Produkty

Wanna do małej łazienki – jaką wybrać?

Wanna do małej łazienki – jaką wybrać?

Każdy z nas marzy o perfekcyjnej łazience – wygodnej, maksymalnie funkcjonalnej i pięknie urządzonej. Jednak często nasze możliwości ogranicza metraż, a wyposażenie musimy dobierać tak, aby dało się urządzić wnętrze w ekonomiczny sposób. W takich pomieszczeniach najczęściej stosowane są kabiny prysznicowe, co jednak zrobić, jeśli nie chcemy rezygnować z posiadania wanny w małej łazience?

wymiary wannyWymiary wanny – co mamy do wyboru?

Standardowa wanna posiada ok. 140 cm długości – z myślą o małych pomieszczeniach powstały jednak również mniejsze modele, krótsze o 20 czy nawet 40 cm. W takich modelach wymarzone długie i odprężające kąpiele mogą jednak nie spełniać naszych oczekiwań, dlatego też warto zastanowić się, czy wannę da się częściowo wbudować w ścianę. Tym sposobem możemy nieco oszukać dostępną w pomieszczeniu przestrzeń, a sobie zapewnić dogodniejsze warunki i więcej miejsca do komfortowej pielęgnacji ciała. Przed wyborem wanny koniecznie zmierzmy zatem ściany, do których ma przylegać wanna i dowiedzmy się, czy mamy możliwość ingerencji w tynki.

Porada eksperta

Dobrym rozwiązaniem do małych łazienek jest także zastosowanie wanny narożnej, szczególnie jeśli wnętrze ma kształt kwadratu. Zaokrąglony brzeg takiej wanny pozwala zaoszczędzić przestrzeń użytkową pomieszczenia, a jednocześnie jej pojemność daje możliwość zażywania przyjemnych kąpieli.

Wanny asymetryczne – większe możliwości planowania przestrzeni

wanna akrylowa asymetrycznaCoraz częściej na rynku można spotkać także asymetryczne wanny o niestandardowych kształtach. Dostępne są modele o zwężającej się szerokości lub z wycięciami, które oferują o wiele więcej miejsca do swobodnego wykonywania ruchów. Wanny asymetryczne rzadko jednak przypadają do gustu osobom marzącym o klasycznym wystroju łazienki – udziwnione kształty pozbawione harmonii najlepiej prezentują się w łazienkach o nowoczesnym, nawet nieco industrialnym zacięciu. Warto też zwrócić uwagę na wyprofilowanie wnętrza wanny – często tracimy sporo przestrzeni kąpielowej przez grube ścianki, dlatego przed zakupem warto sprawdzić jej faktyczną pojemność.

Wanna z funkcją prysznica

Nawet najmniejsza wanna może zyskać maksimum funkcjonalności, jeśli wyposażymy ją w zasłonkę lub parawan prysznicowy. Dzięki temu nie będziemy musieli każdego ranka jej napełniać, lecz otrzymamy również wygodny prysznic. Zwróćmy jednak uwagę, aby dno takiej wanny było płaskie, w przeciwnym wypadku ryzyko poślizgnięcia się będzie o wiele większe. Do takiego zestawu z powodzeniem możemy zainstalować baterie prysznicowe, a nawet deszczownice, dając sobie możliwości relaksu.

wykorzystanie wannyMaksymalne wykorzystanie wanny

Pamiętajmy też, aby samą wannę wykorzystać w najbardziej ekonomiczny sposób. Jej krawędzie mogą nam bowiem posłużyć za półki na kosmetyki, a obudowę możemy przystosować do roli szafki. Świetnie sprawdzi się do przechowywania detergentów czy akcesoriów usprawniających sprzątanie. Jeśli wanna częściowo umieszczona jest we wnęce, pomyślmy także o jej oryginalnym wykończeniu – podświetlenie w tej części ściany pozwoli zyskać zupełnie nowy charakter łazienki oraz wprowadzić do niej przytulny, relaksujący klimat.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak naprawić wannę akrylową?

Jak naprawić wannę akrylową?
Zwolennicy wanien akrylowych nadal stanowią sporą grupę. Dlaczego? Wanny akrylowe dają możliwość odpoczynku w czasie kąpieli, w przeciwieństwie do kab...
Czytaj więcej

Jaką wannę wybrać? Rodzaje wanien

Jaką wannę wybrać? Rodzaje wanien
Wanna wolnostojąca sprawdzi się w dużej łazience, a narożna w średniej wielkości pomieszczeniu. Z kolei ta prostokątna jest najbardziej uniwersalna. A...
Czytaj więcej

Jak odnowić wannę żeliwną?

Jak odnowić wannę żeliwną?
Jeśli posiadasz w domu starą i podniszczoną, żeliwną wannę, a nie masz dostępnych środków lub czasu, żeby wymienić ją na nową, możesz spr&oacut...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Wanna do małej łazienki – jaką wybrać?