icon
Najbliższa niedziela 4.06 jest niedzielą niehandlową
icon
Najbliższa niedziela 4.06 jest niedzielą niehandlową

Prysznice

Prysznic to jedno z najważniejszych miejsc w naszej łazience. W naszej ofercie znajdziesz wiele różnych modeli pryszniców, od prostych i funkcjonalnych, po te bardziej luksusowe i designerskie.

Armatura łazienkowa do Twojego domu

Łazienka to miejsce, które powinno być dopasowane stylem do innych domowych wnętrz, ale ważniejsza jest jej funkcjonalność. Tutaj znajduje się cała strefa do codziennej higieny i pielęgnacji. Castorama to między innymi specjalistyczny sklep z armaturą łazienkową. Do tej grupy produktów można zaliczyć wiele istotnych elementów. 

Armatura łazienkowa to zakończenie instalacji wodnych. Za pomocą urządzeń zyskasz stały dostęp do bieżącej wody. Kolumny prysznicowe, baterie i niezbędne elementy uzupełniające – to wspomniane produkty. 

Do najpopularniejszych wariantów należy biała armatura łazienkowa. Najczęściej jest wykonywana z wzmocnionego tworzywa sztucznego, które sprawdza się w warunkach łazienkowych. Wyróżnia się klasycznym designem, więc będzie pasowała do większości aranżacji. 

Zadbaliśmy o to, by w naszym asortymencie znalazła się także polska armatura łazienkowa. To produkty, które zostały zaprojektowane i wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół w polskich fabrykach. 

Niezależnie od tego, czy zdecydowałeś się na wygodną wannę, czy nowoczesną kabinę prysznicową, armatura łazienkowa jest Ci niezbędna. Elementy pozwolą na korzystanie z urządzeń sanitarnych, a nierzadko będą atrakcyjnym elementem wystroju całej łazienki. Sprawdź nasze najciekawsze propozycje i wyposaż swoją łazienkę w najlepszą armaturę łazienkową.

Armatura łazienkowa – najważniejsze cechy

Armatura łazienkowa jest niezbędna do korzystania z bieżącej wody. Baterie i kolumny prysznicowe są podłączone do przydomowej studni lub zewnętrznej sieci wodociągowe. Producenci dbają o wygodę użytkowania, dlatego dostępne produkty mają wiele funkcjonalnych i podstawowych udogodnień. Przede wszystkim mają opcję regulacji temperatury. Możesz zmienić także moc strumienia. 

Nowoczesne kolumny prysznicowe są wyposażone w opcje hydromasażu. To nic innego jak specjalny rozstaw dysz. Uwalniają one wodę w różnych kierunkach i mają zmienną moc strumienia. Dzięki temu podczas zwykłego prysznica możesz również dodatkowo się odprężyć. Zestawy prysznicowe są złożone najczęściej z klasycznej słuchawki i deszczownicy. 

Armatura łazienkowa jest nie tylko funkcjonalna, ale i trwała. Baterie, akcesoria i kolumny najczęściej produkowane są ze stali nierdzewnej. To materiał, który wyróżnia się odpornością na rdzewienie. Stały kontakt z wodą i środkami kosmetycznymi nie osłabia konstrukcji, więc jest to zakup na długi czas. Klasycznym wariantem jest chrom, ale wśród popularnych opcji znajduje się czarna armatura łazienkowa. Powierzchnia tych elementów ma matową lub połyskującą powierzchnię. 

Armatura łazienkowa czarna daje wiele możliwości wykonania atrakcyjnej aranżacji. Równie ciekawa jest także armatura łazienkowa złota. Ta z kolei idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych na wzór stylu glamour. 

Jak wyposażyć łazienkę?

Jesteś na etapie urządzania łazienki i szukasz odpowiednich produktów? W tej kategorii znajduje się czarna, chromowana i złota armatura łazienkowa. Nie mniej ważne są jej funkcje i parametry techniczne. 

Kabina prysznicowa to rozwiązanie doskonałe do małych łazienek w bloku. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca i nie ogranicza przestrzeni. Poza tym czy jest coś przyjemniejszego od gorącego, długiego prysznicu wieczorną porą oraz szybkiego i zimnego natrysku rano, kiedy nie możesz się dobudzić? Funkcjonalność kabiny prysznicowej zależy od jej wyposażenia. Warto dopasować je do wystroju łazienki, ale bez konieczności rezygnowania z komfortu użytkowania.

Idealna kabina prysznicowa

Wśród wielu produktów znajdziesz praktyczne i eleganckie kolumny prysznicowe. To zarówno klasyczne zestawy natryskowe, składające się ze słuchawki prysznicowej, jak i bardziej rozbudowane kolumny prysznicowe. Oprócz możliwości korzystania ze słuchawki możesz wziąć kąpiel niczym w strugach deszczu – wszystko dzięki deszczownicy. Niektóre kolumny są wyposażone w baterię termostatyczną, dzięki której woda będzie miała stałą temperaturę. 

Jeśli wolisz wielofunkcyjne elementy, wybierz odpowiedni panel prysznicowy. Oprócz standardowych funkcji elementy pozwalają na regulację ciśnienia wody, zmianę trybu natrysku czy pozwalają na delikatny masaż wodny.

Wyposażenie kabiny prysznicowej

O wiele wygodniej bierze się prysznic, jeśli wszystkie kosmetyki masz pod ręką – sięgasz na półkę i nie musisz wychodzić z kabiny. W naszej ofercie dostępne są różne koszyki łazienkowe oraz półki prysznicowe. Podobnie sprawa wygląda ze słuchawką prysznicową – zamontowany uchwyt pozwala na jej stabilne umocowanie. Te elementy wyposażenia prysznica znajdziesz w naszej ofercie. Zgromadziliśmy także części zapasowe – dzięki temu wymienisz wężyk prysznicowy lub skorzystasz z nowej słuchawki prysznicowej.

Jak baterię wybrać?

Mówiąc o armaturze łazienkowej, nie można zapomnieć o bateriach. Wśród oferowanych produktów znajdziesz baterie, które możesz dopasować zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego pomieszczenia, bez rezygnowania z ich funkcjonalności. 

Najliczniejszą grupę stanowią baterie umywalkowe. Oferujemy elementy w modnym odcieniu chromu lub wykończeniu, które podkreśla styl retro. W zależności od przeznaczenia baterii warto wybrać inny rodzaj wylewki. Jeśli poszukujesz baterii wannowych lub baterii bidetowych, skorzystaj z tej sekcji produktów.

Akcesoria do baterii

Czasami zdarza się, że niektóre elementy armatury sanitarnej należy wymienić. W tym celu zajrzyj do sekcji akcesoria do baterii. Znajdziesz tam różne wylewki, uchwyty, głowice do baterii czy zawory. Jeśli zależy Ci na ekonomicznym korzystaniu z wody, wybierz odpowiedni perlator.