Produkty

Drewniane zabawki, jako inspiracja do twórczej zabawy z dzieckiem

Drewniane zabawki, jako inspiracja do twórczej zabawy z dzieckiem

Wspólna zabawa rodzica z dzieckiem to bardzo ważny etap dla prawidłowego rozwoju podopiecznego. W zabawie powinny się pojawić elementy nauki, przyjemności oraz poznania. Każde z tych działań wprowadza dziecko do nowego świata i zachęca do wykonywania samodzielnych prób jego poznania. Dlaczego warto i jak wykorzystać drewniane zabawki w tak rozumianej zabawie?

drewniane zabawkiDobra zabawa rozwija, uczy i bawi. Skłania również do refleksji oraz pozwala nawiązać dziecku silną więź z rodzicem. Jak za pomocą drewnianych zabawek można ciekawie spędzić czas i jednocześnie zachęcić malucha do kreatywnego myślenia? Oto nasze propozycje.

1. Pomaluj klocki na dowolny kolor

Najprostsze drewniane układanki są wykonane z elementów utrzymanych w naturalnym kolorze. Dzięki temu konstrukcję można pomalować na takie kolory, które wybierze dziecko. W ten sposób, samochód, kolejka czy domek, będą utrzymane w takiej tonacji, która jest mu bliska.

Tak przygotowana zabawka będzie również chętniej wykorzystywanym akcentem zabaw. Dziecko będzie po nie sięgało, jak po przedmiot, z którym się utożsamia i który lubi. Nada mu własny styl, a być może także imię.

Do malowania drewnianych klocków użyjmy standardowych farb plakatowych lub produktu do profesjonalnego malowania na drewnie. Przygotujmy taki zestaw barw, aby dziecko miało naprawdę duże pole do manewru.

2. Oklejmy elementy kolorowym papierem

Jest to druga z metod, pozwalająca na spersonalizowanie dziecięcych zabawek. Oklejanie rozwija zdolności manualne upociąg drewniany dziecka. Usprawnia operowanie nożyczkami oraz klejem. Oklejanie daje także znacznie większe możliwości w zakresie nadawania zabawkom spersonalizowanych cech. Przede wszystkim dlatego, że na papierze dziecko będzie mogło pisać, rysować, domalowywać ciekawe kształty oraz obrazy.

3. Dopasowujemy do swojej wyobraźni.

Drewniane zabawki, jak już wspomnieliśmy wcześniej, można odmalowywać oraz ubarwiać kolorowym papierem. Drewno, które w dziecięcej wyobraźni może być pojazdem, postacią lub innym elementem, może jednak także zmieniać zupełnie swój charakter. Ze względu na to, warto pamiętać, że do poszczególnych konstrukcji warto dodać pewien oryginalny akcent w postaci dołączonych elementów. Można przymocować fragmenty wykonane z materiału, które w połączeniu z surowym drewnem, sprawią, że zabawka będzie przyjemniejsza w odbiorze.

 

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Witamy nowego członka rodziny – jak przygotować taras i ogród na dziecko

Witamy nowego członka rodziny – jak przygotować taras i ogród na dziecko
Kiedy nasza rodzina się powiększa, zmienia się również nasze otoczenie. Niektóre części domu musimy przeorganizować, wyremontować, a w p...
Czytaj więcej

Przechowywanie w pokoju dziecięcym – praktyczne wskazówki

Przechowywanie w pokoju dziecięcym – praktyczne wskazówki
Pokój dziecięcy pełen jest różnorodnych przedmiotów – ubrań, pluszaków, klocków, książek, zeszytów czy kredek. Jak sprawić, by każdy z nich miał swoje...
Czytaj więcej

10 sposobów na przechowywanie zabawek

10 sposobów na przechowywanie zabawek
Pokoje dziecięce to miejsca pełne zabawek, których nieustannie przybywa. Nasze szafki i komody szybko się zapełniają, zatem pojawia się problem z ich ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Drewniane zabawki, jako inspiracja do twórczej zabawy z dzieckiem