Prysznice

Prysznic to jedno z najważniejszych miejsc w naszej łazience. W naszej ofercie znajdziesz wiele różnych modeli pryszniców, od prostych i funkcjonalnych, po te bardziej luksusowe i designerskie.

Prysznice – praktyczne rozwiązanie nie tylko do małej łazienki

Łazienka jest miejscem, w którym czas spędza się z przyjemnością. Zabiegi higieniczne natomiast muszą odbywać się w warunkach komfortowych i zarazem sprzyjających utrzymaniu czystości. Dlatego też warto zwrócić szczególną uwagę na aranżację łazienki i dopasowanie jej do potrzeb użytkowników. Przyda Ci się na przykład idealna kabina prysznicowa.

Prysznice są elementami wyposażenia łazienki, które doskonale sprawdzają się nie tylko na małej przestrzeni. Również w dużych pomieszczeniach prysznic do łazienki może stać się cennym dodatkiem. Prysznice doceniane są przez wiele osób z kilku powodów. Jednym z nich jest szybkość, z jaką można umyć się po treningu lub przed wyjściem z domu.

Prysznice mają za zadanie umożliwienie umycia całego ciała. Płynąca pod silnym strumieniem woda ułatwia dokładne namoczenie, a następnie zmycie piany z całego ciała. Dużą zaletą prysznica jest także łatwość korzystania z niego. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku osób starszych lub o ograniczonej mobilności. Wejście do wanny dla takich osób jest prawdziwą barierą.

Prysznice mogą składać się z wielu elementów. Mogą także różnić się budową, sposobem montażu czy dodatkowymi funkcjami. W zależności od wybranego produktu zyskasz zestaw o mniejszej lub większej funkcjonalności. Każdy prysznic jednak zapewni Ci dostęp do bieżącej wody i ułatwi umycie się o każdej porze. 

Kolumna prysznicowa do łazienki

Kolumna prysznicowa to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz zapewnić sobie większą funkcjonalność prysznica. W jej skład wchodzi słuchawka prysznicowa, a także deszczownica. Oba elementy są zamontowane do drążka. Dzięki temu możesz dowolnie przekierowywać strumień wody i brać taki prysznic, który Cię interesuje

Kolumna prysznicowa jest gotowym zestawem. Oznacza to, że aranżowanie Twojejłazienki będzie dużo szybsze. Nie musisz szukać wszystkich elementów osobno i dopasowywać je do siebie. Taka kolumna jest bardzo praktycznym rozwiązaniem wraz z brodzikiem lub wolnostojącą kabiną prysznicową.

Deszczownica czy słuchawka prysznicowa

Deszczownice to wynalazek nowszy niż słuchawki prysznicowe. Szybko jednak zyskały rzesze fanów. Szeroki strumień wody spadający siłą grawitacji przekonuje nawet najbardziej zatwardziałych zwolenników wanien. Deszczownice mogą mieć różne kształty, a także rozmiary. Dzięki temu możesz z łatwością dopasować je do swoich preferencji i do rozmiaru tworzonej kabiny, a tym samym i wielkości łazienki.

Deszczownica jest bardzo ciekawą alternatywą dla słuchawki prysznicowej. Jeśli jednak zależy Ci na możliwości dowolnego nakierowania strumienia wody, słuchawka będzie nieodzowna. Deszczownica zapewnia prostopadły do podłoża strumień. Słuchawkę natomiast możesz trzymać w ręce lub umieścić w uchwycie. Dzięki temu znacznie łatwiej zmyjesz zarówno siebie, jak i prysznic podczas sprzątania.

Dobrym rozwiązaniem są zestawy prysznicowe, które obejmują słuchawkę i deszczownicę. Takie zestawy przeważnie są oferowane wraz z bateriami. Dzięki temu zyskujesz produkt o dużej funkcjonalności. Równocześnie prysznice łazienkowe są wygodne dla osób w każdym wieku, o różnej posturze czy też preferencjach.

Nowoczesne prysznice zapewniają panele prysznicowe

Szukasz sposobu na urządzenie łazienki w nowoczesnym stylu? W takim razie panele prysznicowe są odpowiednim wyborem. Od klasycznych zestawów lub kolumn odróżnia je przede wszystkim budowa. Takie panele stanowią pojedynczy produkt, w którym osadzono wszystkie potrzebne elementy. Składają się na nie pokrętła do regulacji temperatury wody i siły strumienia, otwory zapewniające hydromasaż, a także przyciski uruchamiające dodatkowe funkcje. Kabiny prysznicowe z panelem zyskują na funkcjonalności.

Do takiego panelu jest bezpośrednio podłączona słuchawka prysznicowa, a często też deszczownica i punkty do hydromasażu. To wyposażenie znacznie zwiększa możliwości klasycznej kabiny prysznicowej. Nie tylko prezentuje się bardzo estetycznie. Jest również bardzo praktycznym rozwiązaniem, jeśli nie możesz pozwolić sobie na montaż wanny z hydromasażem. Takie nowoczesne prysznice doskonale sprawdzają się w nieco większych pomieszczeniach.

Prysznice łazienkowe podtynkowe

Prysznice łazienkowe mogą stać się mniej wyrazistym dodatkiem do łazienki. Jeśli szukasz modelu, który dużo łatwiej utrzymać w czystości, prysznic łazienkowy podtynkowy jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest niewielka powierzchnia prysznica oraz deszczownicy, która wystaje poza powierzchnię ściany. Dzięki temu elementy te brudzą się znacznie mniej.

Zestawy podtynkowe są również dobrym rozwiązaniem, jeśli cenisz sobie estetyczny wygląd łazienki. Są szczególnie polecane w miejscach urządzonych w nowoczesnym stylu. Takie prysznice do łazienki zapewnią niebanalny wygląd.

Niezbędne elementy podczas budowy prysznica

Podczas wykańczania prysznica lub kabiny prysznicowej nie możesz pominąć pewnych istotnych elementów. Mowa o uchwytach, a także wężach prysznicowych. Uchwyty są niezbędne w przypadku wszystkich elementów natynkowych. Do takiego uchwytu możesz przymocować zarówno deszczownice, jak i słuchawkę prysznicową. Uchwyty są tym samym uzupełnieniem drążka prysznicowego, który mocuje się do ściany.

O sprawne przesyłanie wody do słuchawki natomiast zadbają węże prysznicowe. Łączą one drążek lub słuchawkę prysznicową z baterią. Węże są umieszczone w elastycznym oplocie. Dzięki temu pozwalają na wygodne korzystanie ze wszystkich elementów kabiny. Są istotnym elementem prysznica.

FAQ

Na jakiej wysokości prysznic?

Komfortowy prysznic to taki, w przypadku którego wszystkie elementy znajdują się na odpowiedniej wysokości. Dotyczy to zarówno baterii, jak i deszczownicy oraz słuchawki prysznicowej. Montaż baterii prysznicowej powinien być dostosowany do wzrostu domowników. Optymalną wysokością jest od 110 do 130 cm. Jeśli zakres wzrostu domowników jest duży, zalecana jest wyższa wysokość montażu. Deszczownica natomiast powinna być zamontowana z ramieniem na wysokości ok. 210–220 centymetrów. Przy czym najlepiej przyjąć zasadę, że deszczownica powinna znajdować się ok. 40 centymetrów nad głową najwyższego domownika.

Jaki prysznic do małej łazienki?

Prysznic jest uważany za zdecydowanie lepszy wybór niż wanna do małej łazienki. Przy czym nie każdy prysznic sprawdzi się na niewielkim metrażu. Na pewno dobrym rozwiązaniem są kabiny prysznicowe narożne. Szczególnie te z rozsuwanymi drzwiami. Nie wymagają wiele miejsca i można w pełni wykorzystać przestrzeń naokoło takiej kabiny. Podczas tworzenia prysznica warto zwrócić uwagę przede wszystkim na sposób otwierania się drzwi. Uchylne nie będą dobrym rozwiązaniem na niewielkim metrażu. Niekoniecznie dobrym wyjściem będą także kabiny zbudowane na planie prostokąta.

Ile powinien mieć prysznic?

Jeszcze do niedawna zdecydowany prym w mieszkaniach wiodły prysznice zbudowane na gotowych brodzikach. Obecnie podobne rozwiązanie jest stosunkowo rzadko wybierane. Dlatego też pojawiło się pytanie, ile powinien mieć wygodny prysznic. Optymalne wymiary kabiny prysznicowej powinny mieć 90 x 90 cm. Przy czym niektórym w zupełności wystarcza kabina o wymiarach 80 x 80 cm. W przypadku małych łazienek można pokusić się o stworzenie kabiny o wymiarach 70 x 70 cm. Przy czym musisz liczyć się z tym, że taka kabina nie zapewni Ci zbyt dużego komfortu podczas kąpieli.