Produkty

Jakie szafki będą niezbędne w łazience?

Jakie szafki będą niezbędne w łazience?

Słupki, półsłupki, komoda czy tradycyjne szafki? Jakie meble wybrać do łazienki, by były funkcjonalne, trwałe i odpowiednio komponowały się z estetyką całości? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jakie szafki przydadzą się w łazience?

Na meble łazienkowe składają się przeróżne szafki, których wybór i ilość możemy dowolnie ustalać według naszych potrzeb i gustów. Warto nasz zakup rozpocząć od szafki z umywalką. Dopiero w drugiej kolejności i zależnie od naszych upodobań zdecydujemy się na:

szafki do lazienki- szafki z szufladami,

- słupki,

- półsłupki,

- półki,

- komody.

Porada eksperta

Przy wyborze mebli zwróćmy uwagę na materiały, z których zostały wykonane. Najlepsze będą te odporne na wilgoć. Dobrze, by cała ich powierzchnia była pokryta lakierem poliuretanowym, a tyły skonstruowane były tak, by nie dotykać ściany, przy której będą ustawione. W ten sposób skraplająca się na ścianie para wodna nie spowoduje powstawania pleśni na tyłach mebli. Ważne też, by wszystkie okucia, zawiasy i uchwyty były zabezpieczone przed rdzewieniem i korozją.

Szafka z umywalką – na co zwrócić uwagę

Coraz rzadziej decydujemy się na wolnostojące umywalki, zwracając się w stronę praktyczniejszych rozwiązań. Szafka z umywalką bez trudu pomieści wszystkie akcesoria, szafka z umywalkaktóre i tak musiałyby znaleźć się w naszej łazience. Dodatkowo będzie stanowić estetyczne wykończenie odpływu. Dla zwolenników czystości i higieny polecane są wersje na nóżkach lub takie, które można bezpośrednio przymocować do ściany. To drugie rozwiązanie jest szczególnie polecane do małych łazienek.

Jeśli zdecydowaliśmy się na umywalkę osadzoną na blacie szafki, możemy wybrać taką, której kielich w całości wystaje lub z kielichem osadzonym na dnie. W obydwu wersjach mamy gwarancję doskonałego podparcia, nie musimy się więc martwić o ciężar czy rozmiar samej misy. Szafka z umywalką może mieć wysuwaną szufladę lub drzwiczki z półkami w środku. W pierwszym przypadku ograniczamy schylanie się i nurkowanie w poszukiwaniu potrzebnych akcesoriów. Więcej o tym, jaką szafkę pod umywalkę wybrać, dowiemy się z poradnika.

Pozostałe meble łazienkowe

szafka wysoca romantic bialaSzafka z umywalką nie jest jedynym meblem, którym możemy zaaranżować wnętrze naszej łazienki. W zależności od stylu, jaki chcemy nadać temu pomieszczeniu, zdecydujemy się na słupki, półsłupki, półki czy komody. Słupki są zwykle bardzo wysokie, wąskie i pojemne, a większość modeli ma w zestawie kosz na pranie. Ponieważ można je ustawić w szczelinie między umywalką a ścianą, są doskonałym rozwiązaniem w małych łazienkach. Dostępne są wersje z drzwiczkami czy przeszkloną witryną. Komody to niskie, stojące meble, które świetnie sprawdzą się w większych łazienkach. Mają zwykle dwoje drzwi, jedną szufladę i obszerny blat. Mogą być osadzone na bogato zdobionych nóżkach lub być wykończone cokołami. Półka łazienkowa to tradycyjne i wciąż modne rozwiązanie dla zwolenników minimalizmu i praktyczności. Taką półkę z łatwością można powiesić w dowolnym miejscu łazienki i równie łatwo zdemontować.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Idealne rozwiązania w tradycyjnym stylu – sprawdź meble łazienkowe Perma

Idealne rozwiązania w tradycyjnym stylu – sprawdź meble łazienkowe Perma
Meble łazienkowe powinny być funkcjonalne i dawać komfort codziennego użytkowania. Tradycyjne kształty, sprawdzone rozwiązania – klasyczne meble...
Czytaj więcej

Meble do łazienki – sprawdź kolekcję mebli GoodHome Avela

Meble do łazienki – sprawdź kolekcję mebli GoodHome Avela
Projektowanie idealnej łazienki bywa żmudnym i wymagającym procesem, gdy chcesz optymalnie wykorzystać każdy metr pomieszczenia. Warto się do niego od...
Czytaj więcej

Nowa łazienka – inspiracje Doroty Szelągowskiej

Nowa łazienka – inspiracje Doroty Szelągowskiej
Dorota Szelągowska, jako specjalistka od pomysłów na pomieszczenia „bez pomysłu”, bierze na tapetę łazienkę Agaty i Kacpra. Para ci...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jakie szafki będą niezbędne w łazience?