Produkty

Wanna do małej łazienki – jaką wybrać?

Wanna do małej łazienki – jaką wybrać?

Każdy z nas marzy o perfekcyjnej łazience – wygodnej, maksymalnie funkcjonalnej i pięknie urządzonej. Jednak często nasze możliwości ogranicza metraż, a wyposażenie musimy dobierać tak, aby dało się urządzić wnętrze w ekonomiczny sposób. W takich pomieszczeniach najczęściej stosowane są kabiny prysznicowe, co jednak zrobić, jeśli nie chcemy rezygnować z posiadania wanny w małej łazience?

wymiary wannyWymiary wanny – co mamy do wyboru?

Standardowa wanna posiada ok. 140 cm długości – z myślą o małych pomieszczeniach powstały jednak również mniejsze modele, krótsze o 20 czy nawet 40 cm. W takich modelach wymarzone długie i odprężające kąpiele mogą jednak nie spełniać naszych oczekiwań, dlatego też warto zastanowić się, czy wannę da się częściowo wbudować w ścianę. Tym sposobem możemy nieco oszukać dostępną w pomieszczeniu przestrzeń, a sobie zapewnić dogodniejsze warunki i więcej miejsca do komfortowej pielęgnacji ciała. Przed wyborem wanny koniecznie zmierzmy zatem ściany, do których ma przylegać wanna i dowiedzmy się, czy mamy możliwość ingerencji w tynki.

Porada eksperta

Dobrym rozwiązaniem do małych łazienek jest także zastosowanie wanny narożnej, szczególnie jeśli wnętrze ma kształt kwadratu. Zaokrąglony brzeg takiej wanny pozwala zaoszczędzić przestrzeń użytkową pomieszczenia, a jednocześnie jej pojemność daje możliwość zażywania przyjemnych kąpieli.

Wanny asymetryczne – większe możliwości planowania przestrzeni

wanna akrylowa asymetrycznaCoraz częściej na rynku można spotkać także asymetryczne wanny o niestandardowych kształtach. Dostępne są modele o zwężającej się szerokości lub z wycięciami, które oferują o wiele więcej miejsca do swobodnego wykonywania ruchów. Wanny asymetryczne rzadko jednak przypadają do gustu osobom marzącym o klasycznym wystroju łazienki – udziwnione kształty pozbawione harmonii najlepiej prezentują się w łazienkach o nowoczesnym, nawet nieco industrialnym zacięciu. Warto też zwrócić uwagę na wyprofilowanie wnętrza wanny – często tracimy sporo przestrzeni kąpielowej przez grube ścianki, dlatego przed zakupem warto sprawdzić jej faktyczną pojemność.

Wanna z funkcją prysznica

Nawet najmniejsza wanna może zyskać maksimum funkcjonalności, jeśli wyposażymy ją w zasłonkę lub parawan prysznicowy. Dzięki temu nie będziemy musieli każdego ranka jej napełniać, lecz otrzymamy również wygodny prysznic. Zwróćmy jednak uwagę, aby dno takiej wanny było płaskie, w przeciwnym wypadku ryzyko poślizgnięcia się będzie o wiele większe. Do takiego zestawu z powodzeniem możemy zainstalować baterie prysznicowe, a nawet deszczownice, dając sobie możliwości relaksu.

wykorzystanie wannyMaksymalne wykorzystanie wanny

Pamiętajmy też, aby samą wannę wykorzystać w najbardziej ekonomiczny sposób. Jej krawędzie mogą nam bowiem posłużyć za półki na kosmetyki, a obudowę możemy przystosować do roli szafki. Świetnie sprawdzi się do przechowywania detergentów czy akcesoriów usprawniających sprzątanie. Jeśli wanna częściowo umieszczona jest we wnęce, pomyślmy także o jej oryginalnym wykończeniu – podświetlenie w tej części ściany pozwoli zyskać zupełnie nowy charakter łazienki oraz wprowadzić do niej przytulny, relaksujący klimat.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak naprawić wannę akrylową?

Jak naprawić wannę akrylową?
Zwolennicy wanien akrylowych nadal stanowią sporą grupę. Dlaczego? Wanny akrylowe dają możliwość odpoczynku w czasie kąpieli, w przeciwieństwie do kab...
Czytaj więcej

Jaką wannę wybrać? Rodzaje wanien

Jaką wannę wybrać? Rodzaje wanien
Wanna wolnostojąca sprawdzi się w dużej łazience, a narożna w średniej wielkości pomieszczeniu. Z kolei ta prostokątna jest najbardziej uniwersalna. A...
Czytaj więcej

Jak odnowić wannę żeliwną?

Jak odnowić wannę żeliwną?
Jeśli posiadasz w domu starą i podniszczoną, żeliwną wannę, a nie masz dostępnych środków lub czasu, żeby wymienić ją na nową, możesz spr&oacut...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Wanna do małej łazienki – jaką wybrać?