Produkty

Jak wybrać umywalkę wpuszczaną?

Jak wybrać umywalkę wpuszczaną?

Wybór umywalki wpuszczanej zależy nie tylko od naszych preferencji estetycznych, ale jest również ściśle powiązany z blatem, w którym ją umieścimy. Misa powinna być także dopasowana do naszych potrzeb i funkcji, jaką ma pełnić. Wbrew pozorom nie każda umywalka nadaje się tak samo do każdej toalety czy łazienki.

Umywalka wpuszczana – co musimy o niej wiedzieć?

umywalkiiWszystko, co powinniśmy wiedzieć o tym rodzaju umywalki blatowej, znajdziemy w tym artykule. Jeśli chcemy skorzystać właśnie z takiego rozwiązania w naszej łazience, przede wszystkim pamiętajmy o tym, że musimy się liczyć z koniecznością:

- wygospodarowania miejsca na blat,

- kupnem blatu na zamówienie (najczęściej będziemy do tego zmuszeni ze względu na indywidualny charakter każdej tego typu dekoracji),

- czekania na blat,

- zaprojektowania i wycięcia w blacie odpowiedniego otworu pod umywalkę – zatem to najpierw musimy wybrać i kupić misę, a dopiero potem możemy przygotować blat.

Jak widzimy, wybór umywalki wpuszczanej jest bardzo ważny – to od niej zależy koszt blatu i ostateczny wygląd całej aranżacji.

Co jest najważniejsze podczas wyboru umywalki wpuszczanej?

umywalka w łaziencePrzede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czego dokładnie oczekujemy od misy i gdzie będzie ona wykorzystywana. Przykładowo do rodzinnej, domowej łazienki powinniśmy wybrać umywalkę dość dużą, aby każdy mieszkaniec mógł swobodnie umyć w niej nie tylko ręce, ale i zęby, twarz czy pachy.

Wybierając umywalkę do niewielkiej toalety możemy znacznie obniżyć nasze oczekiwania względem jej rozmiarów. Misa do WC służy głównie do tego, abyśmy mogli szybko umyć dłonie po każdorazowym skorzystaniu z toalety. Dlatego umywalka wpuszczana do ustępu, który urządzamy np. w naszym barze czy biurze, może być niewielkich kształtów. Również jeśli mamy w domu osobną toaletę, wybierzmy do niej małą misę.

Czy wiesz, że…?

Jeśli nasza łazienka jest niewielka i mało ustawna, nie musimy rezygnować z przywilejów, jakie daje nam umywalka wpuszczana. Możemy wybrać model narożnikowy, który świetnie wpasujemy w któryś kąt pomieszczenia i w ten sposób zaoszczędzimy miejsce i powiększymy przestrzeń.

Podczas wyboru umywalki wpuszczanej powinniśmy jeszcze zastanowić się koniecznie nad stosunkiem jej wielkości do wielkości blatu. Ten rodzaj misy ma niewielki rant, który wystaje tylko nieznacznie ponad powierzchnię blatu, dlatego musimy liczyć się z sytuacją, że woda będzie się wychlapywała na zewnątrz. Jeśli nie chcemy, aby jej znaczna ilość spadała na podłogę, powinniśmy zarezerwować dość miejsca między brzegiem umywalki a brzegiem blatu. Pamiętajmy jednak, że jeśli przesuniemy miskę zbyt daleko od brzegu, bateria może stać się trudniej dostępna dla dzieci czy osób niższych i o krótszych rękach.

 Umywalka wpuszczana Tahoe ceramiczna 42 x 42 cm biała Jaki wybór mamy, jeśli chodzi o umywalki wpuszczane?

Umywalki wpuszczane najczęściej dzielą się na owalne i kwadratowe. Różnią się też od siebie często wymiarami. Najczęściej spotkamy te wykonane z białej ceramiki, rzadziej ze szkła. Odrębnym rodzajem umywalki blatowej jest tzw. podblatowa. Jej zaletą jest zrównanie bądź obniżenie brzegów w stosunku do powierzchni blatu, dzięki czemu zyskujemy jeszcze łatwiejsze do utrzymania w czystości połączenie.

Możemy również wybrać umywalkę z pochyłym rantem lub płaskim. Pierwsze rozwiązanie będzie lepsze, jeśli zależy nam na jak najmniejszej możliwości wydostawania się wody poza misę.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Umywalki łazienkowe - TOP 4 produkty do twojego domu

Umywalki łazienkowe - TOP 4 produkty do twojego domu
Umywalka jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki. Używasz jej codziennie, powinna być więc funkcjonalna i estetyczn...
Czytaj więcej

Umywalki wpuszczane – co należy o nich wiedzieć?

Umywalki wpuszczane – co należy o nich wiedzieć?
Jednym z rodzajów łazienkowych umywalek blatowych są te wpuszczane. Co powinniśmy o nich wiedzieć zanim zdecydujemy się właśnie na ten typ? Spr...
Czytaj więcej

Umywalki wpuszczane – rodzaje i zastosowanie

Umywalki wpuszczane – rodzaje i zastosowanie
Wśród rozmaitych rodzajów umywalek znajdziemy również te wpuszczane. Jakie ich wersje możemy wyróżnić i kiedy mają one swo...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak wybrać umywalkę wpuszczaną?