Instrukcja wideo – jak wymienić uszczelkę w oknie PCV

Od czasu do czasu wymiana uszczelki w oknach jest konieczna. Kiedy zaczyna się odklejać przestaje spełniać swoje funkcje. Uszczelka okna PCV powinna dokładnie przylegać do ramy, aby zapewnić nam odpowiednią izolację i zapobiec wnikaniu wody, kurzu czy chłodu. Zobacz, jak możesz sam ją wymienić!

Uszczelka okna PCV – kilka faktów

Ten drobny element spełnia niezwykle ważną funkcję w naszym mieszkaniu. Możemy sobie nie zdawać z tego sprawy, ale jej prawidłowe osadzenie pozwala na oszczędzenie energii cieplnej nawet do 40%! Również jej rozmiar i kształt oraz jakość wpływają na jej idealne dopasowanie, a w efekcie na to, jak szczelne jest okno. Dobrze dobrana uszczelka okna PCV pozwala nam mieć pewność, że z mieszkania nie ucieka ciepło, a z zewnątrz maksymalnie blokowany jest dostęp do środka takich czynników jak: hałas, wilgoć oraz zimno. Pełni więc ona funkcję izolatora.

Kiedy konieczna jest wymiana uszczelki w oknie?

Koniecznie, co jakiś czas, sprawdźmy stan naszych uszczelek w oknie PCV. Szczególnie dobrym momentem będzie wczesna jesień, kiedy jest jeszcze na tyle ciepło, że będziemy mogli bez problemu ją wymienić, jeśli zajdzie taka potrzeba. Poza tym za jakiś czas zacznie się już sezon grzewczy, dlatego warto sprawdzić jakość uszczelki zawczasu.

Jeśli widzimy, że uszczelka okna PCV jest wypaczona, w wielu miejscach odchodzi od ramy i wypada z gniazda montażowego to najlepszy znak na to, że potrzebuje ona wymiany. Może być również gdzieniegdzie pokryta pleśnią lub ściśnięta tak, że już nie spełnia swojej funkcji.

Czy rzeczywiście sam możesz wymienić uszczelkę do okna?

Jeśli wciąż zadajesz sobie to pytanie, koniecznie przejdź poniżej – do naszej instrukcji wideo. Oglądając ten krótki film przekonasz się, że nie potrzebujesz niczego więcej oprócz paru domowych przedmiotów i zwykłych narzędzi oraz swoich rąk. Dowiesz się wszystkiego o tym, jak krok po kroku wymienić uszczelkę w oknie PCV. Powodzenia!

 

Data publikacji: 15.09.2016