Środowisko

Zajęcia poszerzają wiedzę dzieci na temat środowiska, recyklingu oraz oszczędzania zasobów naturalnych. Pod okiem specjalistów Castoramy, najmłodsi mają szansę samodzielnie posadzić nasiona, przesadzać rośliny oraz projektować własne etykiety energooszczędne.

Dzięki ciekawie prowadzonym, interaktywnym zajęciom, dzieci dowiadują się jak na co dzień troszczyć się o swoje najbliższe otoczenie.

Drewno

Podczas zajęć poświęconych tematyce drewna dzieci dowiadują się jak wygląda proces przetwarzania drewna od momentu posadzenia drzewa aż do sprzedaży drewnianej deski w sklepie.

W ramach zajęć dzieci mają okazję samodzielnie złożyć drewniany pociąg, samolot, łóżeczko dla lalek, traktor lub pudełko na skarby.

Energia

Zajęcia poświęcone energii dostarczają dziecku wiedzę na temat jej pochodzenia, procesu przetwarzania oraz oszczędnego korzystania z prądu. Najmłodsi zapoznają się także ze źródłami energii przyjaznymi środowisku. W ramach warsztatu, dzieci pod okiem specjalistów, budują własny obwód elektryczny.

Dekoracja

Warsztaty poświęcone ozdabianiu i dekoracji nastawione są na rozwijanie nieszablonowego myślenia u dzieci oraz wzmacnianie ich zdolności manualnych i wyobraźni.

Podczas zajęć najmłodsi dowiadują się jak powstaje szkło, ceramika czy tkanina. Mają także okazję zaprojektować własną pacynkę, malować na szkle, stworzyć mozaikę z różnorodnych materiałów czy też przyozdobić doniczki na kwiaty. Zajęcia uczą także kreatywnego podejścia do recyklingu i przetwarzania z pozoru bezużytecznych przedmiotów w niezwykłe rzeczy.