Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Elektronarzędzia

Strzałka w prawo

Szlifierki i polerki

Strzałka w prawo

Szlifierki wielofunkcyjne

Strzałka w prawo

Szlifierki wielofunkcyjne

Szlifierki wielofunkcyjne to niezbędny sprzęt do wykonywania wielu różnych prac warsztatowych. Umożliwiają one obróbkę materiałów takich jak drewno, metal czy kamień. Wszystko to jest możliwe dzięki wielu funkcjom, jakie dysponują szlifierki tego typu.

Filtry

Szlifierki wielofunkcyjne

Szlifierki wielofunkcyjne to niezbędny sprzęt do wykonywania wielu różnych prac warsztatowych. Umożliwiają one obróbkę materiałów takich jak drewno, metal czy kamień. Wszystko to jest możliwe dzięki wielu funkcjom, jakie dysponują szlifierki tego typu.

7 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Szlifierki i polerki

Wyświetlanie 7 z 7 produktów

Szlifierka wielofunkcyjna – co to za narzędzie?

Jednym z podstawowych narzędzi w warsztacie każdego majsterkowicza jest szlifierka wielofunkcyjna. To urządzenie, które przydaje się zarówno profesjonalistom, jak i amatorom pracującym nad projektami w przydomowym garażu. Sprzęt okaże się niezwykle potrzebny podczas prac remontowo-budowlanych. Posłuży Ci do wyrównania powierzchni materiałów stosowanych zarówno w domu, jak i ogrodzie. Urządzenie wykorzystasz też do cięcia.

Wielofunkcyjna szlifierka jest przeznaczona przede wszystkim do szlifowania powierzchni. Są to jednak urządzenia, które potrafią znacznie więcej. Wystarczy, że zdecydujesz się na dodatkowy osprzęt. Dzięki niemu szlifierki wielofunkcyjne mogą być używane także do cięcia i piłowania.

W Castoramie przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór urządzeń wielofunkcyjnych, które mogą się przydać w niejednym warsztacie bądź garażu. Dzięki zastosowaniu oferowanych tutaj produktów unikniesz konieczności kupowania kilku różnych urządzeń, co stanowi zarówno oszczędność czasu, jak i pieniędzy. Urządzenie, które jest wielofunkcyjne, zajmie mniej miejsca niż kilka oddzielnych sprzętów.

Proponujemy urządzenia przystosowane zarówno do piłowania, jak i szlifowania oraz skrobania materiałów. Dostępne w tym dziale artykuły możesz wykorzystać także do cięcia powierzchni, dzięki czemu sprawdzą się jako alternatywa dla tradycyjnych pilarek. Tutaj odszukasz szlifierki wielofunkcyjne wyposażone w poręczne uchwyty, które zapewniają komfort użytkowania.

Większość z urządzeń jest dostępna z różnego rodzaju akcesoriami – możesz wybrać spośród modeli, które mają w zestawie ostrza tnące, papiery ścierne czy też płyty szlifierskie. U nas zaopatrzysz się w urządzenia wielofunkcyjne dostępne wraz z walizką, dzięki czemu możliwy będzie ich łatwy i wygodny transport. Wybierzesz spośród sprzętów z przydatnym funkcjami, na przykład beznarzędziową wymianą brzeszczotu. Oferujemy szlifierki, które pochodzą od sprawdzonych producentów. W naszym asortymencie znajdziesz między innymi urządzenia od marek Erbauer, Bosch czy MacAllister. To firmy, które mają wieloletnie doświadczenie, a ich sprzęty cieszą się nieustannie zaufaniem klientów.

Szlifierki wielofunkcyjne – dowiedz się więcej o ich zastosowaniu

Warto wiedzieć, że istnieją szlifierki mimośrodowe oraz oscylacyjne. Zastosowanie urządzenia zależy również od jego rodzaju. Mimośrodowy sprzęt działa szybko. Wynika to z faktu, że stopa urządzenia wykonuje nie tylko ruch oscylacyjny, lecz także obrotowy. Urządzenie dobrze sprawdzi się do zgrubnego szlifowania powierzchni płaskich i dokładnego lekko zakrzywionych. Sprzęt znajdzie też zastosowanie do zdzierania powłok malarskich.

Szlifierka oscylacyjna wielofunkcyjna świetnie nadaje się do pracy w narożnikach. Jeśli prostokątna stopa szlifierska będzie duża, to przygotowanie nawet rozległej powierzchni nie zajmie Ci wiele czasu. Może być to jednak utrudnienie, jeśli chcesz pracować w trudno dostępnych miejscach lub na małym przedmiocie. Wtedy pomocna może być szlifierka mini wielofunkcyjna.

Urządzenia znajdą mnóstwo zastosowań w Twoim warsztacie. Szlifierki wielofunkcyjne sprawdzą się doskonale, jeśli pracujesz z drewnem. Przy pomocy urządzenia wyrównasz powierzchnię naturalnego surowca. To przydatne, jeśli przeprowadzasz renowację mebli. Musisz pozbyć się z nich starej warstwy farby czy lakieru, a później dokładnie wyrównać powierzchnię. Właśnie w tym pomoże Ci szlifierka wielofunkcyjna. Sprzęt pozwoli Ci przygotować powierzchnię wiekowej komody lub starego stołu do ponownego zabezpieczenia, na przykład lakierem.

Szlifierka wielofunkcyjna z regulacją obrotów przyda Ci się również do szlifowania drzwi. Jeśli na drewnianym skrzydle pojawiły się zarysowania i ślady użytkowania, być może wymiana nie będzie konieczna. W wielu przypadkach renowacja okazuje się wystarczająca.

Szlifierka oscylacyjna wielofunkcyjna posłuży Ci też, jeśli samodzielnie konstruujesz elementy wyposażenia. Urządzenie okaże się pomocne podczas tworzenia mebli ogrodowych z drewna. Przy jego pomocy wyrównasz powierzchnię blatu od stołu, który ma stanąć na tarasie. Jeśli samodzielnie konstruujesz altanę, również przyda Ci się szlifierka. Drewniana konstrukcja musi mieć wyrównaną powierzchnię, żeby była bezpieczna w użytkowaniu. Po wyrównaniu i oczyszczeniu elementów konstrukcji skutecznie zabezpieczysz je przed różnymi czynnikami atmosferycznymi – wystarczy odpowiedni preparat. Możesz wykorzystać szlifierkę do wyrównania belek zdobiących pomieszczenie.

Urządzenia wykorzystasz również do wykonania cięć w różnych materiałach. Wszystko zależy od zastosowanych akcesoriów. W naszej ofercie znajdziesz szlifierki, którymi możesz pracować w drewnie, szkle, metalu, a nawet ceramice.

Szlifierka wielofunkcyjna – jak wybrać?

Wygodne w użytkowaniu – przede wszystkim takie musi być urządzenie wielofunkcyjne. Szlifierka powinna ułatwiać Ci błyskawiczną wymianę akcesoriów. Zwróć uwagę na magnetyczny uchwyt ze śrubą uniwersalną. Dzięki temu montaż akcesoriów jest nieskomplikowany i przebiega naprawdę szybko. W naszym asortymencie znajdziesz urządzenia, które mają funkcję bezstopniowej regulacji częstotliwości oscylacji. Dzięki temu możesz dopasować tempo pracy do aktualnych potrzeb.

Przy wyborze szlifierki zwróć uwagę na konstrukcję urządzenia. Sprzęt powinien zapewniać Ci komfort podczas pracy, zwłaszcza jeśli planujesz używać go często i długo. Szlifierka wielofunkcyjna musi mieć wygodny uchwyt. Powinien być on pokryty materiałem, który zapobiega ślizganiu się narzędzia w dłoni. Wpływa to zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo pracy, co przekłada się także na Twoją precyzję. Konstrukcja sprzętu musi zapewniać wygodę, a jednocześnie powinna być solidna. W naszej ofercie bez trudu znajdziesz urządzenie, które posłuży Ci przez wiele lat. Wytrzymałe materiały to gwarancja, że możesz bez obaw przenosić lub przewozić szlifierkę.

Szukasz idealnego urządzenia do profesjonalnej pracy lub przydomowego warsztatu? Zwróć uwagę na to, jakie funkcje oferuje wybrany model! Szlifierka wielofunkcyjna z regulacją obrotów to dobre rozwiązanie. Przydatne są dodatkowe udogodnienia, na przykład lampka LED, która oświetla obszar roboczy. Dzięki niej zyskasz doskonałe warunki do pracy również w słabo oświetlonym pomieszczeniu. Szlifierka oscylacyjna wielofunkcyjna z lampką LED sprawdzi się też do pracy wieczorami, gdy do garażu nie dociera już naturalne światło. Dzięki takiemu urządzeniu cięcie wykonasz precyzyjnie, i to niezależnie od warunków.

Szlifierka oscylacyjna wielofunkcyjna może mieć również inne dodatkowe funkcje, na przykład chłodzenie powietrzem czy zabezpieczenie przed przeciążeniem i nadprądowe. Szlifierka wielofunkcyjna z regulacją obrotów powinna mieć również kabel o odpowiedniej długości. Zbyt krótki może powodować trudności w podłączeniu sprzętu w każdym warsztacie. Wciąż nie wiesz, jaka szlifierka wielofunkcyjna Cię interesuje? W naszej ofercie znajdziesz wiele takich, które mają przewody o optymalnej długości. Kabel mający 2–4 m umożliwi wygodną pracę.

Wielofunkcyjna szlifierka występuje też w wersji z akumulatorem. Dzięki niej nie ogranicza Cię żaden przewód. Pamiętaj jednak, że konieczne jest ładowanie urządzenia. Warto mieć dwa akumulatory, aby możliwa była dłuższa praca. Wybierasz urządzenie z akumulatorem? Sprawdź, jaki jest czas ładowania. W naszej ofercie znajdziesz modele, które możesz naładować nawet w godzinę. Dzięki temu nie musisz obawiać się długich przerw w pracy, szczególnie jeśli zadbasz o zapasowe (i naładowane) akumulatory.

Zwróć też uwagę na to, jaką wagę ma urządzenie wielofunkcyjne. Szlifierka, która jest dość lekka, nie będzie męczyć rąk. Dzięki temu możliwa stanie się znacznie dłuższa praca w komfortowych warunkach. W naszym asortymencie znajdziesz urządzenia o niewielkiej wadze. Szlifierka mini wielofunkcyjna zapewni komfort podczas dłuższej pracy, a dzięki kompaktowej konstrukcji nie zajmie wiele miejsca.

Przed zakupem urządzenia sprawdź też, co znajduje się w zestawie. Szlifierka wielofunkcyjna z regulacją obrotów może być wyposażona w skrobak, ostrze do cięcia wgłębnego drewna lub metalu i papier szlifierski. W naszej ofercie znajdziesz również urządzenia, które są sprzedawane w zestawie z pudełkiem z tworzywa sztucznego na akcesoria.