Nie przegap! LOTERIA URODZINOWA do 16.04! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych z ościeżnicą?

Drzwi zewnętrzne są niezbędnym elementem każdego budynku. Dotyczy to zarówno obiektów jednorodzinnych, jak i zabudowy wielorodzinnej. Aby móc w pełni korzystać z tych obiektów konieczne jest zamontowania w nich drzwi zewnętrznych. Zastanawiasz się, ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych z ościeżnicą? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta. Zależy od naprawdę wielu różnych czynników.

Ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych z ościeżnicą?

Przejdź do następnych akapitów:

 1. Dlaczego warto zapłacić za profesjonalny montaż?
 2. Montaż drzwi zewnętrznych – cena zależy od kilku kwestii
 3. Montaż lub wymiana drzwi zewnętrznych – cena będzie bardzo różna
 4. Montaż drzwi wejściowych – cena
 5. Koszt montażu drzwi zewnętrznych w zależności od województwa
 6. Proces montażu drzwi zewnętrznych, czyli za co tak naprawdę płacisz?

Dlaczego warto zapłacić za profesjonalny montaż?

Budowa lub generalny remont domu to nierzadko bardzo duży wydatek. Dlatego też coraz więcej osób, czy to deweloperów, czy innych inwestorów budowlanych, stara się oszczędzić na czym tylko może. Nie inaczej sprawa wygląda z montażem drzwi. Pozornie jest to właśnie ten etap prac, na którym najłatwiej ciąć koszty. Wystarczy, że samodzielnie się go wykona. Jednak ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych z ościeżnicą?

Samodzielny montaż drzwi zewnętrznych może wydawać się zadaniem nie takim trudnym. Wystarczy otwór drzwiowy, pianka montażowa lub cement, a także niezbędne akcesoria. O ile jednak skrzydła wewnętrzne są względnie lekkie, o tyle drzwi zewnętrzne charakteryzują się dużą waga. Oznacza to, że do ich montażu należy się szczególnie przyłożyć. Co więcej, takie drzwi mają chronić Twój dobytek. Aby zatem zachowały właściwości antywłamaniowe, konieczne jest prawidłowe wykonanie montażu. Jedynie wtedy masz pewność, że skrzydło pozostanie na miejscu również w przypadku próby włamania.

Ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych z ościeżnicą? Koszty mogą nawet wzrosnąć, jeśli podejmiesz się samodzielnie tego zadania. Przede wszystkim źle zamontowane skrzydło może doprowadzić do uszkodzenia futryny. To z kolei wiąże się z koniecznością jej wymiany. Co więcej, nieprawidłowy montaż może także obniżyć wartość samego budynku. Wystarczy jeden błąd, by zupełnie zniszczyć montaż drzwi wejściowych. Cena będzie wtedy obejmowała zakup nowych elementów, czasem całej ościeżnicy oraz oczywiście naprawienie usterki przez profesjonalistę.

Na pewnych rzeczach nie warto oszczędzać. Jedną z nich jest montaż drzwi zewnętrznych. Cena nie musi Cię od razu przerażać. W rzeczywistości jej rozpiętość jest bardzo duża.

Montaż drzwi zewnętrznych – cena zależy od kilku kwestii

Ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych z ościeżnicą? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka łatwa. Cena w rzeczywistości zależy od bardzo wielu różnych kwestii. Niektóre z nich są związane z samymi drzwiami. Stalowe skrzydła są trudniejsze do zamontowania niż drewniane. Również szklane drzwi mogą okazać się bardziej kosztowne do zamontowania. Innymi słowy, koszt montażu drzwi zewnętrznych jest w dużej mierze zależny od modelu, rozmiaru oraz właściwości samych drzwi.

Niektórzy producenci z góry oferują drzwi zewnętrzne z montażem. Cena w takiej sytuacji może być bardziej korzystna głównie dzięki zastosowaniu innej stawki podatku VAT. Dla samych drzwi będzie ona równa 22%. Z kolei w przypadku drzwi z montażem VAT wynosi 8%.

Na cenę montażu wpływa przede wszystkim poziom skomplikowania wykonanych prac. Konieczność usunięcia starej futryny zwiększa te koszty. Również ewentualna przebudowa otworu drzwiowego będzie wiązała się z dodatkowymi opłatami. Drzwi dwuskrzydłowe mogą wiązać się z kolei z dodatkowymi elementami mocującymi, które trzeba zamontować dla prawidłowego użytkowania drzwi. W takiej sytuacji również będzie to miało wpływ na cenę.

Niestandardowe rozmiary lub właściwości drzwi to kolejny czynnik, który może wpływać na ostateczny koszt montażu. Przy czym nie bez znaczenia jest także lokalizacja samego obiektu. W zależności od województwa ceny montażu mogą różnić się o nawet kilkadziesiąt procent. Mowa o tych samych modelach drzwi i takim samym zakresie prac. Jedynie lokalizacja jest w takim przypadku czynnikiem różnicującym wykonywane prace montażowe.

Montaż drzwi wejściowych – cena

Ile najogólniej zapłacisz za wstawienie drzwi zewnętrznych? Cena waha się od 550 do nawet 1200 złotych. Dotyczy to montażu drzwi wraz z ościeżnicą. Wymiana futryny to natomiast wydatek rzędu 550-750 złotych.

Ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych z ościeżnicą z funkcją antywłamaniową? Nastaw się na podniesienie ceny do 1400-15000 złotych. Taki montaż musi być wykonany zgodnie z zaleceniami producenta, szczególnie jeśli ubezpieczać mieszkanie lub dom przed włamaniem i kradzieżą.

Koszt montażu drzwi zewnętrznych w zależności od województwa

Nie w każdej sytuacji czeka Cię bardzo kosztowna wymiana drzwi zewnętrznych. Cena w zależności od województwa może być nieco wyższa lub niższa. Na pewno mniej zapłacisz za skrzydło pojedyncze montowane na już istniejącej ościeżnicy, o ile nie wymaga ona przeróbek. Taki najtańszy wariant montażu to cena od 651 złotych dla województwa lubelskiego. W województwach lubuskich, podlaskim i podkarpackim jest to już wydatek rzędu 665 złotych. W województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim montaż może wynosić nawet 680 złotych.

Jeśli potrzebujesz montażu drzwi zewnętrznych z ościeżnicą przygotuj się na największy wydatek w województwie łódzkim i małopolskim. Ceny zaczynają się od 710 złotych.

Ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych na istniejącej ościeżnicy wybranych województwach? W lubelskim i pomorskim może być to cena około 4450 złotych. W tych drożnych, np. łódzkim cena jest wyższa o ponad sto złotych.

Najwyższa cena to ta związana z montażem drzwi dwuskrzydłowych. Najtańsze są województwa dolnośląskie, lubelskie, podlaskie i kujawsko-pomorskie z ceną w okolicy 910 złotych. W województwach łódzkim, mazowieckim lub małopolski ceny sięgają ponad tysiąca złotych.

Ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych z ościeżnicą?

Proces montażu drzwi zewnętrznych, czyli za co tak naprawdę płacisz?

Wiesz już, ile musisz zapłacić za montaż, ale za co tak naprawdę płacisz? W zależności od zakresu montażu będą to:

 • Zmierzenie otworu drzwiowego,
 • Przygotowanie drzwi do montażu, czyli przyczepienie zawiasów i montaż zamków,
 • Wstawienie drzwi w otwór,
 • Przymocowanie drzwi do ościeżnicy,
 • Zamontowanie ościeżnicy,
 • Montaż zamków na klucz,
 • Sprawdzenie działania i ewentualne korekty poziomu drzwi.

Wszystkie te czynności składają się na cenę, jaką musisz zapłacić za usługę.