Strona główna

Strzałka w prawo

Drewno i płyty

Strzałka w prawo

Płyty lakierowane

Strzałka w prawo

Płyty lakierowane

Płyty lakierowane to produkt pozwalający także wykończyć eleganckie wnętrze. Lakierowane błyszczące fronty i blaty pomagają optycznie powiększyć przestrzeń. Dodadzą też atrakcyjności prostym formom i czystym, jednolitym kolorom.

Filtry

Płyty lakierowane

Płyty lakierowane to produkt pozwalający także wykończyć eleganckie wnętrze. Lakierowane błyszczące fronty i blaty pomagają optycznie powiększyć przestrzeń. Dodadzą też atrakcyjności prostym formom i czystym, jednolitym kolorom.

1 produkt

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Drewno i płyty

Wyświetlanie 1 z 1 produktów

Funkcjonalne płyty lakierowane – wiele opcji do wyboru

Płyty drewnopochodne stanowią wdzięczny materiał o licznych zastosowaniach. Płyty określane tym mianem dzielą się na kilka rodzajów. Wyróżnia się płyty paździerzowe, sklejki, płyty wiórowe, płyty OSB i płyty pilśniowe. W Castoramie znajdziesz szeroki wybór tego typu produktów, w tym również płyty drewnopochodne lakierowane. Wśród dostępnych produktów są zarówno płyty typu HDF, jak i MDF lakierowany. Wytrzymałe i stosunkowo łatwe w obróbce płyty będą przydatne w różnego rodzaju pracach konstrukcyjnych.

Płyty drewnopochodne są dostępne w wielu wersjach – poza modelami w stanie surowym warto zwrócić uwagę na produkty uszlachetnione dodatkową warstwą. Sposób wykończenia powierzchni płyty przekłada się na jej funkcjonalność i wytrzymałość. Płyty wykończone lakierem są nie tylko bardziej estetyczne, ale i trwalsze od wariantu surowego. Lakier tworzy na powierzchni płyty warstwę ochronną. To przekłada się na łatwość czyszczenia płyty. Co więcej, płyty lakierowane nie wymagają dodatkowych zabiegów.

W prezentowanej kategorii znajdziesz płyty lakierowane dostępne w różnych kolorach. Dzięki temu możesz zdecydować się na model, który najlepiej skomponuje się z aranżacją Twojego pomieszczenia. Płyty lakierowane przeważnie wykończone są na wysoki połysk. Dzięki temu dobrze prezentują się we wnętrzach utrzymanych w nowoczesnej stylistyce.

Płyty lakierowane to produkt pozwalający także wykończyć eleganckie wnętrze. Lakierowane błyszczące fronty i blaty pomagają optycznie powiększyć przestrzeń. Dodadzą też atrakcyjności prostym formom i czystym, jednolitym kolorom. Przykładowo MDF lakierowany biały to wariant, który sprawdzi się w mniejszym wnętrzu. W większym pomieszczeniu pomoże za to stworzyć wrażenie chłodu i czystości.

Oprócz płyt z wysokim połyskiem możesz też wybrać matową płytę MDF. Lakierowany mat dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach utrzymanych w stonowanej kolorystyce. Będzie też odpowiedni do wnętrz minimalistycznych oraz w stylu skandynawskim.

Płyta meblowa lakierowana to jednak nie jedyna opcja. Płyty drewnopochodne wykańcza się na kilka sposobów – lakier jest tylko jednym z nich. Oprócz lakieru płyty pokrywa się laminatem. Na rynku dostępne są również warianty z okleiną.

Wybór płyt lakierowanych

Płyty lakierowane mogą mieć różną bazę. Najczęściej lakieruje się płyty wiórowe i płyty pilśniowe. Te pierwsze są zdecydowanie bardziej ekonomiczną opcją. Niższa cena idzie jednak w parze z gorszą jakością produktu. Płyty pilśniowe są droższe od płyt wiórowych, ale i trwalsze.

Płyta MDF lakierowana to rodzaj płyty wykonanej ze sprasowanych włókien drzewnych o średniej gęstości, a następnie pokrytej lakierem. Taka płyta charakteryzuje się dobrą odpornością na obciążenia. Jest też dość wytrzymała. Płyta MDF to typ półtwardy. Najczęściej znajduje ona zastosowanie przy produkcji mebli. Można z niej stworzyć blaty lub fronty.

Wśród płyt lakierowanych można także spotkać się z płytami HDF. Płyta HDF lakierowana to produkt, który cechuje się dużą twardością. Tego rodzaju płyty produkuje się ze sprasowanych włókien drzewnych o dużej gęstości. Zarówno płyty MDF, jak i HDF to płyty pilśniowe.

Płyty lakierowane i ich zalety

Płyty drewnopochodne lakierowane to elementy gotowe do użytku. W przeciwieństwie do płyt surowych nie musisz ich samodzielnie impregnować ani wykańczać. Dzięki temu oszczędzasz czas i masz pewność, że wykonana z płyt konstrukcja będzie prezentowała się naprawdę estetycznie. Powłoka wykończeniowa w postaci lakieru chroni drewnopochodny materiał przed uszkodzeniami czy działaniem wody. Dzięki temu nienaganny wygląd produktu będzie cieszył Twoje oczy przez dłuższy czas – szczególnie dlatego, że gładką powierzchnię płyty lakierowanej łatwo utrzymać w czystości.

W razie potrzeby płytę z łatwością także przytniesz, ponieważ jej obróbka jest wyjątkowo prosta. Możliwość łatwego dopasowania płyty do konkretnych wymiarów sprawia, że jest ona szeroko stosowanym materiałem w meblarstwie. Płyta MDF lakierowana na wymiar cieszy się też dużą popularnością wśród klientów indywidualnych. Zależnie od posiadanych umiejętności płytę można przyciąć samodzielnie lub zlecić to fachowcom. Płyta lakierowana na wymiar daje wiele możliwości konstrukcyjnych. Rozwiązanie sprawdzi się w sytuacji, gdy potrzebne są meble o niestandardowych wymiarach. Płyty możesz wykorzystać do zbudowania własnego stołu, biurka, stolika do kawy, szafki oraz innych samodzielnie zaprojektowanych mebli i przedmiotów użytkowych. Płyty przydadzą się też, jeśli myślisz o wymianie frontów lub blatów.

Płyty lakierowane to również produkty, które przydadzą się podczas prac wykończeniowych – szczególnie dobrze zaprezentują się jako okładzina ścienna. Płyta lakierowana na ścianę pozwoli Ci stworzyć nietuzinkowe wnętrze. Taką płytę można wykorzystać w roli oryginalnych dekoracji, które uzupełnią wystrój pomieszczenia i podkreślą jego charakter. Położone na większej powierzchni płyty nadadzą ton całemu wnętrzu.

Sprawdź naszą ofertę i znajdź płytę lakierowaną odpowiadającą Twoim upodobaniom i potrzebom.