Produkty

Bidet czy deska myjąca – co wybrać?

Bidet czy deska myjąca – co wybrać?

Coraz większa świadomość i dbałość o higienę sprawia, że ogromną popularnością w łazienkach cieszą się dodatkowe elementy wyposażenia pozwalające na wygodne umycie okolic intymnych. Wszystkim dobrze znane są bidety, które można spotkać już nie tylko w hotelach, ale również w mieszkaniach Polaków. Dla tych jednak, którzy podążają za technologicznymi nowinkami, bardziej atrakcyjne mogą się okazać deski myjące – co wybrać?

bidetBidety – łatwo dostępna klasyka

W wielu krajach bidet stanowi obowiązkowy element wyposażenia w każdej łazience – nie tylko u znanych z wysokiej higieny Japończyków, ale również w Europie zachodniej, na przykład Hiszpanii czy Portugalii. Najlepiej umiejscowić bidet zaraz przy toalecie, aby korzystanie z niego było jak najbardziej komfortowe.

Założenie tego elementu ceramiki sanitarnej wymaga doprowadzenia do niego instalacji wodociągowej, więc jeśli się na to zdecydujemy, konieczny będzie remont części pomieszczenia. W kwestii dostępności wzorów i kolorów bidetów obecnie możemy z łatwością znaleźć model pasujący do naszej miski WC – warto na to zwrócić uwagę, aby całość wystroju otoczenia była spójna. Bidety stojące, podwieszane czy w stylu retro – dopasowanie odpowiedniego wariantu nie będzie trudne.

Czy wiesz że...

Jedną z alternatyw dla bidetów są o wiele mniej popularne bidetty, czyli baterie prysznicowe z wężem umiejscowione tuż przy toalecie. Zastosowanie takiego rozwiązania również wymaga doprowadzenia wody w nowe miejsce, jednak w przeciwieństwie do bidetów, bidetta nie zajmuje wiele miejsca w łazienkach.

Innowacyjne deski myjącedeska myjąca

Deski myjące to doskonały wybór dla osób chcących jak najlepiej dbać o własną higienę, a posiadających ograniczoną przestrzeń w łazience. Zdecydowanym walorem jest ich wygląd – niewiele różnią się od standardowych desek toaletowych. Nie potrzebują dodatkowego miejsca w łazience, ani przeróbek wodno-kanalizacyjnych. Urządzenie posiada panel sterujący, choć często wyposażone jest również w pilot, który ułatwia sterowanie ustawieniami. Możemy zaprogramować je tak, jak chcemy i zapamiętać poszczególne parametry. Kierunek, siła i temperatura wody zależy jedynie od indywidualnych wymagań. Po skorzystaniu z deski myjąc, uruchamiają się dodatkowe funkcje, takie jak odkażanie czy autoczyszczanie. Korzystanie z tego rozwiązania jest zatem nie tylko maksymalnie komfortowe, ale też higieniczne.

Deska myjąca a bidet

Wygoda – w tej kategorii bezsprzecznie wygrywa deska myjąca. Nie musimy się bowiem przenosić do bidetu, aby się umyć, cała magia dzieje się po przyciśnięciu odpowiednich guziczków na pilocie lub panelu sterującym.

Czas – przeniesienie się na bidet, ustawienie wody oraz umycie zajmuje więcej czasu niż skorzystanie z deski myjącej (jeden program urządzenia trwa około 20 sekund).

bidet czy deskaHigiena – o zachowanie bidetu w odpowiedniej czystości musimy zadbać sami, pamiętając o właściwych detergentach i regularności. Programy deski myjącej same zapewniają wysoką higienę użytkowania.

Ekonomiczne gospodarowanie miejscem – deska myjąca nie zajmuje dodatkowego miejsca, ale bidet może okazać się dobrym rozwiązaniem w przestronnych łazienkach.

Cena – przyczyną, dla której deski myjące nie zyskały jeszcze ogromnej popularności jest przede wszystkim ich cena. Bidety można kupić już poniżej 200 zł, podczas gdy urządzenia myjące to wydatek rzędu ok. 1500-2000 zł. Należy jednak wziąć pod uwagę również koszty związane z przystosowaniem łazienki do montażu bidetu, jak również cenę baterii – w niektórych przypadkach deska myjąca może okazać się być tańszym rozwiązaniem.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Montaż bidetu - o czym powinniśmy pamiętać?

Montaż bidetu - o czym powinniśmy pamiętać?
Choć posiłkując się wyglądem można by porównać bidet do miski ustępowej, w rzeczywistości jego montaż przypomina raczej instalację umywalki. Zo...
Czytaj więcej

Jak wybrać stelaż do bidetu?

Jak wybrać stelaż do bidetu?
Jeśli zdecydujemy się na montaż podwieszanego bidetu, nie pozostaje nam nic innego jak dokupić do niego pasujący stelaż podtynkowy. Czym się kiero...
Czytaj więcej

Bidet w małej łazience – jak to zorganizować?

Bidet w małej łazience – jak to zorganizować?
Bidet to funkcjonalne urządzenie łazienkowe, dzięki któremu szybko odświeżymy się w ciągu dnia, nie musząc brać prysznica. Nie zajmuje wiele mi...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Bidet czy deska myjąca – co wybrać?