rampie.

Porada eksperta

Szafka z lustrem doskonale sprawdzi się nad umywalką, gdzie zastąpi zwykłe zwierciadło. W takim wypadku warto zdecydować się na model płytki i wyposażony w oświetlenie, co zapewni komfort i swobodę korzystania z bieżącej wody oraz nie będzie wymagało montażu dodatkowych lampek.

łazienkowa szafka lustrzana

Jak wybrać szafkę łazienkową z lustrem?

Szafkę lustrzaną, podobnie jak pozostałe meble łazienkowe, należy dopasować do wielkości dostępnej przestrzeni i miejsca, w którym chcemy ją zamontować. Jeśli ma zawisnąć nad umywalką, kluczowa będzie jej głębokość i dodatkowa funkcja w formie zintegrowanego oświetlenia. Za drzwiczkami takiego modułu zmieścimy codziennie używane drobiazgi, jak np. kosmetyki do makijażu czy szczoteczki do zębów. Jeśli natomiast szukamy mebla, który dostarczy dodatkowe miejsce do przechowywania, sięgnijmy po szafkę większą –wyższą i głębszą. Pamiętajmy, że niektóre z takich modeli można umieści jeden pod drugim, by zyskać wysokie lustro obejmujące całą sylwetkę.

Szafka z lustrem – do jakiej łazienki?

Szafki z lustrem sprawdzą się w każdej łazience. Jeśli nasze pomieszczenie jest małe, jedna dobrze dobrana szafka lustrzana nad umywalką zastąpi nam zarówno tradycyjne lustro, jak i oświetlające je oprawy oraz umieszczoną poniżej półkę. Jednocześnie pozwoli na przechowywanie akcesoriów za zamkniętymi drzwiczkami, ułatwiając zachowanie porządku i pozytywnie wpływając na estetykę łazienki.

szafka z lustrzanym frontem do łazienki

W większej łazience również sprawdzi się szafka z lustrem nad umywalką, ale możemy tutaj pozwolić sobie także na dobór dodatkowego, większego modułu. Taki mebel zawieszony na ścianie – samodzielnie lub w połączeniu z drugą taką samą szafką – dostarczy sporo miejsca, które wykorzystamy do przechowywania, a także optycznie rozjaśni ciemną przestrzeń i powiększy ją. Należy jedynie pamiętać, by to, co będzie się odbijało w lustrzanej tafli, było estetyczne i uporządkowane. Szafki tego typu stanowią dobrą alternatywę dla mebli z tradycyjnymi frontami – warto sięgnąć po nie, gdy chcemy dodać pomieszczeniu nowoczesnego charakteru. Pamiętajmy przy tym, że będą ozdobą wyłącznie wtedy, gdy zwierciadło utrzymywane będzie w czystości.

 

Data publikacji: 30.10.2017