Jak zrobić odświeżacz powietrza? Kilka sposobów na ładny zapach w domu

Odświeżacze zapachów przydają się w każdym domu. Nie trzeba jednak wydawać majątku, aby w pomieszczeniach unosiła się przyjemna woń. Oto kilka niedrogich sposobów na wniesienie do mieszkania ożywczych aromatów.

Przejdź do następnych akapitów:

Przyjemny zapach w domu to podstawa
Z czego i jak zrobić odświeżacz powietrza?
Zawieszki zapachowe
Domowe dyfuzory
Domowy odświeżacz powietrza w sprayu

Przyjemny zapach w domu to podstawa

Dom oznacza znacznie więcej niż cztery ściany. Po latach z pamięci przywoływane są wyjątkowe chwile spędzone w rodzinnym gronie. Z rozrzewnieniem wspomina się nie tylko wesołe śmiechy, ale nawet drobne sprzeczki. Szczególnie podczas świąt, kiedy ponad gwarem rozmów unosi się woń świeżej choinki i aromat przyrządzanych potraw.

Czasami pojawia się potrzeba zainwestowania w pochłaniacz zapachów pod postacią okapu kuchennego. To urządzenie można spotkać w kuchni. Włącza się je np. podczas smażenia ryb. Z kolei w szafach z ubraniami niezbędnym akcesorium są zawieszki zapachowe. Równie często wiszą one w samochodach.

Nie trzeba wybierać drogich rozwiązań. Można w prosty sposób samodzielnie wykonać domowy odświeżacz powietrza. To skuteczny sposób na pozbycie się z pomieszczeń niemiłych woni. Pomieszczenia napełniają się przy okazji przyjemnym zapachem, na przykład różanych olejków lub kwiatów lawendy.

Z czego i jak zrobić odświeżacz powietrza?

Sposobów na odświeżenie powietrza w domu jest kilka. Neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów jest bardzo proste, a samodzielnie wykonany pochłaniacz może stanowić także miłą dla oka ozdobę. Jak zrobić odświeżacz powietrza? Wystarczy wziąć kilka powszechnie dostępnych przedmiotów, zestawić je, wybrać nutę zapachową i gotowe.

Zawieszki zapachowe

Zawieszki zapachowe to akcesorium niemal stworzone do powieszenia w szafie. Chcesz, aby Twoje pranie zawsze pięknie pachniało? Nic prostszego. Wystarczy znaleźć wśród szpargałów ładną saszetkę lub woreczek, a do środka włożyć np. zasuszone płatki kwiatów czy trochę soli do kąpieli. Świetnie nadaje się do tego lawenda, róża, goździki lub maciejka.

zawieszki zapachowe

Alternatywnym sposobem na świeży zapach w szafie są zawieszki zapachowe w postaci torebek po herbacie, zroszonych kilkoma kroplami olejku zapachowego. Nasiąknięty materiał wyzwoli przyjemne, ziołowe nuty. Do woreczka można włożyć także pęk igieł sosny i kilka szyszek. Wówczas szafa przesiąknie zapachem lasu.

Domowe dyfuzory

Określenie „dyfuzor” brzmi nieco poważnie. To jednak nic innego jak zapachowe patyczki. Nie tylko roznoszą przyjemny aromat, ale stanowią także nieszablonowy element dekoracyjny. Aby wykonać taki pochłaniacz zapachów, trzeba znaleźć mały wazonik lub słoiczek  i po prostu włożyć do niego nasączone patyczki.

Jak zrobić odświeżacz powietrza

Domowy odświeżacz powietrza w sprayu

Ten odświeżacz pozwala w równie szybki i prosty sposób napełnić mieszkanie ożywczą nutą zapachową. Półki w drogeriach aż uginają się od ilości asortymentu tego typu, ale warto samodzielnie wykonać niepowtarzalny domowy odświeżacz powietrza w sprayu. Czego będziesz potrzebować?

Niczego, co znacząco obciąży Twój domowy budżet. Mała buteleczka olejku zapachowego posłuży bardzo długo, a na pół litra wody wystarczy parę kropel. Jaki wybrać zapach? To już zależy od  Twoich preferencji. Do tego dodaj trochę sody oczyszczonej. Wybierz ładną, kolorową butelkę i Twój odświeżacz jest gotowy.

Podsumowanie

Jak widać, wykonanie domowego odświeżacza nie zajmuje dużo czasu. Za to znakomicie neutralizuje wszelkie nieprzyjemne zapachy. Warto w różnych pomieszczeniach wypróbować wszystkie podane sposoby. Koło toaletki świetnie sprawdzi się dyfuzor, w szafie zawieszki zapachowe, a w łazience odświeżacz w sprayu.

Jeśli temat zapachów szczególnie Cię zainteresował, poznaj domowe sposoby na stworzenie własnej świeczki zapachowej. To także świetny sposób na wypełnienie pomieszczenia wyjątkowym aromatem. Można ją postawić w pokoju dziennym lub sypialni, aby stworzyć naprawdę ciepły klimat.

Data publikacji: 21.03.2019