Produkty

Majsterkowy Dzień Dziecka 2021

Majsterkowy Dzień Dziecka 2021

Rozbudzanie wyobraźni, rozwijanie zdolności manualnych oraz zachęcanie dzieci do ochrony środowiska naturalnego to od lat nasz priorytet.

Pasja do tworzenia oraz majsterkowania jest jedną z cech wyróżniających społeczność Castoramy. Od lat dzielimy się naszym podejściem z najmłodszymi przekazując im umiejętności i wiedzę w ramach bezpłatnych warsztatów Majsterkowo, skierowanych do grup szkolnych w wieku 6-12 lat. Zajęcia te odbywają się w naszych sklepach. Kilkukrotnie w ciągu roku zapraszamy też do wzięcia wspólnego udziału w warsztatach dzieci oraz ich rodziców. Tegoroczny Dzień Dziecka ponownie przenosimy do wirtualnej rzeczywistości i zachęcamy Cię do rozbudzenia pasji do majsterkowania i miłości do ochrony środowiska naturalnego u swoich pociech dając im możliwość stworzenia wyjątkowych prac i wzięcia udziału w konkursie!

W tym roku zadbajmy o bioróżnorodność

Coraz częściej w przestrzeni publicznej możemy spotkać się z pojęciem bioróżnorodności. Co to właściwie jest? Bioróżnorodność to bogactwo form życia występujących na Ziemi, różnorodność gatunków, ich wewnętrzne zróżnicowanie genetyczne oraz rozmaitość ekosystemów. Niestety w związku z działalnością gospodarczą człowieka przez ostatnie kilkadziesiąt lat poziom bioróżnorodności znacząco obniżył się. Warto wiedzieć, że zachowanie bioróżnorodności na wysokim poziomie wpływa pozytywnie na walkę ze zmianami klimatu, poprawia jakość powietrza, gleby, wód. Już podejmując małe kroki, np. uprawiając rodzime gatunki roślin, sadząc łąki kwietne, dając schronienie owadom zapylającym możemy znacząco ochronić bioróżnorodność. Warto dowiedzieć się jak możemy to zrobić oraz zachęcać do tego innych. Informacje na temat bioróżnorodności i sposobów jej ochrony znajdziesz tutaj: Dowiedz się więcej o bioróźnorodności.

„Zaproś życie do ogrodu” a my zaprosimy Cię do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie z okazji Dnia Dziecka! Konkurs skierowany do dzieci w każdym wieku


Atrakcyjne nagrody czekają na autorów najlepszych prac na temat „Zaproś życie do ogrodu”. Pokaż, jak dbasz o bioróżnorodność w swoim ogrodzie lub na balkonie. Budujesz budki lęgowe, karmniki dla ptaków? Sadzisz rośliny miododajne albo łąkę kwietną? A może tworzysz poidełka dla pszczół? Zgłoś się do konkursu. Prace konkursowe mogą mieć różne formy, wszystko zależy od kreatywności. Może być to wykonanie jednej z naszych propozycji instalacji Majsterkuj razem z nami, może to być ręcznie namalowany plakat, napisany wiersz lub opowiadanie albo nakręcony film. Liczy się przede wszystkim pomysłowość i innowacyjność.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

Prosimy o zrobienie zdjęcia wykonanej pracy

Opublikuj je do
31 maja 2021r.
do godz. 23.59

w komentarzu pod postem
ogłaszającym konkurs na naszym Facebooku

Wyniki konkursu
poznacie 7 czerwca

DO WYGRANIA NAGRODY:

1 x karta podarunkowa
o wartości 500

na zakupy w sklepach
stacjonarnych Castorama

10 x kart podarunkowych
po 200

na zakupy w sklepach
stacjonarnych Castorama