Produkty

Prysznic za zasłonką – dlaczego to ciągle ciekawa perspektywa kąpieli

Prysznic za zasłonką – dlaczego to ciągle ciekawa perspektywa kąpieli

Prysznic za zasłonką to wciąż niedrogi sposób na zorganizowanie przestrzeni do kąpieli. Zasłonkę możemy zamocować na szynie lub drążku, a w rezultacie znacznie ograniczyć powierzchnię niezbędną do zorganizowania prysznica. I co najważniejsze, zasłonka może mieć rozmaite kolory i nadruki, przez co dopasujemy ją do każdej aranżacji.

Zasłona prysznicowa Duschy ModernPrysznic za zasłonką? Fani tego rozwiązania przekonują, że daje ono wiele możliwości aranżacyjnych, jest niedrogie oraz mobilne. Przeciwnicy zarzucają zasłonkom niską wytrzymałość oraz dość prowizoryczny wygląd. Przyglądając się temu rozwiązaniu, szczególnie w nowoczesnych aranżacjach, szybko jednak zauważymy, że dostępne obecnie zasłony prysznicowe znacznie odbiegają wyglądem od modeli sprzed lat.

Prysznic za zasłonką a nowoczesne wnętrze

W nowoczesnym wnętrzu nie brakuje ciekawych rozwiązań aranżacyjnych. W łazience dobrze będzie się prezentował prysznic bez brodzika z przeszkleniem, ale taki element armatury możemy również zastąpić nieco tańszym rozwiązaniem.

Porada stylisty: Połączmy jasne płytki ścienne, np. małe, białe kwadraty, z ciemniejszą zasłonką prysznicową. Do tego dobierzmy chromowany zestaw prysznicowy oraz inne akcesoria łazienkowe, które wykonamy samodzielnie. Do kompletu możemy dobrać drabinkę, która posłuży nam jako stojak na ręczniki, oraz taboret na kosmetyki. Drewno połączone z oryginalną glazurą oraz jednokolorowymi dodatkami stworzy spójną całość.

zasłonka prysznicaPrysznic z zasłonką w małej łazience

Jak wspomnieliśmy we wstępie, prysznic bez brodzika, ale wykończony materiałem zasłony przesuwającym się po drążku, nie zajmie tyle miejsca, ile standardowej wielkości kabina lub wanna. Prysznic rozplanowany w jednym z narożników pomieszczenia pozwoli wykorzystać całą dostępną w nim powierzchnię i, co ważne, pozwoli zagospodarować także te miejsca, gdzie ze względów praktycznych umiejscowienie elementów konstrukcyjnych paneli prysznica, byłoby niemożliwe.

Zasłonki osłaniają łazienkę przed zachlapaniem równie dobrze, jak konstrukcja standardowej kabiny z osłoną. Zwisający materiał możemy jednak zmieniać podczas każdego remontu. Materiał winylowy lub tekstylny nie tylko szybko doczyścimy w razie zabrudzenia, ale również niewielkim kosztem wymienimy na nowy.

Uwaga: Jeśli nasza łazienka ma niestandardowe wymiary, możemy zamontować drążek, który samodzielnie dopasujemy do określonego kształtu. Drążki tego typu to nie tylko dobry sposób na zagospodarowanie przestrzeni prysznica, ale również okolic wanny.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak czyścić zasłonę prysznicową? Domowe sposoby.

Jak czyścić zasłonę prysznicową? Domowe sposoby.
Co zrobić w sytuacji, gdy zależy nam na tym, by łazienka zachwycała higieniczną czystością, lecz nie chcemy używać sklepowych detergentów? Może...
Czytaj więcej

Zasłona prysznicowa i drążek – jak je wybrać

Zasłona prysznicowa i drążek – jak je wybrać
Kiedy wydaje nam się, że skończyliśmy już urządzać naszą łazienkę, może się okazać, że wciąż jeszcze brakuje ważnego elementu – zasłonki prysznicowej....
Czytaj więcej

Jak skutecznie wyczyścić zasłony prysznicowe?

Jak skutecznie wyczyścić zasłony prysznicowe?
Kąpiel może być przyjemnym, odświeżającym i relaksującym rytuałem, jednak pod warunkiem, że zadbamy o czystość nie tylko wanny i brodzika, ale także z...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Prysznic za zasłonką – dlaczego to ciągle ciekawa perspektywa kąpieli