Funkcjonalne akcesoria łazienkowe – jakie wybrać?

Łazienka na przestrzeni lat zmieniła mocno swoją rolę w naszych domostwach. Łączy ona zarówno potrzebę relaksu, komfortu, jak i szybkiego porannego szykowania się przed resztą dnia. Z tego powodu spełniać musi zarówno potrzeby funkcjonalne, jak i estetyczne. Jednym ze sposobów na zapewnienie takiego stanu jest staranny dobór akcesoriów łazienkowych. Zobaczmy, na co zwrócić uwagę, jeśli chcemy, żeby nasza łazienka była równie funkcjonalna, co estetyczna!

Jak zapewnić schludność i estetyczność umywalce?

funkcjonalne akcesoria

Zacznijmy od elementu wyposażenia, który w naszej łazience jest wykorzystywane najczęściej, czyli umywalki. Korzystamy z niej zarówno my, jak i nasi goście, dlatego zależy nam zarówno na jej estetyce, jak i funkcjonalności. Schludny wygląd, dużą funkcjonalność oraz łatwość w utrzymaniu czystości osiągnąć możemy dzięki takim elementom, jak mydelniczka, dozownik do mydła czy kubek łazienkowy. Dzięki takiemu wyposażeniu nasze środki czystości nie dotykają się bezpośrednio z powierzchnią umywalki, w efekcie nie przylegają do niej i nie powodują powstawania plam. Dozownik do mydła oraz mydelniczka dodatkowo zapewniają łatwość i szybkość w myciu rąk, z kolei kubek pozwala na trzymanie wszystkich szczoteczek domowników w jednym miejscu.

Dobierając tego typu akcesoria, warto decydować się na zakup zestawów, bądź produktów z ten samej serii, dzięki czemu mamy pewność, że wszystkie będą ze sobą doskonale współgrały. Duża różnorodność barw oraz kształtów tych elementów powoduje, że każdy znajdzie akcesoria, które zarówno będą spełniały jego wymogi estetyczne, jak i będą pasowały do stylu wykończenia łazienki. Osoby, które chcą urządzić swoje pomieszczenie sanitarne w stylu skandynawskim, zdecydować mogą się na elementy wykonane z kamienia, bądź drewna. Do stylu rustykalnego z kolei świetnie pasować będą akcesoria w barwach zieleni oraz szarości. Fani glamour mogą szukać rozwiązań bardziej oryginalnych, z dużą ilością zdobień.

Jakie wyposażenie łazienkowe zwiększy funkcjonalność kabiny prysznicowej?

Kolejnym produktem, na którego funkcjonalność i estetykę możemy zwrócić uwagę, jest kabina prysznicowa. Istnieje wiele elementów wyposażenia łazienkowego, które pozwoli nam uczynić codzienny prysznic przyjemniejszym. Niektóre z nich to półki pod prysznic oraz koszyki łazienkowe

Te rozwiązania pozwalają na zmaksymalizowanie funkcjonalności naszych kabin prysznicowych, ponieważ umożliwiają trzymanie wszystkich przyborów prysznicowych w miejscu, do którego mamy łatwy dostęp. Dodatkowo różnorodność tych urządzeń pozwala rozplanować całą kabinę, w taki sposób by nie traciła ona na komforcie korzystania oraz wielkości. Świetnym rozwiązaniem dla małych kabin przykładowo są narożnikowe półki prysznicowe. Zajmują one mało miejsca, są łatwe w montażu, a dzięki dużej różnorodności bez problemu dobierzemy taką półkę, która będzie idealnie pasować do naszej kabiny.

Rozwiązaniem, które zapewnia dużą estetykę i elegancję, są podłużne półki montowane na jednej ze ścian w kabinie prysznicowe. To rozwiązanie zabiera jednak dużo miejsca, więc lepiej sprawdzi się, gdy mamy większą powierzchnię do zagospodarowania.

Jakie inne akcesoria łazienkowe przydadzą się w codziennym użytku?

Mydelniczka Cooke&Lewis Padma czarna

Zwiększyć zarówno funkcjonalność i jak estetykę naszych łazienek możemy używając takich akcesoriów, jak pojemniki kosmetyczne, organizery czy kosze i skrzynki. Wszystkie te elementy ułatwiają nam zachowanie porządku w naszych toaletach. Dzięki nim możemy posegregować wszystkie nasze produkty w pomysłowy i wygodny sposób, a dodatkowo mieć je zawsze pod ręką. Tego typu rozwiązania są tanim i łatwym sposobem na uporządkowanie naszej łazienki. 

Innymi elementami, które znajdą zastosowanie w każdej łazience, są np. kosze na śmieci czy patyczki zapachowe. Pierwsze z tych akcesoriów przydatne będą w każdej łazience, a duży ich wybór pozwala na dopasowanie idealnie pod wystrój naszej łazienki. W nowoczesnych wnętrzach świetnie np. prezentować się będą czarne, proste kosze, z kolei dla glamour dobrym pomysłem jest złoto. Patyczki zapachowe poza swoją główną funkcją, mogą cudownie się prezentować w nowoczesnych, minimalistycznych pomieszczeniach.

Jak zorganizować przestrzeń za pomocą wyposażenia łazienkowego?

zestaw akcesoriów do lazienki

W każdej łazience dobrze sprawdzą się także większe akcesoria za pomocą, których zaaranżujemy wnętrze. Takimi urządzeniami mogą być przykładowo haczyki i wieszaczki na ręczniki. Dzięki nim zorganizujemy przestrzeń naszej łazienki w estetyczny i funkcjonalny sposób. Wieszaki na ręczniki możemy nabyć wykonane z różnych materiałów i w różnych kształtach, dzięki temu np. do łazienki w stylu skandynawskim, bądź rustykalnym dobrać możemy elementy drewniane, a do klasycznych wykończeń srebrne, metalowe haczyki. 

Podobnie sytuacja wygląda z uchwytami na papier toaletowy - te niezbędne urządzenie bez problemu możemy dostosować do wystroju i charakterystyki naszej toalety. 

Naszą uwagę warto zwrócić na półki oraz szafki i regały łazienkowe, te przedmioty zajmują wprawdzie sporo wolnego miejsca, ale pozwalają na zwiększenie funkcjonalności naszej łazienki, poprzez składowanie innych potrzebnym nam na co dzień produktów i urządzeń w jednym miejscu.