Nie przegap! LOTERIA URODZINOWA do 16.04! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Drewno i płyty

Strzałka w prawo

Sklejki

Strzałka w prawo

Sklejki

Sklejki mogą mieć bardzo różne właściwości, dzięki czemu bez problemu dobierzesz materiał idealny do zaplanowanych prac. Wykonywane są w tej samej technologii, ale różnią się materiałem, z którego powstają.

Filtry

Sklejki

Sklejki mogą mieć bardzo różne właściwości, dzięki czemu bez problemu dobierzesz materiał idealny do zaplanowanych prac. Wykonywane są w tej samej technologii, ale różnią się materiałem, z którego powstają.

14 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Drewno i płyty

Wyświetlanie 14 z 14 produktów

Sklejka o uniwersalnym przeznaczeniu

Szukasz materiału budowlanego, który wykorzystasz w czasie wykonywania różnych prac? Możesz zastosować sklejkę. Dzięki swojej wytrzymałości i uniwersalności materiał pozwoli Ci na zrealizowanie wielu projektów remontowo-budowlanych. Umożliwi także wykonanie mebli czy zabawek według własnego projektu.

Czym jest ten uniwersalny materiał? Sklejka to warstwowa płyta, która powstaje w wyniku sklejenia kilku cienkich warstw drewna. Ich liczba jest zazwyczaj nieparzysta, a cechy sklejki zależą od metody klejenia oraz wykorzystanego kleju. Materiał ten można stosunkowo łatwo modelować na gorąco, dlatego często służy do produkcji mebli. Na tym jednak nie kończy się jej przeznaczenie. Wykorzystasz ją niemal do wszystkiego.

W sprzedaży dostępna jest między innymi sklejka szalunkowa. To materiał stosowany do produkcji szalunków oraz elementów prefabrykowanych. Sklejki szalunkowe to tylko część propozycji dostępnych w tej kategorii. W naszym asortymencie znajdziesz różne rodzaje tego uniwersalnego produktu. Oferujemy sklejki liściaste i antypoślizgowe. Duży wybór rodzajów oraz rozmiarów sprawia, że z łatwością znajdziesz potrzebny Ci materiał.

Różne rodzaje sklejki to inne właściwości materiału

Sklejki mogą mieć bardzo różne właściwości, dzięki czemu bez problemu dobierzesz materiał idealny do zaplanowanych prac. Wykonywane są w tej samej technologii, ale różnią się materiałem, z którego powstają.

Na tej podstawie sklejki dzielą się na liściaste, iglaste i z drewna tropikalnego. Płyta sklejka zyskuje także inne właściwości w zależności od zastosowanego kleju. W ten sposób powstaje sklejka wodoodporna. Można spotkać się także z materiałem przygotowanym specjalnie na budowę. Sklejka szalunkowa jest właśnie takim przykładem.

Sklejka liściasta o różnych parametrach

W naszej ofercie z łatwością znajdziesz sklejkę liściastą odpowiednio dopasowaną do Twoich potrzeb. Oferujemy materiały o różnych wymiarach – odbiegają od siebie przede wszystkim grubością, co przekłada się także na ich ciężar. Wszystkie sklejki liściaste, które znajdziesz w naszych sklepach, należą do klasy II oraz III i znajdą zastosowanie w szeroko pojętych pracach budowlanych, remontowych, a także w czasie majsterkowania.

Sklejka liściasta na budowie

Sklejki szalunkowe charakteryzują się dużą odpornością, dlatego bez obaw można je wykorzystać podczas budowy własnych obiektów i remontu mieszkania. Sklejka liściasta nadaje się na przykład do przygotowywania szalunków oraz rusztowań. Materiał posłuży też do wzniesienia ścianek działowych albo konstrukcji sufitu. Sklejkę szalunkową można również wykorzystać do produkcji prefabrykatów.

Sklejka może być też zastosowana jako elementy podłogi. Stworzysz z niej podłoże dla innych materiałów wykończeniowych. Płyta sklejka skutecznie zastąpi wylewkę. W stanie surowym może również stać się parkietem o niepowtarzalnym wzorze. W halach przemysłowych natomiast będzie dobrą alternatywą dla droższych i bardziej czasochłonnych rozwiązań konstrukcyjnych.

Sięgnij po sklejkę szalunkową również wtedy, gdy potrzebujesz materiału odpornego na wilgoć. Dzięki pokryciu płyty folią fenolową sklejka szalunkowa zyskuje gładką powierzchnię. Tym samym betonowe odlewy łatwiej jest wyciągnąć z formy. Dodatkowe zabezpieczenie przyda się także podczas zacinającego deszczu. Ochroni ono powierzchnię płyty przed zamoczeniem.

Sklejka w czasie remontu

Sklejka szalunkowa to materiał, który sprawdzi się podczas prac budowlanych. Płyty powstałe z cienkich, sklejonych warstw drewna znajdą też zastosowanie podczas prac wykończeniowych. Po sklejkę liściastą możesz sięgnąć podczas tworzenia podłóg lub okładzin ściennych.

Sklejka liściasta może być też wykorzystana na zewnątrz, gdzie posłuży Ci na przykład w roli tarasowej podłogi lub na elewacji. W takiej sytuacji sięgnij po sklejkę antypoślizgową. Jej powierzchnia pokryta jest folią fenolową z odciśniętym wzorem siatki. Dzięki temu zachowasz lepszą przyczepność nawet na mokrym podłożu.

Zbuduj meble i zabawki ze sklejki

Wiele zastosowań mają nie tylko sklejki szalunkowe, lecz także zwykłe formatki. Sklejka liściasta przyda Ci się, jeśli zajmujesz się majsterkowaniem. Ten funkcjonalny materiał pomoże Ci w realizacji projektu własnej szafki, szafy czy komody – wykonasz z niego na przykład tylne ścianki, elementy szuflad, fronty czy drzwiczki meblowe.

Ze sklejki przygotujesz nie tylko meble do pokoju dziecięcego czy sypialni, lecz także do biura lub gabinetu. Materiał sprawdzi się również do wykonania osłony na stary grzejnik, który nie jest zbyt estetycznym elementem aranżacji, a jego wymiana z jakiegoś powodu nie jest możliwa.

Sklejka posłuży Ci również do przygotowania modnych i funkcjonalnych skrzyń, które staną się elementami wyposażenia pokoju dziecięcego, spiżarni, garażu lub warsztatu. Ten materiał może stać się także budulcem różnych elementów placów zabaw, podestów, tablic informacyjnych czy domowych dekoracji.

Ze sklejek powstają także ciekawe zabawki, instrumenty muzyczne, dekoracje, a nawet ekwipunek sportowy. Produkt wykorzystasz również do stworzenia tablicy manipulacyjnej – przyczepisz do niej różnorodne przedmioty codziennego użytku, które dziecko będzie poznawać w trakcie zabawy.

Produktem, który doskonale sprawdzi się w tego typu pracy, jest sklejka brzozowa. To tani oraz solidny wybór. Ten rodzaj sklejki szczególnie przypadnie do gustu osobom, którym zależy na trwałości. Sklejka brzozowa jest łatwa w obróbce, dzięki czemu będziesz w stanie wykonać niemalże każdy projekt. W związku z tym doskonale sprawdzi się do produkcji mebli, instrumentów czy zabawek. Warto również rozważyć zakup sklejki topolowej. Doskonale sprawdzi się do produkcji drobnych gadżetów ozdobnych.

Sklejka drewniana brzozowa jest również wykorzystywana w modelarstwie oraz decoupage. Bardzo często jest także stosowana w produkcji modeli do składania np. czołgów. Ta cienka sklejka charakteryzuje się elastycznością, jednak po unieruchomieniu staje się niezwykle sztywna. Materiał zachowuje swoje właściwości przez wiele lat. W związku z tym jest także równie często wykorzystywana do produkcji wizytówek, dyplomów okolicznościowych czy pudełek.

Sklejka czy płyta wiórowa – nie musisz już dłużej wybierać!

Sklejka OSB jest ciekawą alternatywą dla płyt surowych. Podobnie jak one powstaje w wyniku sprasowania wiórów drzewnych, które są wyraźnie ukierunkowane. To sprawia, że wytrzymałość sklejki jest większa wzdłuż dłuższej osi. Sklejka wiórowa natomiast ma tę samą wytrzymałość na całej swojej powierzchni, ponieważ wióry są ułożone w sposób losowy. Z tak powstałych płyt tworzy się sklejkę o minimum trzech warstwach.

Do czego można ją wykorzystać? Wszystko zależy od spoiwa i ewentualnego pokrycia płyty. Od innych sklejek wyróżnia je z pewnością większa wytrzymałość. Wybierz sklejkę pokrytą odpowiednią powłoką, a stanie się płytą szalunkową. Poszukaj modelu, w którym zastosowano klej odporny na wodę i wilgoć.