Instrukcja wideo – jak wyregulować okno PCV

Nieszczelne okno PCV, to okno niefunkcjonalne. Szczególnie zimą możemy poznać skutki jego nieprawidłowej regulacji. Skrzydło o nieodpowiednim docisku do ramy słabo izoluje nasze wnętrze od warunków panujących na zewnątrz. Na szczęście łatwo możemy wyregulować okna PCV samodzielnie. Zobaczmy jak!

Gdy wieje od okna

Nikt z nas nie lubi tych momentów, kiedy na własnej skórze można poczuć, że w pobliżu okien jest znacznie chłodniej. Ciepło ucieka, a zimno wpada przez niedostatecznie dociśnięte skrzydło. W takich przypadkach nawet najlepsze ogrzewanie staje się mało wydajne. To dlatego zaleca się przed nadejściem zimy sprawdzić stan naszych okien PCV. Zadajmy sobie pytanie – co jeszcze możemy zrobić?

Nieszczelne okno PCV = hałas

Jeśli nasze okna nie spełniają podstawowych funkcji izolacyjnych, jesteśmy narażeni nie tylko na utraty ciepła i powstawanie przeciągów, ale również na zbyt duże przenikanie dźwięków. Jeśli mieszkamy na zacisznym osiedlu, a w pobliżu naszego domu nie przejeżdżają samochody, mało szczelne skrzydło PCV może nie mieć większego znaczenia, jeśli chodzi o nasz komfort. Jednak, jeśli jest inaczej i bytujemy w mieszkaniu, które położone w środku miasta czy pobliżu autostrady, chcielibyśmy zaznać chwil całkowitej ciszy. Okna PCV mają szansę być naprawdę szczelne – zobaczmy, jak możemy sami poprawić ich funkcjonowanie.

A zbyt szczelne okno PCV?

Oprócz tego, że przez okna może wpadać do mieszkania chłód i hałas, problemem jest również sytuacja odwrotna – gdy jest ono zbyt szczelne. W takiej sytuacji jesteśmy narażenie na powstawanie zbyt dużej wilgoci w pomieszczeniu. Nie zdarzy się to, jeśli mieszkanie jest regularnie wietrzone, nie mniej, jednak jeśli okna są rzadko otwierane, a przy tym zbyt szczelne, doprowadzimy do sytuacji, gdy na ramie i skrzydle oraz parapecie od wewnętrznej strony może łatwo zbierać się woda.

Data publikacji: 15.09.2016

Regulowanie okna PCV

Z myślą o wszystkich naszych problemach związanych z nieszczelnymi lub zbyt szczelnymi oknami powstała poniższa instrukcja wideo. Dzięki niej możemy łatwo dowiedzieć się, jak przejść przez dwa proste kroki, które pozwolą nam wyregulować odpowiednio nasze okno PCV. Zapraszamy do obejrzenia!