Nie przegap! LOTERIA URODZINOWA do 16.04! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Hydraulika

Strzałka w prawo

Zestawy naprawcze

Strzałka w prawo

Zestawy naprawcze

Zestawy naprawcze to niezbędny element wyposażenia dla każdego, kto zajmuje się hydrauliką. Pozwalają one na szybką i efektywną naprawę uszkodzonych elementów instalacji hydraulicznej.

Filtry

Zestawy naprawcze

Zestawy naprawcze to niezbędny element wyposażenia dla każdego, kto zajmuje się hydrauliką. Pozwalają one na szybką i efektywną naprawę uszkodzonych elementów instalacji hydraulicznej.

6 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Materiały eksploatacyjne i montażowe

Wyświetlanie 6 z 6 produktów

Zestaw naprawczy do rur – charakterystyka

Drobna usterka w instalacji wodnej wcale nie musi równać się konieczności wzywania fachowca. Równie dobrze poradzisz sobie z tym samodzielnie, sięgając po odpowiedni zestaw naprawczy do rur. Gwarantuje on możliwość szybkiego poradzenia sobie z podstawowym usterkami, które zdarzają się w przypadku wszystkich instalacji wodnych w domu czy mieszkaniu.

Chcesz wymienić uszkodzony syfon? A może zauważyłeś, że spłuczka w toalecie przecieka i chciałbyś ją naprawić? Wykonanie tych czynności nie zajmie Ci wiele czasu, jeśli sięgniesz po gotowe zestawy naprawcze – zamiast samodzielnie szukać potrzebnych uszczelek i narzędzi na sklepowych półkach.

Zestawy przygotowane zostały z myślą nie tylko o różnych usterkach, ale również rozmaitych materiałach, które mają być w ten sposób naprawione. Dzięki temu znajdzie się wśród nich na przykład obejma naprawcza, ale również zestawy do uszczelniania instalacji w punktach łączenia rur czy zaworów. Do różnych elementów – na przykład syfonów – dostosowane są komplety zawierające poszczególne, istotne części, których wymiana jest zwykle konieczna przy stwierdzeniu usterki.

Korzyści ze stosowania zestawów naprawczych

Przede wszystkim większość podstawowych usterek nie jest na tyle poważnych, aby konieczne było korzystanie z usług specjalisty. Wybór takiego rozwiązania pociągnąłby za sobą nie tylko długi czas oczekiwania na pojawienie się fachowca, ale również uniemożliwienie z korzystania z instalacji. Nie bez znaczenia jest też koszt takiej usługi. Zestaw naprawczy do rur pozwala samodzielnie poradzić sobie w krótkim czasie z naprawą niewielkiej awarii. To również rozwiązanie zdecydowanie tańsze.

Zestaw naprawczy do rur PCV albo wykonanych z innych materiałów zazwyczaj nie jest zbyt kosztowny, w odróżnieniu od elementów, które wymagają wymiany, na przykład baterii czy syfonów. Wiele z nich możesz spróbować wcześniej naprawić niedużym kosztem, zamiast od razu decydować się na wymianę. Opaski naprawcze do rur czy zestawy uszczelek łatwo jest dobrać do gotowych elementów, które masz na wyposażeniu swojego domu – ich wymiary zazwyczaj są ustandaryzowane, co ułatwia wymianę i naprawę.

Zestaw naprawczy do rur stalowych zazwyczaj obejmuje specjalne opaski, które nie tylko pozwalają na przykład zabezpieczyć miejsce łączenia rur w instalacji, ale również zaplombować miejsce wycieku. Wewnątrz stalowej obejmy znajduje się w takim przypadku gumowa czy piankowa warstwa, której zadaniem jest całkowite uszczelnienie przestrzeni i uchronienie instalacji przed przeciekaniem. Wszystkie urządzenia niezbędne do wykonania naprawy znajdziesz w gotowym komplecie.

Jak wybrać zestaw uszczelniający?

Przeciekająca instalacja wodna to problem, z którego rozwiązaniem poradzisz sobie samodzielnie. Wystarczy zastosować na uszkodzonym miejscu pakuły lniane lub konopne. Ich aplikacja jest prosta – po prostu nawijasz nić wokół przeciekającego połączenia w taki sposób, by je uszczelnić. Lniane lub konopne włókna mają jednak tendencję do gnicia po pewnym czasie. Aby temu zapobiec, powinno się stosować je razem ze specjalną pastą uszczelniającą. Taki zestaw uszczelniający trzymaj w suchym miejscu, aby móc wykorzystać go w dowolnej chwili, gdy zajdzie taka potrzeba.

Zastanawiasz się nad tym, czy pęknięta lub przerdzewiała rur musi się od razu równać wymianie całej instalacji? Odpowiedź brzmi: nie. Z pomocą przyjdzie Ci obejma naprawcza do rur, która zakryje uszkodzone miejsce i pozwoli Ci dalej eksploatować instalację wodną bez przeszkód i obaw o dalsze przecieki. Jej montaż polega na nałożeniu dwóch elementów na pęknięcie i zaciśnięcie ich w taki sposób, by stworzyły równą powierzchnię z rurą. Decydując się na zastosowanie obejmy naprawczej, oszczędzisz zarówno tylko pieniądze, jak i cenny czas!

Podstawowy zestaw naprawczy do rur nabądź z wyprzedzeniem, sprawdzając tylko, która wersja sprawdzi się w Twoim domu. Dzięki temu nawet w święta lub w nocy, kiedy sklepy specjalistyczne są już nieczynne, będziesz mógł poczynić wszystkie niezbędne naprawy i przywrócić działanie instalacji wodnej. Pamiętaj, aby do instalacji przewodzących wodę pitną dobrać elementy z atestem PZH.