Produkty

Jak urządzić pokój dziecka - oryginalny pokój kosmonauty w kilku krokach

Jak urządzić pokój dziecka - oryginalny pokój kosmonauty w kilku krokach

Pokój dziecka to jedno z najczęściej przekształcanych pomieszczeń w całym domu. Dzieci rosną bardzo szybko. W mgnieniu oka zmieniają się ich potrzeby i zainteresowania. Wraz z dojrzewaniem wystrój pokoju, który jeszcze kilka lat temu był spełnieniem marzeń, staje się nieatrakcyjny dla małego domownika. Masz pod dachem fana kosmosu? Stwórz mu oryginalne i ponadczasowe wnętrze z widokiem na Wszechświat. Podpowiadamy jak urządzić pokój dziecka w niebanalny sposób.

Przejdź do następnych akapitów:

Pokój młodzieżowy nie musi być nudny

Jako rodzic pewnie zastanawiasz się jak raz a dobrze stworzyć atrakcyjną, praktyczną i ponadczasową przestrzeń dla swojej pociechy. Tak, by pokój dziecka mógł rosnąć razem z nim. Te trzy cechy da się połączyć. Szczególnie, jeśli dobrze zaaranżujesz dekorację i kolor na ścianach. Co ważne, uniwersalna przestrzeń nie musi być nudna, a powierzchnie jednolite.

Szukasz inspiracji do pokoju chłopięcego? Pomysłów i rozwiązań jest wiele. Pamiętaj, że kolory ścian w pokoju chłopca uzależnione są od jego wieku. Nastolatek nie będzie zadowolony z pastelowych barw, przypominających mu dzieciństwo. Jak więc stworzyć ponadczasowy pokój młodzieżowy? Postaw na aranżacje idealnie niezależnie od wieku. Dla przykładu: fanowi piłki nożnej wyczaruj boisko, a entuzjaście sportów zimowych górski krajobraz. Sprawdź też nasz pomysł jak urządzić pokój młodzieżowy dla miłośnika galaktyki.

jak urządzić pokój dziecka

Krok pierwszy: Jakie kolory farb będą Ci potrzebne?

Wnętrze ze snów młodego kosmonauty stworzysz poprzez namalowanie Drogi Mlecznej na jednej ze ścian pomieszczenia. Mimo, że może to brzmieć jak trudne i długotrwałe wyzwanie, to efekt jest łatwy do uzyskania. Stworzysz w kilka minut, bez większych trudności. Zaczynamy?

jak urządzić pokój młodzieżowy - akcesoria

Do pomalowania ścian w pokoju dziecka użyj farby lateksowej. To produkt, który idealnie nadaje się do tej przestrzeni. Największym atutem emulsji lateksowej jest jej odporność na zmywanie i szorowanie. Dzięki tej właściwości z łatwością i bez obawy o utratę koloru, usuniesz ze ścian zarówno plamy z jedzenia, jak i ślady po kredkach.

By zrealizować oryginalny pomysł na pokój dziecka, odwzorowujący kosmos, potrzebujesz pięć kolorów farby:

Krok drugi: Przygotowanie do malowania - potrzebne narzędzia

Po wyborze farb pora skompletować przydatne narzędzia. Potrzebujesz przede wszystkim kuwety malarskiej i przyborów do malowania. Jakich? Farbę lateksową najlepiej nakładać wałkiem z naturalnego runa o długości (runa) 10-18 mm. Jeśli chcesz ułatwić sobie pracę, zaopatrz się w wałek z kijem teleskopowym. Do uzyskania efektu galaktyki potrzebujesz dodatkowo dwóch pędzli.

Ponadto przygotuj sobie jeszcze: plastikowe wiaderko do rozcieńczenia farby, miarkę na wodę, patyczki higieniczne oraz niewielki kawałek tektury (około ośmiocentymetrowy).

Krok trzeci: malowanie ściany na czarno

Zapoznaj się z zaleceniami producenta odnośnie warunków malowania i chwytaj za wałek. Pracę nad pokojem rozpocznij od nałożenia na ścianę ciemnej farby (Dulux Nocna Wyprawa). Nabieraj na wałek obfite i porównywalne ilości produktu. Emalię rozprowadzaj dokładnie, aż do uzyskania równomiernej warstwy. Na ścianę połóż dwie warstwy farby, w odstępie od 2 do 4 godzin.

Krok czwarty: Przygotowanie farb do wykonania dekoracji

Największy efekt na ścianie w pokoju młodego kosmonauty robią malutkie kropeczki farby, imitujące Drogę Mleczną i odległe galaktyki. Stwórz je z kolorów: Dulux Niezłomny Fiolet, Dulux Mgła Absolutna i Dulux Turkusowy Archipelag. Bądź spokojny - nie musisz malować na ścianie małych punkcików. Wystarczy odpowiednio rozpryskać farbę.

W celu lepszego nanoszenia produktu rozcieńcz go. Przelej trochę farby do plastikowego wiaderka i dolej niewielką ilością wody (dotyczy to każdego z kolorów). Pamiętaj, by dokładnie wymieszać produkt.

kolory ścian w pokoju chłopca

Krok piąty: gwieździsta dekoracja

Po przygotowaniu farb przyszedł czas na stworzenie gwieździstej dekoracji. Pryskanie kolorami na ścianę, rozpocznij po całkowitym wyschnięciu obu warstw ciemnej farby. Nabierz na jeden z pędzli nieco rozcieńczonej farby Dulux Turkusowy Archipelag i stukając nim o drugi pędzel, rozchlap produkt na ścianie, tworząc mgławicę z „gwiazd”. Czynność powtórz z pozostałymi kolorami. Farbę rozpryskuj tak, by miejscami barwy nachodziły na siebie. Chlap aż do momentu uzyskania satysfakcjonującej Cię Drogi Mlecznej.

Na koniec namaluj na ścianie kilka większych gwiazd. W tym celu zamocz końcówkę patyczka higienicznego w farbie Dulux Nieskazitelna Biel i odciśnij go w kilku miejscach. Weź do ręki kawałek tektury, nanieś na niego farbę i dodaj gwiazdom dowolną ilość promieni.

 

Data publikacji: 20.02.2019
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Naklejki do pokoju dziecięcego – inspiracje do pokoju niemowlaka i dzieci w różnym wieku

Naklejki do pokoju dziecięcego – inspiracje do pokoju niemowlaka i dzieci w różnym wieku
Nie wiesz jak urozmaicić pokój Twojej pociechy? Naklejki do pokoju dziecięcego są świetnym pomysłem. Pomogą one ożywić przestrzeń, a gdy zainte...
Czytaj więcej

Jak zrobić własnoręcznie prezent dla miłośnika kreskówek?

Jak zrobić własnoręcznie prezent dla miłośnika kreskówek?
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to idealna okazja do tego, by własnoręcznie wykonać prezenty dla najbliższych. Wcześniej nie miałaś okazji do ...
Czytaj więcej

Wiejskie motywy w nowoczesnym wystroju wnętrz

Wiejskie motywy w nowoczesnym wystroju wnętrz
Nowoczesne wnętrza kojarzą się nam najczęściej z minimalizmem i raczej futurystycznymi dodatkami niż rustykalnymi. Jednak wiejskie motywy (jak i równi...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Jak urządzić pokój dziecka - oryginalny pokój kosmonauty w kilku krokach