Produkty

Funkcjonalne akcesoria łazienkowe – jakie wybrać?

Funkcjonalne akcesoria łazienkowe – jakie wybrać?

Łazienka powinna być estetyczna, jednak nie mniej ważna jest jej funkcjonalność. Na straży tej cechy stoją m.in. odpowiednio dobrane akcesoria. Jakie sprawdzą się w łazience najlepiej?

funkcjonalne akcesoriaEstetyka i schludność przy umywalce

Umywalka to urządzenie sanitarne, z którego korzystamy zarówno my, jak i nasi goście. Robimy to często, bo niemal podczas każdej wizyty w łazience. To ważne, by dbać o jej czystość i schludność. Poprzyklejane do białej ceramiki włosy, zacieki na ściankach ciemnej umywalki czy pozasychane grudy mydła to odpychający widok.

Utrzymaniu umywalki w czystości przysługują się takie akcesoria jak mydelniczki i dozowniki do mydła. Dzięki nim środki czystości nie są położone bezpośrednio na umywalce, a więc nie wchodzą w reakcję z wodą i nie topią się, przywierając do ceramiki. Jednocześnie pozwalają na szybkie i wygodne umycie rąk. Dostępne są w prostych modelach z tworzywa sztucznego, ale także nowoczesnych i eleganckich wykonanych z żywicy poliestrowej czy ceramiki.

Porada eksperta

Akcesoriów łazienkowych nie warto kupować pojedynczo. W sklepach dostępne są serie, dzięki którym skompletujemy wszystkie potrzebne elementy w jednym stylu i kolorystyce. Spójność łazienki to jeden z elementów, które wpływają na estetykę pomieszczenia i nadają jej charakter: nowoczesny, retro, minimalistyczny itd.

 Mydelniczka Cooke&Lewis Padma czarnaAkcesoria łazienkowe codziennego użytku

Akcesoriami, które przydają nam się każdego dnia, są m.in. kubki na szczoteczki oraz uniwersalne pojemniki. Te pierwsze wpływają na lepsze zorganizowanie przestrzeni w łazience. Szczoteczki czy golarki domowników nie muszą leżeć w przypadkowych miejscach, zaburzając harmonię. Zamiast tego znajdują się w jednym miejscu, a ich szybką identyfikację umożliwia zróżnicowanie kolorystyczne.

Pojemniki to nie tylko sposób na organizację w łazience, ale również alternatywa dla mebli łazienkowych. Część kosmetyków bądź sprzętów możemy umieścić w nich, ułatwiając sobie sięganie po nie, a także robiąc wolną przestrzeń wewnątrz szafy. Być może nawet będziemy mogli zrezygnować z jednego mebla, zaoszczędzając miejsce i pieniądze.

Poza drobnymi pojemnikami w łazience można zastosować także koszyki i skrzynki. Są mniejsze od mebli, a równie pojemne. Idealnie sprawdzą się do trzymania sprzętów elektrycznych: suszarki, lokówki, prostownicy, golarki, trymera. Możemy w nich umieścić piżamy domowników lub zapasowe ręczniki. Nie zajmują wiele miejsca i są mobilne.

zestaw akcesoriów do lazienkiOrganizacja przestrzeni – uniwersalne akcesoria

W łazience świetnie sprawdzają się także większe akcesoria organizujące przestrzeń. Stojaki na ręczniki oraz regały z metalu i szkła to proste konstrukcje, które zostały wyprodukowane z myślą o warunkach panujących w łazience. Ich odporność na wilgoć oraz łatwość w utrzymaniu w czystości czynią łazienkę jednocześnie ładną i praktyczną. Nie wymagają wiercenia w ścianach, więc kiedy najdzie nas ochota na przemeblowanie, nie będziemy uzależnieni od powstałych w płaszczyźnie dziur. Zapewniają wizualne powiększenie przestrzeni, ponieważ – w przeciwieństwie do tradycyjnych mebli – są otwarte i miejscami transparentne.

Mniejsze przedmioty i kosmetyki możemy trzymać w przystosowanych do tego organizerach. To wąskie i podłużne pojemniki, które zmieszczą się na każdej półce czy w szufladzie. Nie zajmują wiele przestrzeni, za to pozwalają utrzymać w jednym miejscu drobiazgi, np. gumki i spinki, które w przeciwnym razie mogłyby się zgubić.

Wszelkiego rodzaju akcesoria organizacyjne pozwolą nam na zachowanie ładu i harmonii w łazience. Skracają czas wykonywania porządków. Przysłużą się aranżacji minimalistycznej, a także pomogą zaaranżować pomieszczenie w zgodzie z zasadami sztuki Feng Shui.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Zalety i wady mydła w kostce – czy warto po nie sięgnąć?

Zalety i wady mydła w kostce – czy warto po nie sięgnąć?
Wielu z nas korzysta z mydła w płynie, jako z wygodniejszej w użytkowaniu i bardziej higienicznej alternatywy mydła w kostce. Jednak czy faktycznie ma...
Czytaj więcej

Jaką mydelniczkę wybrać?

Jaką mydelniczkę wybrać?
Mydelniczka to niezbędny element wyposażenia łazienki. Choć niewielka, tworzy odpowiednią przestrzeń do przechowywania mydła w kostce, które dzięk...
Czytaj więcej

Przydatne akcesoria łazienkowe – dystrybutory mydła

Przydatne akcesoria łazienkowe – dystrybutory mydła
Odkąd w 1980 roku pojawiły się pierwsze dozowniki mydła w płynie, większość zakładów pracy i obiektów użyteczności publicznej nie mogłab...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Funkcjonalne akcesoria łazienkowe – jakie wybrać?