Produkty

Jak stworzyć funkcjonalną strefę umywalkową?

Jak stworzyć funkcjonalną strefę umywalkową?

Strefa umywalkowa jest jedną z najważniejszych części łazienki – to właśnie w niej wykonujemy wszelkie czynności pielęgnacyjne wymagające precyzji, a dodatkowo korzystamy z niej przynajmniej kilka razy w ciągu dnia. Dlatego też powinniśmy zadbać, aby funkcjonalność okolic umywalki była jak najwyższa i zapewniła nam doskonały komfort w każdym momencie.

Przejdź do następnych akapitów:

Jaką umywalkę wybrać?

Jak sama nazwa wskazuje, w tej strefie najważniejsza będzie umywalka. Należy ją dobrać w taki sposób, aby swoją wielkością i głębokością zaspokoiła nasze potrzeby. Nie bez znaczenia będzie także dobór armatury - zadbajmy, aby strumień wody spadający na umywalkę zostawał w niej, a nie rozchlapywał się na boki. Wystarczy że dopasujemy rozmiar umywalki z wysokością ustawienia baterii.

Umywalka ceramiczna GoodHome Nira 60 cm z syfonem

Umywalki różnią się także pod względem sposobu montażu. Jeśli wybierzemy model wiszący, możemy zostawić wolną przestrzeń pod umywalką, jednak dużo lepiej w tym przypadku sprawdzi się zastosowanie umywalek meblowych lub nablatowych. Oprócz samej ceramiki sanitarnej zyskamy bowiem sporo miejsca do przechowywania, a wszystkie akcesoria i kosmetyki będziemy mieli w zasięgu ręki, co będzie sprzyjało wygodnej pielęgnacji ciała.

Lustro – niezbędne przy każdej umywalce

Lustro prostokątne Cooke&Lewis Zoom Coppet 60 x 80 cm z oświetleniem i bluetooth

Nie wyobrażamy sobie wykonywania makijażu lub usuwania zarostu z twarzy bez lustra – to oczywiste. Wykonując tak precyzyjne czynności musimy bowiem doskonale się widzieć i tutaj z pomocą przyjdą nam różne modele luster łazienkowych. Mocowane bezpośrednio do ściany czy zespolone z szafką? To już zależy od możliwości naszego wnętrza – w małym lepiej zdecydować się na model z dodatkowym miejscem do przechowywania, a w większym możemy pozwolić sobie na bardziej eleganckie lustro samodzielne.

Porada eksperta

Dobrym pomysłem jest także wybranie lustra z oświetleniem, które poprawi warunki do nakładania make-upu lub golenia się. Jeśli jednak zdecydujemy się na model bez wbudowanych lampek, koniecznie dobierzmy je we własnym zakresie.

Dodatkowe akcesoria łazienkowe

koros

Jeśli już wybraliśmy główne elementy strefy łazienkowej, przejdźmy do akcesoriów, które z pewnością poprawią jej funkcjonalność:

  • akcesoria mocowane - tutaj mamy na myśli wszelkiego rodzaju mydelniczki, dozowniki mydła czy kubki do płukania zębów lub przechowywania szczoteczki i pasty. Przeznaczone do montażu ściennego nie zajmą nam potrzebnego miejsca na blacie lub rancie umywalki, a mimo to będziemy je mieli w zasięgu ręki;

  • wieszaki i haczyki - obok umywalki obowiązkowo powinno znaleźć się miejsce, w którym zawiesimy ręczniki do rąk i twarzy. Szeroki wybór tego typu akcesoriów pozwoli nam na dobranie zarówno mniejszych elementów, jak i takich, na których możemy rozłożyć ręcznik do wyschnięcia;

  • koszyki, pojemniki i organizery - te elementy okazują się niezbędne, jeśli posiadamy dużą liczbę akcesoriów do pielęgnacji, drobnych kosmetyków oraz gdy chcemy oddzielić nasze przedmioty od rzeczy pozostałych członków rodziny.

Takie zestawienie produktów z pewnością stworzy dla nas najlepsze warunki w strefie umywalkowej. Jeśli natomiast zastanawiamy się, jaką umywalkę wybrać, zajrzyjmy do tego artykułu.

Data publikacji: 01.10.2018
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Projekt małej łazienki – praktyczne wskazówki

Projekt małej łazienki – praktyczne wskazówki
Projekt małej łazienki to wyzwanie, które warto podjąć. Łazienka jest zazwyczaj najmniejszym pomieszczeniem w domu. Właśnie dlatego jej remont ...
Czytaj więcej

Organizacja łazienki – dodatkowe schowki, które ułatwią Ci życie

Organizacja łazienki – dodatkowe schowki, które ułatwią Ci życie
W łazience trzymamy dużo rzeczy – kosmetyki, akcesoria do kąpieli, czy sprzęt do stylizacji włosów. Kiedy chcemy zrelaksować się po ciężk...
Czytaj więcej

Jak wykorzystać ręczniki do stworzenia ozdób?

Jak wykorzystać ręczniki do stworzenia ozdób?
Materiał do tworzenia własnych ozdób możemy znaleźć w każdym zakątku domu. Na tym między innymi polega dekorowanie w stylu zrób to sam – nasza k...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Jak stworzyć funkcjonalną strefę umywalkową?